Otwarte CM z sukcesem

Otwarte CM – 25 kwietnia br., to był dzień pełen pasji do nauki, zaskakujących spotkań i owocnych rozmów o studiowaniu. Młodzież, która licznie przybyła na spotkanie ze studentami Collegium Medicum UMK miała okazję do kilkugodzinnej nauki poprzez zabawę, a przede wszystkim kontaktu ze studentami CM, którzy aktywnie promowali naszą uczelnię i dzielili się informacjami o studiach z naszymi młodymi gośćmi.

Spotkanie „Otwartość w nauce - plany zarządzania danymi, dane badawcze i publikowanie otwarte”

Zapraszamy nauczycieli akademickich, doktorantów oraz wszystkie osoby zainteresowane na prezentację przedstawiającą wymogi polityki otwartego dostępu NCN w zakresie planów zarządzania danymi, gromadzenia i upowszechniania danych badawczych oraz publikowania otwartego.

NABÓR STUDENTÓW Z CM UMK do projektów w programie TABMED

Zapraszamy studentów z CM UMK chętnych do współudziału w proponowanych stażach, które będą realizowane wraz z wybranymi przez opiekunów studentami z uczelni zagranicznych w sierpniu br..

TABMED - Torun and Bydgoszcz Medical Summer Program

Po raz czwarty przeprowadzono konkurs w ramach TSSP Toruń Students Summer Program, na projekty, w których uczestniczyć będą studenci z zagranicznych uczelni.

Nowe "Wiadomości Akademickie"

Zapraszamy do przejrzenia najnowszego numeru pisma uczelnianego „Wiadomości Akademickich

CM UMK w konsorcjum badającym umieralność nadmiarową spowodowaną COVID-19

Collegium Medicum dołączyło do konsorcjum C-MOR*, grupy badaczy zdrowia populacyjnego z ponad 50 krajów zajmujących się analizowaniem umieralności nadmiarowej spowodowanej pandemią COVID-19.

Nagrody naukowe Prezydenta Miasta Bydgoszczy

Naukowcy i studenci z Collegium Medicum UMK zostali laureatami nagrody naukowej Prezydenta Miasta Bydgoszczy, stypendium dla wybitnych młodych naukowców oraz stypendium dla wyróżniających się studentów.

Medyczna Środa: Ból przewlekły- neurochirurgiczne metody leczenia

24 kwietnia 2024 r. o godz. 18:00 zapraszamy na kolejną w nowej edycji Medycznej Środy transmisję wykładu „Ból przewlekły- neurochirurgiczne metody leczenia". Poprowadzi go dr Sara Kierońska-Siwak.

"LOTNISKO 2024" – studenci ratownictwa medycznego w akcji

Relacja z ćwiczeń "LOTNISKO 2024", w których brali udzial studenci ratownictwa medycznego.

Medycy na Toruńskim Festiwalu Nauki

W ramach bloku „Medycyna i nasze życie" organizowanego w trakcie Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, medycy z Collegium Medicum UMK poprowadzą cztery wykłady. Będzie ich można posłuchać na żywo 21 kwietnia br. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu.