COVID-19    ZAJĘCIA ZDALNE od 11 grudnia do 9 stycznia

Szkoła cytometrii „Cytometria przepływowa - podstawowe narzędzie badawcze”

Centrum Doskonałości „W kierunku medycyny spersonalizowanej” oraz Katedra Immunologii CM organizuje w dniach 14-18.02.2022 Szkołę cytometrii „Cytometria przepływowa - podstawowe narzędzie badawcze”.

Od zmysłu do umysłu - dr Kujawski o medycznym Noblu

- Nagrodzone odkrycia w dziedzinie fizjologii człowieka pomagają nam zrozumieć tajemnice naszego funkcjonowania: dlaczego, gdy myjemy zęby pastą z mentolem, odczuwamy zimno albo dlaczego dotykanie oczu po krojeniu ostrej papryki jest złym pomysłem – tłumaczy dr Sławomir Kujawski z Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK.

Organizacja kształcenia w styczniu - aktualizacja

Zarządzenie nr 4 Rektora UMK z 5 stycznia 2022 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w zakresie organizacji kształcenia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Godziny rektorskie 07.01.2022

Decyzją Rektora UMK, Pana Profesora Andrzeja Sokali, ustanowione zostają godziny rektorskie w dniu 7 stycznia 2022 roku (piątek) dla wszystkich studentów Collegium Medicum.

Sukcesy Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Bydgoszcz

W dniach 10-12.12.2021r. 17-osobowa delegacja IFMSA-Poland Oddział Bydgoszcz miała przyjemność brać udział w 47. Zgromadzeniu Delegatów IFMSA-Poland w Opolu! Było to pierwsze tak duże, a zarazem tak ważne spotkanie w formie stacjonarnej od czasu wybuchu pandemii.

Konkurs IDUB - Konkurs "Publikacje"

Nowe zasady konkursu „Publikacje” dla pracowników w ramach programu Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza

PROJEKT „STUDY BUDDY” zostań opiekunem studenta zagranicznego!

Poszukujemy studentów, którzy chcieliby pomóc studentom zagranicznym przyjeżdżającym do CM UMK w ramach programu Erasmus + na semestr letni.

Życzenia świąteczne od ZZPCM

Wszystkim Pracownikom z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy zdrowia, spokoju, radości. Zaś w 2022 roku wszystkiego dobrego… Zarząd Związku Zawodowego Pracowników Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy

Stypendia Rektora za najwyżej punktowane publikacje

Rektor we wrześniu wyróżnił stypendiami naukowców z Collegium Medicum UMK (autorów indywidualnych i zespoły), których publikacje uzyskały 200 lub 140 punktów według ministerialnego wykazu czasopism punktowanych.