Farmacja - jednolite studia magisterskie

Edyta Puchalska 1Edyta Puchalska – absolwentka kierunku farmacja

„Wybór przeze mnie kierunku Farmacja, podyktowany był miłością do chemii, która narodziła się w Liceum Akademickim w Toruniu. Z perspektywy osoby kończącej 5 rok studiów Edyta Puchalska 2mogę stwierdzić, że był to najlepszy wybór i pod względem uczelni, jak i kierunku. Będąc na drugim roku farmacji zapragnęłam jeszcze bardziej rozszerzyć horyzonty i podjęłam studia na drugim kierunku, którym była chemia - także na UMK, ale w Toruniu.
Wykładowcy z uczelni w miarę swoich możliwości pomagali mi pogodzić jednoczesne studiowanie dwóch kierunków w dwóch różnych miastach. Nauka na farmacji nie kolidowała z moimi planami macierzyńskimi i w związku z tym już od ponad 4 miesięcy jestem mamą przecudownego chłopca - Mikołajka. Poglądowy charakter mojej pracy magisterskiej umożliwił mi pogodzenie obowiązków związanych ze studiowaniem z tymi rodzicielskimi jak i małżeńskimi. Jestem też wdzięczna wykładowcom z uczelni, a szczególnie mojemu promotorowi - prof. Konradowi Misiurze za okazane wsparcie. Myślę, że moja historia jest dowodem na to, że studiowanie na naszej uczelni nie wyklucza jednoczesnego życia rodzinnego."


  Limit miejsc 2016/2017    Minimalna liczba punktów 2016/2017 
88 121,4

Zasady rekrutacji na rok akademicki 2017/2018
Konkurs świadectw maturalnych
 biologia albo chemia    poziom rozszerzony
 biologia albo chemia albo matematyka albo fizyka albo fizyka i astronomia  
 albo
 matematyka
 poziom rozszerzony, p = 1
 
 
poziom podstawowy, p = 0,6 

pdfSzczegółowe zasady rekrutacji na Farmację271.34 KB

Internetowa Rejestracja Kandydatów rozpocznie się 29 maja 2017 r.TYLKO DLA AMATORÓW NAUKI

1farm Kim jest farmaceuta, wie każdy, kto odwiedza aptekę. Natomiast niewielu wie, jak specjalistyczny sprawdzian umiejętności musi przejść farmaceuta w drodze do wykonywania zawodu. Studia farmaceutyczne są bowiem oparte na gruntownej znajomości chemii i biologii i nie ma co ukrywać, są one adresowane do amatorów tych nauk. Poza tym, że niosą ze sobą sporą ilość materiału o wiązaniach chemicznych, podstawą nauki na studiach farmaceutycznych jest praktyka. Dlatego znaczna część zajęć odbywa się w laboratoriach, gdzie studenci długie godziny spędzają na syntetyzowaniu i przygotowywaniu leków.

Studenci są wszechstronnie przygotowywani do wszystkich aspektów pracy farmaceuty, w której wykorzystuje się zarówno tradycyjne, jaki i nowoczesne narzędzia dydaktyczne. W doskonale wyposażonych laboratoriach nasi dydaktycy przygotowują studenta do wykonywania zawodu farmaceuty korzystając z osiągnięć technologicznych, ale również opierając się o tradycję i znajomość naturalnych składników preparatów leczniczych.

DLACZEGO WARTO STUDIOWAĆ FARMACJĘ W COLLEGIUM MEDICUM W BYDGOSZCZY?

  • wysoko wykwalifikowana kadra naukowa i dydaktyczna,
  • program studiów zgodny ze standardami, wzbogacony o szeroki wybór zajęć fakultatywnych poszerzających fachową wiedzę studentów,
  • znakomita baza lokalowa i dydaktyczna (studenci odbywają zajęcia w bardzo nowoczesnym, nowo wybudowanym obiekcie),
  • możliwość realizacji części studiów za granicą (Włochy, Portugalia, Hiszpania, Belgia) w ramach programu Erasmus,
  • możliwość uczestniczenia w działalności naukowo-szkoleniowej „Młodej Farmacji” - studenckiego koła działającego przy Polskim Towarzystwie Farmaceutycznym.zajęcia farmacji SKOŃCZYLIŚCIE STUDIA I CO DALEJ?

Apteki, hurtownie farmaceutyczne, laboratoria to główne miejsca zatrudnienia absolwentów kierunku farmacja. Niektórzy decydują się na pracę w instytutach naukowo-badawczych prowadzących badania kliniczne, inni jako przedstawiciele koncernów prezentują najnowsze leki w gronie lekarzy. Niezależnie od obranej strategii poszukiwania pracodawcy, warto zapoznać się z danymi, które udostępniło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W oparciu o Ogólnopolski Systemem Monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów dowiedziono, że najmniejsze problemy ze znalezieniem pracy mają absolwenci kierunków medycznych. Natomiast najwyższe wynagrodzenie na początku drogi zawodowej mają farmaceuci.

A MOŻE COŚ JESZCZE ZROBIĆ PO STUDIACH?

W ramach istniejących specjalizacji podyplomowych jak np.: analityka farmaceutyczna, farmacja apteczna, farmacja kliniczna, farmacja szpitalna, farmakologia, lek roślinny i innych, farmaceuta możecie poszerzać wiedzę i umiejętności zgodnie z zainteresowaniami i charakterem wykonywanej pracy. Wiele osób podejmuje też studia doktoranckie.

studenci Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum w Bydgoszczy

  >> Wirtualny spacer - zobacz jak to wygląda! <<

Każda panorama umożliwia użytkownikowi uzyskanie pełnego widoku obiektu (obrót o 360o);
w tym celu należy przytrzymać lewy przycisk myszy i poruszać kursorem w wybranym kierunku.