HR EXCELLENCE IN RESEARCH Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza YUFE Yerun
 

Otwarte CM z sukcesem

Otwarte CM z sukcesem


Otwarte CM – 25 kwietnia br., to był dzień pełen pasji do nauki, zaskakujących spotkań i owocnych rozmów o studiowaniu. Młodzież, która licznie przybyła na spotkanie ze studentami Collegium Medicum UMK miała okazję do kilkugodzinnej nauki poprzez zabawę, a przede wszystkim kontaktu ze studentami CM, którzy aktywnie promowali naszą uczelnię i dzielili się informacjami o studiach z naszymi młodymi gośćmi.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania zaproszonej młodzieży przez władze Collegium Medicum UMK. Następnie krótko opowiedzieliśmy naszym kandydatom jak krok po kroku przejść przez proces rekrutacyjny. W międzyczasie Akademicka Grupa Ratownicza zaskoczyła zebranych pokazem niespodzianką, która miała na celu przybliżenie młodzieży pracy medyków. W programie nie zabrakło również dedykowanych im wykładów „Mózg a dopalacze” i „Słońce- twój przyjaciel czy wróg". Nasi studenci oprócz spotkań na kierunkowych stoiskach zorganizowali MEGA warsztat szycia chirurgicznego, który cieszył się szczególnym zainteresowaniem. Nasi kandydaci przespacerowali się również po Ogrodzie Roślin Leczniczych i Centrum Symulacji Medycznych. Na zainteresowanych czekały również konsultacje z uczelnianym Biurem Karier - kroki do medycznej kariery.

W organizacji Otwarte CM aktywny udział wzięli: Samorząd Studencki, Akademicka Grupa Ratownicza, Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych, SKN Dermatologii Eksperymentalnej, SKN Geriatrii, SKN Medycyny Górskiej i Eksperymentalnej SKN Ultrasonografii z warsztatami ultrasonograficznymi.

Serdecznie dziękujemy za tak liczną frekwencję zarówno naszym kandydatom, jak i studentom Collegium Medicum. Bez was Otwarte CM nie zyskałoby tak spektakularnego wymiaru 😊

A jeśli nie było Cię z nami, a chcesz poczuć energię tego wydarzenia, zapraszamy do obejrzenia filmu oraz galerii zdjęć!

 

Galeria zdjęć z wydarzenia >>

 

W trakcie drzwi otwartych "Otwarte CM" W trakcie drzwi otwartych "Otwarte CM" W trakcie drzwi otwartych "Otwarte CM"