Aktualności

Aktualności

Dawca szpiku pilnie poszukiwany

Trwają poszukiwania "genetycznego bliźniaka" dla pana Sławka, znanego toruńskiego morsa i maratończyka, a także męża pracowniczki UMK, który cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną i potrzebuje przeszczepu szpiku.
 
 

Stopień alarmowy BRAVO-CRP

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające II stopień alarmowy CRP (Bravo-CRP), w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni. Decyzja premiera jest związana z organizacją wyborów prezydenckich 28 czerwca br. Drugi stopień alarmowy (Bravo-CRP) obowiązuje na terytorium całej Polski od piątku 26 czerwca br. od godziny 00.01 do wyborczej niedzieli 29 czerwca br. do godziny 23.59.

Wprowadzone środki mają na celu obniżenie prawdopodobieństwa...
 
 

Nagrody Rektora

JM Rektor UMK przyznał nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia w działalności naukowej, dydaktycznej oraz działalności organizacyjnej. Nagrody Rektora to najwyższe wyróżnienie jakie może otrzymać pracownik Uniwersytetu za swoją pracę.
 
 

Stypendysta Ministra

Dr Wojciech Filipiak, adiunkt w Katedrze Farmakodynamiki i Farmakologii Molekularnej CM UMK, otrzymał stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W tym roku stypendia MNiSW przyznano 200 młodym naukowcom, w tym 53 doktorantom. Zostali oni wyłonieni spośród 1793 wnioskodawców. Stypendium przyznawane jest maksymalnie na 36 miesięcy, a kwota wsparcia to 5390 zł miesięcznie.
 
 

Nagroda za innowacje

Dr hab. Emilia Mikołajewska, prof. UMK z Katedry Fizjoterapii CM UMK oraz dr Piotr Bilski, adiunkt w Katedrze Technologii Postaci Leku CM UMK, zostali wyróżnieni dyplomami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za projekty nagrodzone na arenie międzynarodowej w 2019 r. w trakcie XIII Międzynarodowych Targów i Konkursu Wynalazków i Innowacji INTARG 2020 Online.
 
 

W trosce o jakość

List dotyczący rozpoczynających się w dniu 9 czerwca 2020 r. badań satysfakcji pracowników oraz studentów.