Studentki analityki medycznej laureatkami konkursu SMART2

Pięć studentek kierunku analityka medyczna, które w bieżącym roku akademickim uczestniczą w stażu zagranicznym w ramach Programu Erasmus+, zostały laureatkami tegorocznej edycji Konkursu Student Mobility for InternationAl CoopeRaTion: SMART2.

Jednorazowe świadczenia pieniężne za publikacje w prestiżowych czasopismach i wydawnictwach naukowych

JM Rektor w lipcu 2024 r. wyróżnił naukowców z Collegium Medicum UMK (autorów indywidualnych i zespoły) kolejnymi świadczeniami pieniężnymi.

Sukces Chóru Collegium Medicum UMK w Llangollen

W dniach 3 – 7 lipca br. odbył się Llangollen International Musical Eisteddfod, jeden z najważniejszych konkursów muzycznych na świecie, organizowany od roku 1947r. Wśród wielu muzycznych dziedzin najważniejszą rolę odgrywa Międzynarodowy Konkurs Chóralny. Wzięło w nim udział ponad 35 zespołów chóralnych z całego świata, m.in. z USA, Tajlandii, Filipin, RPA, Indii, Malezji, Kanady, Wielkiej Brytanii, Singapuru, Zimbabwe, Republiki Czeskiej. Jedynym polskim zespołem...

Srebrny medal w koszykówce

W rozegranych w dniach 10-12 czerwca br. Akademickich Mistrzostwach Polski w koszykówce 3x3, nasza męska reprezentacja odniosła duży sukces. W klasyfikacji Uczelni Medycznych reprezentanci CM UMK wywalczyli srebrny medal.

VI Edycja Turnieju Wiedzy Medycznej “TuWiM”

23 maja odbyła się już VI edycja Turnieju Wiedzy Medycznej “TuWiM” organizowanego przez Studenckie Towarzystwo Naukowe CM UMK. W Turnieju udział wzięli studenci IV, V oraz VI roku kierunku lekarskiego, w tym także English Division.

Konferencja Rektorów Akademickich

Ostatnie w bieżącej kadencji spotkanie Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych zorganizował Gdański Uniwersytet Medyczny. W obradach, które odbyły się w dniach 19-20 czerwca br. w Sopocie, udział wzięli obecnie urzędujący Prorektor ds. Collegium Medicum UMK, prof. dr hab. Kornelia Kędziora-Kornatowska oraz Prorektor elekt, prof. dr hab. Dariusz Grzanka.

Studenckie Koła Naukowe Katedry i Kliniki Urologii i Andrologii na 54. Kongresie Naukowym PTU

Studenci z Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu mogą pochwalić się największą w kraju ilością doniesień naukowych na 54. Kongresie Naukowym Polskiego Towarzystwa Urologicznego (PTU). Członkowie Studenckich Kół Naukowych Urologii Ogólnej i Onkologicznej oraz Chirurgii i Urologii Robotycznej przedstawili innowacyjne projekty, które spotkały się z dużym zainteresowaniem środowiska urologicznego.