Aktualności

Aktualności

Jednorazowe świadczenia pieniężne Rektora za publikacje w prestiżowych czasopismach i wydawnictwach naukowych

JM Rektor w styczniu 2023 r. wyróżnił naukowców z Collegium Medicum UMK (autorów indywidualnych i zespoły) świadczeniami pieniężnymi zgodnymi z Zarządzeniem nr 25 Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z dnia 15 lutego 2022 r. w sprawie jednorazowych świadczeń pieniężnych dla pracowników Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu za publikacje w prestiżowych czasopismach i wydawnictwach naukowych.
 
 

Szkolenia z zakresu prowadzenia zajęć z przedmiotów przedklinicznych, klinicznych oraz praktycznego wykorzystania anatomii do nauki przedmiotów klinicznych

Zachęcamy do zapisywania się na niżej wymienione szkolenia: Techniki badania ultrasonograficznego Podnoszenia jakości kształcenia na kierunkach medycznych Szkolenia z zakresu technik zabiegowych
 
 

Studenckie Badania Naukowe

Informujemy, że trwa nabór wniosków o finansowanie projektów Studenckich Badań Naukowych (tzw. minigrantów) w 2023 roku.
 
 

Zaproszenie na Święto Uniwersytetu oraz Inaugurację Światowego Kongresu Kopernikańskiego

J. M. Rektor zaprasza pracowników na Święto Uniwersytetu oraz Inaugurację Światowego Kongresu Kopernikańskiego, które odbędą się w dniach 19-20 lutego 2023 r. w Toruniu.
 
 

Nominacja profesorska


21 grudnia 2022r. dr hab. Wojciech Kaźmierczak, prof. UMK, z Katedry Fizjologii Człowieka CM UMK, uzyskał tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne.
 
 

Współczesne możliwości diagnostyki i leczenia niedosłuchu u dzieci - Medyczna Środa

25 stycznia 2023 r. o godz. 18:00 zapraszamy na kolejną w nowej edycji Medycznej Środy transmisję wykładu „Współczesne możliwości diagnostyki i leczenia niedosłuchu u dzieci" Poprowadzi go dr hab. Józef Mierzwiński, prof. UMK.
 
 

Rekrutacja do Programu TABMED

W związku z uruchomieniem nowej edycji Programu TABMED (Torun and Bydgoszcz Medical Summer Program) zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem Programu i do rozważenia aktywnego udziału.
 
 

Przełom w leczeniu ciężkiej postaci COVID-19?


16 stycznia
w Journal of American College of Cardiology opublikowano wyniki badania IMPACT SIRIO-5 [1]. To randomizowane badanie kliniczne przeprowadzone pod kierunkiem prof. Jacka Kubicy i prof. Eliano Navarese testowało hipotezę, że inhibitory PCSK9 (proprotein convertase subtilisin/kexin 9) - leki stosowane w leczeniu zaburzeń lipidowych, są także skuteczne w leczeniu pacjentów z burzą cytokinową w przebiegu COVID-19.
 
 

Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy

W dniach 16 – 22 stycznia br. obchodzimy Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Studenci zrzeszeni w Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA-Poland, z tej okazji, przygotowali akcję pod nazwą Pink Lips. Ma na celu popularyzację wykonywania regularnych badań cytologicznych, szerzenie informacji o raku szyjki macicy oraz o szczepieniach ochronnych na HPV. Studenci na bieżąco będą informowali zainteresowanych o profilaktyce raka.
 
 

Niebieski poniedziałek?

Blue Monday – tym terminem, określany jest coroczny, trzeci poniedziałek stycznia. Twórcą teorii o niebieskim poniedziałku jest brytyjski psycholog, Cliff Arnal. W 2005 roku na zlecenie biura podróży miał obliczyć, który dzień w roku będzie najlepszy dla rezerwacji wycieczki. Autor pomysłu uważał, że z powodu czynników takich jak zła pogoda, krótki dzień i niewielkie nasłonecznienie, deficyt finansowy na skutek świątecznych wydatków oraz frustracja spowodowana...