COVID-19    Informacje dla społeczności  UMK

Dyplom Ministra EiN za projekt dr hab. Emilii Mikołajewskiej prof. UMK

W ramach 14. Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji Intarg 2021 (15-15.06.2021 r.) Minister Edukacji i Nauki nagrodził dyplomem, za wysokiej rangi nagrody uzyskane w związku z prezentacją wynalazków na Międzynarodowych Targach Wynalazczości w 2020 r. projekt dr hab. Emilii Mikołajewskiej prof. UMK "Zestaw diagnostyczny chwytów podstawowych w terapii ręki wraz z nakładkami dla chwytów grafomotorycznych optymalnych."

Osobowość Roku Kujaw i Pomorza 2020

28 lipca w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu nagrodzono laureatów plebiscytu „Osobowość Roku 2020”. W kategorii "Nauka" laureatem został prof. dr hab. Jan Styczyński kierownik Zakładu Onkologii Klinicznej i Eksperymentalnej Katedry Pediatrii, Hematologii i Onkologii Collegium Medicum UMK, konsultant krajowy w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej.

Stypendia Rektora za najwyżej punktowane publikacje

Rektor wyróżnił stypendiami naukowców z Collegium Medicum UMK (autorów indywidualnych i zespoły), których publikacje uzyskały 200 lub 140 punktów według ministerialnego wykazu czasopism punktowanych.

Kurs preparatyki próbek

Katedra Farmakodynamiki i Farmakologii Molekularnej organizuje we wrześniu kurs preparatyki próbek.

O studiach na kierunku farmacja w Bydgoszczy

Yunus Emre Guven o studiach na kierunku farmacja w Bydgoszczy. Yunus Emre Guven student IV roku farmacji z Acibadem University w Stambule dzieli się swoimy refleksjami i wspomnieniami z 4 miesięcznego pobytu i studiów na kierunku farmacja na naszym Wydziale w ramach programu Erasmus+. Yunus Emre Guven student IV roku farmacji z Acibadem University w Stambule dzieli się swoimy refleksjami i wspomnieniami z 4 miesięcznego pobytu i studiów na kierunku farmacja na naszym Wydziale...

Nasi Absolwenci

W imieniu całej Społeczności Akademickiej gratulujemy wszystkim Absolwentom i życzymy powodzenia w życiu zawodowym oraz prywatnym!
Niech uzyskany dyplom stanie się potwierdzeniem zdobytej wiedzy i kompetencji.

Zapraszamy na inżynierię biomedyczną

Inżynieria biomedyczna realizowana jest wspólnie przez Wydział Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy oraz Wydział Lekarski Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Nowe zarządzenia Rektora i Kanclerza

Ukazał się najnowszy numer „Wiadomości Akademickich”, pisma Collegium Medicum UMK, w którym zamieszczane są informacje z życia Uczelni oraz artykuły o tematyce medycznej.

Sukces naszych studentów w Ogólnopolskich Zawodach Symulacji "SimChallenge 2021"

W dniach 24 i 25 czerwca w Centrum Symulacji Medycznej Poznańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego, odbyły się Ogólnopolskie Zawody Symulacji Medycznej, w których zespół reprezentujący CM UMK wywalczył II miejsce.

Wiadomości Akademickie