Świąteczne spotkanie dla studentów Programu Erasmus+

12 grudnia br. studenci Programu Erasmus+ mieli okazję skosztować niektórych wigilijnych przysmaków i usłyszeć o tradycjach, które od lat kultywowane są przy polskich stołach w Wigilię Bożego Narodzenia. W spotkaniu uczestniczyły również przedstawicielki Wielokulturowego Stowarzyszenia Studentów. Sądząc po uśmiechniętych twarzach, pierogi i barszcz chyba smakowały ;) Życzymy wszystkim naszym Erasmusom Wesołych Świąt!

Nowe spojrzenie na otyłość i nadwagę

18 grudnia br. o godz. 18:00 zapraszamy osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów na wykład lek. Mariusza Gawrycha pt. „Nowe spojrzenie na otyłość i nadwagę” w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”.

Msza w intencji śp. Rektora

21 grudnia 2019r. w związku z przypadającą w tym roku 10 rocznicą śmierci założyciela i pierwszego Rektora Akademii Medycznej w Bydgoszczy, śp. profesora Jana Domaniewskiego odbędzie się msza w jego intencji.

Szkolenie E-recepty

👉10 grudnia br. od 11:00 do 13:00 w auli 4 (budynek Biblioteki Medycznej) odbędzie się bezpłatne szkolenie dotyczące projektu e-recepty, które będą obowiązkowe od 8 stycznia 2020‼️

Vivaldi w Mobilnej Rekreacji Muzycznej

11 grudnia br.o godz. 18:00 zapraszamy osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów na wykład dr Michaliny Radzińskiej pt. „Vivaldi w Mobilnej Rekreacji Muzycznej” w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”.

Porozumienie z Policją

Centrum Kształcenia w Języku Angielskim Collegium Medicum UMK podpisało porozumienie z Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy. Porozumienie dotyczy współpracy jednostek w zakresie wzajemnych świadczeń na rzecz studentówi policjantów.

Nagroda na zagranicznej konferencji

Mgr Sławomir Kujawski wraz z zespołem z Zakładu Ergonomii i Fizjologii Wysiłku Fizycznego, działającego przy Katedrze Higieny, Epidemiologii i Ergonomii i Kształcenia Podyplomowego otrzymał nagrodę za 3 miejsce uzyskane za poster na zagranicznej konferencji naukowej „1st Meeting on Chronic Fatigue in Immune-mediated disorders" organizowanej w Charité Fatigue Center w Berlinie.

Skonsultuj z Farmaceutą - Cukrzyca

Już 30 listopada br. w C.H. Rondo w Bydgoszczy od godziny 9:00 do 16:00 studenci PTSF Bydgoszcz zapraszają wszystkich zainteresowanych na kolejną już edycję akcji profilaktycznej: "Skonsultuj z Farmaceutą - Cukrzyca" 👩‍🔬👨‍🔬
Polecamy i zapraszamy‼️

Marzycielska poczta

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Bydgoszcz zaprasza do udziału w wydarzeniu Marzycielska Poczta. Celem akcji jest napisanie jak największej liczby lisów adresowanych do dzieci z oddziałów pediatrycznych bydgoskich szpitali.

Nowy Prorektor ds. Collegium Medicum

Prof. dr hab. Jacek Manitius otrzymał nominację na stanowisko Prorektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu ds. Collegium Medicum. Nowy Prorektor obejmie funkcję 1 grudnia 2019 r.