Centrum kształcenia w języku angielskim

Centrum Kształcenia w Języku Angielskim Collegium Medicum UMK

Prof. Arkariusz JawieńDyrektor Centrum Kształcenia w Języku Angielskim Collegium Medicum UMK
prof. dr hab. n. med. Arkadiusz Jawień
tel. (48) 52 585-39-19

al. Powstańców Wielkopolskich 46, 85-090 Bydgoszcz
budynek Domu Studenckiego nr 3, pok. 013-015
tel. (48) 52 585-38-90
fax (48) 52 585-39-50
e-mail: studiesinenglish@cm.umk.pl

Pracownicy Sekretariatu:

• Kierownik Sekretariatu Centrum Kształcenia w Języku Angielskim Collegium Medicum UMK:
    mgr Natalia Gliniecka-Kucybała, tel. (48) 52 585-38-90, e-mail: ngliniecka@cm.umk.pl
    • nadzór nad pracą sekretariatu;
    • udzielanie informacji na temat rekrutacji na studia anglojęzyczne (cudzoziemcy), przyjmowanie dokumentów od kandydatów i organizacja rozmów kwalifikacyjnych;
    • ewidencja zmian w rozkładzie zajęć dydaktycznych;
    • zajęcia fakultatywne;
    • wprowadzanie oferty dydaktycznej w systemie USOS;
    • sporządzanie obciążeń jednostek dydaktycznych w systemie UFI;
    • sprawy finansowe Centrum.

• Specjalista:
    mgr Anna Krupa, tel. (48) 52 585-38-91, e-mail: anna.krupa@cm.umk.pl
    • opieka administracyjna nad studentami kierunku lekarskiego (studia anglojęzyczne): I rok (grupa 1, 2), II rok, VI rok;
    • sporządzanie sprawozdań dotyczących liczby studentów i ich obywatelstwa;
    • udzielanie informacji na temat rekrutacji na studia anglojęzyczne (cudzoziemcy).

• Specjalista:
    mgr Marzena Sowa, tel. (48) 52 585-38-95, e-mail: marzena.sowa@cm.umk.pl
    • wykonywanie tłumaczeń dokumentów związanych z ukończeniem studiów;
    • wykonywanie drobnych tłumaczeń z i na język angielski na bieżące potrzeby komórek administracji Collegium Medicum;
    • zamieszczanie informacji na anglojęzycznej stronie w zakładce "Programs in English";

• Samodzielny referent:
    mgr Kamila Piekarska, tel. (48) 52 585-54-87, e-mail: kamila.piekarska@cm.umk.pl
    • opieka administracyjna nad studentami kierunku lekarskiego (studia anglojęzyczne): I rok (grupa 3), III rok, V rok, VI rok i studentami kierunku fizjoterapia oraz pielęgniarstwo (studia anglojęzyczne);

• Samodzielny referent:
    mgr inż. Aleksandra Sakwińska, tel. (48) 52 585-38-92, e-mail: aleksandra.sakwinska@cm.umk.pl
    • pozyskiwanie programów nauczania (sylabusów), regulaminów dydaktycznych poszczególnych przedmiotów oraz kart umiejętności praktycznych od właściwych jednostek dydaktycznych i ich kompletowanie.

tymczasowo nieobecne:

• Specjalista: mgr Ewa Grabowska-Kutowińska
  • Specjalista: mgr Ewelina Polny

Centrum Kształcenia w Języku Angielskim Collegium Medicum UMK (Centre for Medical Education in English in Nicolaus Copernicus University Collegium Medicum in Bydgoszcz) zostało utworzone 1 marca 2012 r.  jako centrum dydaktyczno-badawcze będące jednostką ogólnouczelnianą Collegium Medicum UMK.

Zakres działalności Centrum Kształcenia w Języku Angielskim Collegium Medicum UMK obejmuje organizację, planowanie, obsługę administracyjną, dysponowanie środkami finansowymi, dbanie o właściwy poziom zajęć dydaktycznych oraz nadzór nad kształceniem w języku angielskim na kierunkach studiów prowadzonych na wydziałach Collegium Medicum UMK.

Informacje o studiach w języku angielskim >>

Rozkład zajęć dydaktycznych w roku akademickim 2017/2018 >>