Aktualności

Aktualności

Medale w Biegach Przełajowych

Medale w Biegach Przełajowych

Akademicki Związek Sportowy Collegium Medicum UMK przywiózł kolejne medale z Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych. Sekcja Biegów Przełajowych zdobyła czołowe miejsca w trakcie zawodów organizowanych w Poznaniu 14 kwietnia 2018 r.
 
 
Bydgoskie Igrzyska Symulacji

Bydgoskie Igrzyska Symulacji

26 kwietnia 2018 r. po raz pierwszy w Collegium Medicum UMK odbędą się zawody symulacji medycznej. W drodze głosowania pomysłów na nazwę zawodów najwięcej głosów uzyskała nazwa B.I.S. – Bydgoskie Igrzyska Symulacji.
 
 
Studenci zapraszają

Studenci zapraszają

W dniach 18-20 maja 2018 r. odbędzie się Konferencja pt. "Opieka nad pacjentem onkologicznym - wyzwanie dla lekarza i farmaceuty" połączona z I Interdyscyplinarnym Konkursem Umiejętności Klinicznych oraz V Ogólnopolskim Konkursem Receptury Aptecznej. Wydarzeniu towarzyszyć będzie również finał "Recepty na sukces"
 
 
Badania genetyczne dla IPN-u

Badania genetyczne dla IPN-u

Collegium Medicum UMK stanęło na czele konsorcjum uczelni medycznych, które podpisały umowę z Instytutem Pamięci Narodowej - Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, na wykonywanie badań genetyczno-identyfikacyjnych materiału biologicznego pochodzącego z ekshumowanych szczątków ludzkich, ofiar terroru komunistycznego oraz niemieckiego nazizmu.
 
 
Mali Wielcy Niepokonani i Nieustraszeni

Mali Wielcy Niepokonani i Nieustraszeni

Zapraszamy na wystawę fotografii autorstwa Marleny Hypszer pt. „Mali Wielcy Niepokonani i Nieustraszeni”, której wernisaż odbędzie się 23 kwietnia 2018 r. o godz. 16.30 w Collegium Medicum UMK. Natomiast o godz. 17:00 odbędzie się wykład dr n. med. Iwony Sadowskiej-Krawczenko pt. „Czego obawiają się rodzice wcześniaków?”. Celem wystawy oraz wykładu jest przybliżenie problematyki wcześniactwa, który jest wciąż mało znany dla większości społeczeństwa.
 
 
Nowa strona internetowa Collegium Medicum

Nowa strona internetowa Collegium Medicum

Witamy na nowej stronie Collegium Medicum UMK. Innowacyjna odsłona strony ma na celu poprawę przejrzystości, funkcjonalności, a przede wszystkim spójności ze stroną główną Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Równocześnie z uruchomieniem strony głównej i witryn wydziałowych Collegium Medicum została oddana do użytku nowatorska podstrona KANDYDACI, dedykowana kandydatom na studia w Collegium Medicum.
 
 
Zapraszamy na

Zapraszamy na "Medyczną Środę"

18 kwietnia 2018 r. o godz. 18:00 zapraszamy osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów na wykład dr. hab. n. med. Macieja Słupskiego oraz dr. n. med. Pawła Rajewskiego z Kliniki Chirurgii Wątroby i Chirurgii Ogólnej pt. „Przeszczepienie wątroby. Komu i w jaki sposób?” w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”.
 
 
Kości zostały rzucone!

Kości zostały rzucone!

W piątek 13 kwietnia 2018 r. odbyły się w Collegium Medicum Drzwi Otwarte. Gościliśmy uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy są zainteresowani studiami w Collegium Medicum. Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia.
 
 
Wybory do Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego

Wybory do Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego

Wybory do Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego wydziałów Collegium Medicum UMK odbędą się 16 kwietnia 2018 r. w godz. 9-14 w Budynku Audytoryjnym (Biblioteki Medycznej).
 
 
Oferta stażu podoktorskiego w Nowej Zenlandii

Oferta stażu podoktorskiego w Nowej Zenlandii

Wydział Nauk Chirurgicznych Uniwersytetu Otago (Nowa Zelandia) zaprasza do składania podań o udział w podoktorskich stażach naukowych z zakresu Wnt-zależnej regulacji neurozapaleń.