Aktualności

Aktualności

Wiadomości Akademickie

Ukazał się najnowszy numer „Wiadomości Akademickich”, pisma Collegium Medicum UMK, w którym zamieszczane są informacje z życia Uczelni oraz artykuły o tematyce medycznej.
 
 

UMK w YUFE - list rektorów

Po wielu miesiącach intensywnych starań Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu uzyskał zgodę Komisji Europejskiej na pełnoprawne członkostwo w konsorcjum Young Universities for the Future of Europe (YUFE). Jest to kolejny – po uzyskaniu statusu uczelni badawczej – wielki sukces naszej społeczności. Wszystkim, którzy zaangażowali się w ten projekt, poświęcając mu swój czas i wysiłek, w sposób szczególny dziękujemy.
 
 

Fizjoterapia przyszłości

Naukowcy mogą mieć dużo pomysłów i tworzyć prototypy bardzo potrzebnych wynalazków, jednak bez komercjalizacji tych rozwiązań potencjalny użytkownik może nigdy z nich nie skorzystać – mówi dr hab. Emilia Mikołajewska, prof. UMK z Katedry Fizjoterapii CM UMK.
 
 

Stypendia Rektora za publikacje

JM Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika przyznał kolejne stypendia za najwyżej punktowane publikacje.
Rektor UMK prof. dr hab. Andrzej Tretyn wyróżnił stypendiami naukowców (autorów indywidualnych i zespoły), których publikacje uzyskały 140 punktów według wykazu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
 
 

Państwowe praktyczne egzaminy zawodowe na stopień licencjata pielęgniarstwa i położnictwa

W dniach od 6.07 do 9.07 i od 13.07 do 16.07 br. w Centrum Symulacji Medycznych CM UMK odbyły się egzaminy praktyczne dla kierunku położnictwo i dla kierunku pielęgniarstwo, które stanowią jeden z elementów egzaminu dyplomowego licencjata.
 
 

Azjaci mniej narażeni na utratę węchu i smaku

Istnieją radykalne i bardzo znaczące różnice w podatności na zaburzenia węchu i smaku w COVID-19 pomiędzy pacjentami z Azji wschodniej, a pacjentami z Europy i Ameryki – dowodzą w najnowszej pracy naukowej dr hab. Rafał Butowt, prof. UMK z CM UMK oraz Christopher S von Bartheld i Molly M Hagen z uniwersytetu w Newadzie.
 
 

Konkurs fotograficzny „Niezwykły świat roślin leczniczych”

Już po raz czwarty ogłaszamy konkurs fotograficzny „Niezwykły świat roślin leczniczych”. W tej edycji rozszerzamy formułę konkursu. Do wzięcia udziału zapraszamy jak zwykle wszystkich studentów i pracowników Collegium Medicum im. L. Rydygiera UMK, ale także uczniów Liceów Ogólnokształcących w Bydgoszczy. Na prace konkursowe czekamy do 31 maja 2016 r.
 
 

Zwycięzcy konkursu BELL: Best E-learning Lecturer

Prof. dr hab. Roman Junik, kierownik Katedry Endokrynologii i Diabetologii CM UMK przy współudziale doktoranta katedry lek. Szymona Suwały, zostali laureatami konkursu IDUB UMK „BELL: Best E-learning Lecturer" w kategorii e-learningowych kursów UMK.
 
 

Wyróżnienia dla przewodniczących i dyrektorów

W piątek 3 lipca rektor prof. dr hab. Andrzej Tretyn wręczył wyróżnienia za działalność organizacyjną w roku akademickim 2019/2020.
 
 

Prodziekani mianowani

Rektor elekt prof. dr hab. Andrzej Sokala wręczył mianowania na stanowiska prodziekanów na kadencję 2020-2024.