HR EXCELLENCE IN RESEARCH Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza YUFE Yerun
 

Aktualności

Aktualności

Uroczyste otwarcie nowo wyremontowanej Kliniki Okulistyki i Optometrii

27 września br. w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. dr. J. Biziela w Bydgoszczy miała miejsce uroczystość otwarcia nowo wyremontowanej i zmodernizowanej Klinki Okulistyki i Optometrii. Gościem honorowym wydarzenia była Minister Zdrowia Katarzyna Sójka.
 
 

Dodatkowa rekrutacja na studia w ramach programu Erasmus+

Informujemy, że w dniach 10-25 października 2023 r. odbywać się będzie rekrutacja uzupełniająca na wyjazdy na studia w semestrze letnim 2023/2024 w ramach programu Erasmus+. Rekrutacja prowadzona będzie na wydziałach: Lekarskim, Farmaceutycznym i Nauk o Zdrowiu.
 
 

My First Article in English - bezpłatne warsztaty językowe


27 września 2023 rozpoczynamy kolejną edycję projektu Uniwersyteckiego Centrum Języków Obcych we współpracy z Centrum Języków Specjalistycznych w Medycynie w Collegium Medicum - cykl bezpłatnych warsztatów językowych. Propozycja skierowana jest do studentów drugiego roku studiów drugiego stopnia, studentów piątego/ szóstego roku jednolitych studiów magisterskich oraz doktorantów UMK. Warsztaty rozpoczną się w listopadzie i odbędą się w systemie zdalnym na platformie...
 
 

Doktorantka na kongresie kardiologicznym

Klaudyna Grzelakowska, doktorantka w Szkole Doktorskiej Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu CM, w dniach 25-28 sierpnia 2023 r. wzięła udział w kongresie Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego ESC Congress 2023 w Amsterdamie, największej konferencji naukowej o tematyce kardiologicznej na świecie.
 
 

Rejestracja na zajęcia z języków obcych - semestr zimowy 2023/2024

Zasady rejestracji na zajęcia z języków obcych w Collegium Medicum w roku akademickim 2023/2024 – semestr zimowy. Rejestracja dot. dwóch kierunków: Farmacja I r. i Położnictwo II st. I r. Na zajęcia z języka proszę rejestrować się wg grup dziekańskich!
 
 

Wyróżnienie konferencyjne w Holandii

Dr hab. Daniel Załuski, prof. UMK z Katedry Botaniki Farmaceutycznej i Farmakognozji CM UMK, w dniach 18 - 20 września 2023 r. wziął udział w 11. spotkaniu „Good Practice in Traditiona Chinese Medicine Research Association (GP-TCM RA)”, w trakcie którego otrzymał wyróżnienie.
 
 

Konsultant wojewódzki w dziedzinie nefrologii

Dr hab. Mariusz Flisiński, prof. UMK, naukowiec z Katedry Nefrologii, Nadciśnienia Tętniczego i Chorób Wewnętrznych, został powołany na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie nefrologii.
 
 

XVII INTEGRACYJNY SPŁYW KAJAKOWY „POŻEGNANIE LATA”

COLLEGIUM MEDICUM im. LUDWIKA RYDYGIERA W BYDGOSZCZY ZAPRASZA NA SPŁYW KAJAKOWY DLA CZŁONKÓW FUNDACJI AKTYWNEJ REHABILITACJI, STUDENTÓW I PRACOWNIKÓW CM UMK Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI ORAZ CZŁONKÓW INNYCH ORGANIZACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH 7.10.2023 r. (sobota)