W co student powinien się zaopatrzyć przed zajęciami?

Na zajęciach z anatomii wymagany jest fartuch medyczny, pęseta, czepek lub chusta na głowę, zmienne obuwie medyczne, rękawiczki jednorazowe i identyfikator. Na zajęciach z podstaw opieki położniczej oraz technik położniczych i prowadzenia porodu (kierunek położnictwo) wymagana jest garsonka medyczna z krótkim rękawem, białe zmienne obuwie medyczne i identyfikator.

Rejs Niepodległości

Studentka I roku Optyki okularowej z elementami optometrii Collegium Medicum UMK, Beata Witkowska wyruszyła w rejs dookoła świata z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Organizatorem Rejsu Niepodległości na pokładzie „Daru Młodzieży” jest Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Liderzy innowacji

Międzyuczelniany zespół naukowców, w składzie którego znajduje się nasza naukowiec dr Emilia Mikołajewska z Katedry Fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK oraz dr inż. Dariusz Mikołajewski z UKW w Bydgoszczy, otrzymał wyróżnienie w konkursie Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2018.

Rekrutacja do grupy kontrolnej przedsięwzięcia badawczego

Zespół badawczy zaprasza studentów CM, pracowników CM oraz pracowników szpitali uniwersyteckich na rekrutację do grupy kontrolnej realizowanego przedsięwzięcia badawczego, którego celem jest wykazanie związku odczuwania głodu alkoholu i głodu przedposiłkowego z wybranymi cechami obrazu klinicznego i stanu odżywienia, wybranymi polimorfizmami genów oraz zmiennymi klinicznymi, psychologicznymi i antropomentrycznymi.

Targi Pracy Offerty 2018

15 listopada 2018 r. w godzinach 11:00-16:00 w HSW Łuczniczka w Bydgoszczy odbędą się Targi Pracy. Prawie 100 firm z różnych branż w jednym miejscu z ofertami pracy. Zapraszamy!

Wiadomości Akademickie

Ukazał się 71 numer „Wiadomości Akademickich”, pisma Collegium Medicum UMK, w którym zamieszczane są informacje z życia Uczelni oraz artykuły o tematyce medycznej.
W najnowszym numerze m.in. wywiad z dr hab. Małgorzatą Krajnik, prof. UMK, kierownikiem Katedry i Zakładu Opieki Paliatywnej oraz artykuł o 15-leciu przeszczepiania szpiku w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii.
Zapraszamy do lektury.

Transplantacja nerek od dawców żywych - problemy etyczne i medyczne

14 listopada 2018 r. o godz. 18:00 zapraszamy osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów na wykład dr Aleksandry Woderskiej pt. „Transplantacja nerek od dawców żywych - problemy etyczne i medyczne” w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”.

Studenci CM UMK „Leczą z Misją”

Dwoje studentów IV roku kierunku lekarskiego w Collegium Medicum UMK - Agnieszka Wojnowska i Wojciech Napiontek uczestniczyło w wolontariacie medycznym w Kenii, organizowanym w ramach stowarzyszenia „Leczymy z Misją”, które zrzesza studentów kierunków medycznych z całej Polski.

Święto Narodowe z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej

Na mocy Ustawy z dnia 7 listopada 2018 r. dzień 12 listopada 2018 r. został ustanowiony Świętem Narodowym z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej i jednocześnie dniem wolnym od pracy i zajęć dydaktycznych.

Wampiriada

Niezależne Zrzeszenie Studentów UMK wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy zapraszają na kolejną odsłonę „Wampiriady”. Największa studencka zbiórka krwi odbędzie się 6 i 7 listopada na UMK w Toruniu oraz 13 listopada 2018 r. w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy.