Aktualności

Aktualności

Wyniki rekrutacji na studia stacjonarne w Collegium Medicum UMK

Wyniki rekrutacji na studia stacjonarne w Collegium Medicum UMK

Ogłoszenie III listy zakwalifikowanych - 26 lipca 2018 r. godz. 14.00
Jeśli na Twoim koncie IRK wyświetli się komunikat „zakwalifikowany na studia” lub „zakwalifikowany na listę rezerwową” - dostarcz osobiście lub wyślij pocztą komplet dokumentów do biura Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej.
Przyjmowanie dokumentów: 27-30 lipca 2018 r. Kolejny etap rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia oraz jednolite magisterskie został zaplanowany na dzień 6 września 2018 r.
 
 
Największy sukces w historii Chóru Collegium Medicum UMK

Największy sukces w historii Chóru Collegium Medicum UMK

W dniach 3-8 sierpnia 2018 r. w Sankt Petersburgu odbył się XIV Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Chóralny SINGING WORLD im. Yurija Falika. Chór Collegium Medicum UMK pod dyrekcją prof. Janusza Staneckiego został zwycięzcą trzech kategoriach oraz zdobył Nagrodę Główną GRAND PRIX, Nagrodę Specjalną dla Najlepszego Dyrygenta oraz Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie utworu Yurija Falika.
 
 
II nabór na studia AUDIOFONOLOGIA/TERAPIA ZAJĘCIOWA

II nabór na studia AUDIOFONOLOGIA/TERAPIA ZAJĘCIOWA

Collegium Medicum UMK ogłasza drugi nabór na studia stacjonarne I stopnia na kierunki: AUDIOFONOLOGIA TERAPIA ZAJĘCIOWA

rejestracja w systemie IRK i opłata rekrutacyjna do 14 września 2018 r.
ogłoszenie list zakwalifikowanych 18.09.2018 r.
przyjmowanie dokumentów 19-21.09.2018 r. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji na studia w Collegium Medicum UMK znajdziesz na stronie rekrutacja.cm.umk.pl Uczelniana Komisja Rekrutacyjna
ul. Jagiellońska 15
85-067...
 
 

Środki z PARPA na realizację zadania

Dr Damian Czarnecki, adiunkt w Zakładzie Pielęgniarstwa Psychiatrycznego, Katedry Pielęgniarstwa Zachowawczego otrzymał 100 000 zł na realizację zadania nr 44/3.4.3/18/DEA: “Wspieranie badań naukowych w obszarze czynników ryzyka i czynników chroniących przed problemami wynikającymi z picia alkoholu” w konkursie ogłoszonym przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
 
 

Złoty medal za wynalazek

Innowacyjne rozwiązanie stworzone przez naukowców z Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UMK zostało docenione podczas Japan Design, Idea & Invention Expo w Tokio (3-5 sierpnia 2018), Międzynarodowego Festiwalu Wynalazków Silicon Valley (2-4 lipca 2018) oraz na Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji INTARG w Katowicach (20-21 czerwca 2018).
 
 
Wyniki rekrutacji na studia niestacjonarne w Collegium Medicum UMK

Wyniki rekrutacji na studia niestacjonarne w Collegium Medicum UMK

26 lipca 2018 r. zakończyła się rejestracja na studia niestacjonarne (jednolite magisterskie oraz studia pierwszego stopnia).

Ogłoszenie wyników nastąpiło 30 lipca 2018 r.
Wyniki postępowania rekrutacyjnego zostały przekazane na osobiste internetowe konto rekrutacyjne kandydata - zakładka: wyniki rekrutacji.

Osoby, które znajdują się na liście zakwalifikowanych do przyjęcia oraz na liście rezerwowej składają wymagane dokumenty w dniach od 31 lipca do 3 sierpnia 2018 r....
 
 
Nabór na  bezpłatne szkolenia specjalizacyjne

Nabór na bezpłatne szkolenia specjalizacyjne

Uniwersytet Mikołaj Kopernia Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy prowadzi nabór na bezpłatne szkolenia specjalizacyjne w roku 2018, dofinansowane ze środków Ministerstwa Zdrowia. Czytaj dalej ↓
 
 
Erasmus+ w Heraklionie

Erasmus+ w Heraklionie

Jeśli zastanawiacie się czy skorzystać z możliwości jakie niesie ze sobą Program Erasmus+ przeczytajcie wypowiedź absolwentki Wydziału Lekarskiego – Justyny Władyki, która jest wielokrotną beneficjentką Programu.
 
 
Study Buddy

Study Buddy


Poszukujemy studentów, którzy chcieliby pomóc swoim zagranicznym kolegom przyjeżdżającym do Collegium Medicum na semestr lub rok studiów w ramach programu Erasmus+. W semestrze zimowym 2018/19 będzie u nas gościło około trzydziestu studentów z Hiszpanii, Włoch, Portugalii, Turcji oraz Rumunii.
 
 
Udany zabieg w Szpitalu Uniwersyteckim

Udany zabieg w Szpitalu Uniwersyteckim

12 lipca 2018 r. w Klinice Urologii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy po raz pierwszy przeprowadzono dwa zabiegi wszczepiania protezy prącia.