Aktualności

Aktualności

Cardiovascular Research Meeting

Cardiovascular Research Meeting

W dniach 10-12 maja 2018 r. wybitni polscy i zagraniczni naukowcy w dziedzinie kardiologii zebrali się w Operze Nova w Bydgoszczy na XI edycji konferencji International Cardiovascular Research Meeting zorganizowanej przez Klinikę Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Collegium Medicum UMK.
 
 
Piknik Naukowo-Rodzinny na Wyspie Młyńskiej

Piknik Naukowo-Rodzinny na Wyspie Młyńskiej

W imieniu organizatorów Bydgoskiego Festiwalu Nauki serdecznie zapraszamy na organizowany w niedzielę 27 maja 2018 r. Piknik Naukowo-Rodzinny na Wyspie Młyńskiej. W godz. 12.00-18.00 czeka na wszystkich małych i tych nieco większych moc atrakcji, pokazów, warsztatów, gier i zabaw.
 
 

Haploid Markers 2018 ”Inferring ancestry from DNA” za nami!

W dniach 17-19 maja 2018 r. w centrum konferencyjnym Opera Nova w Bydgoszczy odbyła się zorganizowana przez Katedrę Medycyny Sądowej Collegium Medicum UMK międzynarodowa konferencja Haploid Markers 2018. Jest to cykliczne przedsięwzięcie będące jednym z dwóch najważniejszych spotkań środowiska genetyków sądowych w skali całego świata.
 
 
Zmarł Profesor Jan Pawlaczyk

Zmarł Profesor Jan Pawlaczyk

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 20 maja 2018 r. zmarł Prof. dr hab. n. farm. Jan Pawlaczyk, kierownik Katedry i Zakładu Chemii Nieorganicznej i Analitycznej w latach 2002-2006, współtwórca kierunku farmacja na Wydziale Farmaceutycznym Collegium Medicum UMK.
 
 

Wykłady Profesora Mauro Panteghini z medycyny laboratoryjnej

W dniach 25 oraz 28-29 maja 2018 r. zapraszamy wszystkie zainteresowane pogłębieniem swojej wiedzy osoby, w szczególności studentów 4 i 5 roku Wydziału Lekarskiego, Farmaceutycznego i Nauk o Zdrowiu do wysłuchania cyklu wykładów fakultatywnych w języku angielskim pt. „Biomarkers of high clinical usefulness”, które poprowadzi wybitny ekspert z dziedziny medycyny laboratoryjnej Profesor Mauro Panteghini z Uniwersytetu w Mediolanie.
 
 
XIII Mistrzostwa w tenisie ziemnym

XIII Mistrzostwa w tenisie ziemnym

26 maja 2018 r. Katedra i Zakład Podstaw Kultury Fizycznej zaprasza studentów i pracowników UMK oraz pracowników ochrony zdrowia na XIII Mistrzostwa UMK w tenisie ziemnym o puchary prorektora ds. Collegium Medicum.
 
 

Psychologia w praktyce, czyli jak rozpoznawać i nie ulegać technikom manipulacji

23 maja 2018 r. o godz. 18:00 zapraszamy osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów na ostatni w tej edycji wykład, który poprowadzi dla Państwa dr n. hum. Kinga Sobieralska-Michalak pt. „Psychologia w praktyce, czyli jak rozpoznawać i nie ulegać technikom manipulacji” w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”.

Jak się okazuje nie zawsze decyzje, które podejmujemy mają logiczne uzasadnienie. Niejednokrotnie różne osoby,...
 
 
Miliony w grantach

Miliony w grantach

Naukowcy z Collegium Medicum UMK otrzymają milionowe kwoty na badania w ramach konkursów OPUS 14 i PRELUDIUM 14 rozstrzygniętych przez Narodowe Centrum Nauki. Łączna kwota, którą otrzymają badacze UMK to 12,5 mln zł, w tym z Wydziału Farmaceutycznego 4 447 060 zł.
 
 

Drodzy Studenci,

Dotarliśmy do punktu kulminacyjnego "Juwenaliów Bydgoskich 2018". Przed nami dwa dni koncertowe. W dniach 17 i 18 maja na stadionie "Zawisza" świętować będzie jednocześnie kilka tysięcy osób.
Życząc udanej zabawy wszystkim studentom, apelujemy o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności.
Ufamy, że tegoroczna wiosna kulturalna po raz kolejny potwierdzi, że bydgoska społeczność akademicka jest wyjątkowa i odpowiedzialna.

Z pozdrowieniami
Komitet Organizacyjny
 
 

Wolne od zajęć

Decyzją władz Uczelni dni 17 i 18 maja 2018 r. są dniami wolnymi od zajęć w kampusie Collegium Medicum w Bydgoszczy.