Wyniki rekrutacji na studia w Collegium Medicum UMK

Jeśli na Twoim koncie IRK wyświetli się komunikat „zakwalifikowany na studia” lub „zakwalifikowany na listę rezerwową” - dostarcz osobiście lub wyślij pocztą komplet dokumentów do biura Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej.

Jeśli nie udało Ci się zakwalifikować w bieżącym etapie - nic straconego! Loguj się regularnie (np. raz w tygodniu) do końca rekrutacji na swoje konto w IRK. Tam (z reguły do końca września) przekazywane są informacje o kolejnych etapach...

Wybitna młoda naukowiec

Dr hab. n. med. Marta Pokrywczyńska, Kierownik Zakładu Medycyny Regeneracyjnej, Banku Komórek i Tkanek w Katedrze Urologii na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UMK, otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców.

Studia podyplomowe

Zapraszamy do skorzystania z szerokiej oferty studiów podyplomowych Collegium Medicum UMK.

Integracyjny Spływ Kajakowy

29 września 2018 r. zapraszamy na kolejny Integracyjny Spływ Kajakowy "Pożegnanie lata" organizowany dla członków organizacji osób niepełnosprawnych. Organizatorem spływu jest Katedra i Zakład Podstaw Kultury Fizycznej Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK przy wsparciu sprzętowym bydgoskie-kajaki.pl.

Światowy Dzień Serca

Collegium Medicum UMK zaprasza na bydgoskie obchody Światowego Dnia Serca. Impreza pod patronatem Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego i Prorektor ds. Collegium Medicum prof. dr hab. Grażyny Odrowąż-Sypniewskiej, odbędzie się 29 września 2018 r. na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy.

Brązowy medal na Mistrzostwach Polski

Alicja Mułyk, studentka studiów II stopnia na kierunku biotechnologia na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy zajęła III miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów w Trójboju Siłowym Klasycznym, które odbywały się w dniach 7-9 września 2018 r. we Wrocławiu. Zawody były organizowane przez Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego.

Bydgoskie Autografy

8 września 2018 r. prof. dr hab. n. med. Arkadiusz Jawień, kierownik Katedry Chirurgii Naczyniowej i Angiologii Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UMK odsłonił swój autograf na ulicy Długiej w Bydgoszczy. „Bydgoskie Autografy” to wyróżnienie dla osób, które swoją pracą i działalnością sławią dobre imię Bydgoszczy.

Wrześniowe konferencje

Wrzesień obfituje w szereg ciekawych propozycji konferencyjnych. Zapraszamy do uczestnictwa w konferencjach organizowanych przez Collegium Medicum, jak i propozycjach przygotowanych przy współudziale naszych partnerów. Różnorodność tematyczna pozwala na dobór sesji zgodnych z zainteresowaniami naukowymi.

Nominacja profesorska

30 lipca 2018 r. dr hab. n. med. Bartłomiej Kałużny, kierownik Kliniki Okulistyki i Optometrii w Katedrze Chorób Oczu Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UMK otrzymał tytuł naukowy profesora nauk medycznych.

Miliony z NCBiR dla młodych liderów

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju rozstrzygnęło IX edycję programu LIDER. 2 projekty z Collegium Medicum UMK otrzymały łącznie 2 400 000 zł: "UROGRAFT - biokonfigurowalny kompozytowy wszczep indukujący regenerację ściany pęcherza moczowego" pod kierunkiem dr hab. Marty Pokrywczyńskiej oraz "Nowoczesne rozwiązania technologiczne dedykowane szybkiemu wykrywaniu wybranych leków i związków drobnocząsteczkowych w ślinie" pod kierunkiem dr. Krzysztofa Goryńskiego.