Kosmetologia - studia I stopnia

KOSMETOLOGIA TO PRZYSZŁOŚĆ NOWOCZESNEGO PODEJŚCIA DO SPOSOBU DBANIA O ZDROWY I ŁADNY WYGLĄD

Zdjęcie z zajęć kosmetologiiGdy ma się naście lat największym problemem zazwyczaj są pryszcze i tłusta cera. Wielu wystarczy dobry krem, tonik i dojrzewanie. Po kilku miesiącach zapominają o traumatycznych przeżyciach, gdy każde spojrzenie w lustro było koszmarem. Bywa jednak, że niektórzy wtedy pierwszy raz szukają rady u kosmetyczki. Później często zaglądamy do ulubionego gabinetu, aby wyregulować brwi, oczyścić i nawilżyć cerę. Bywa, że przychodzimy z poważniejszymi problemami, takimi jak popękane naczynka krwionośne, blizny, znamiona.

Kosmetolog to osoba, która ma dużą wiedzę i umiejętności praktyczne, które umożliwią mu podjęcie pracy w gabinetach kosmetycznych, współpracy z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo, przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających.
Nasi absolwenci często prowadzą własne gabinety kosmetyczne.

Zdjęcie z zajęć kosmetologii DLACZEGO DLACZEGO WARTO STUDIOWAĆ W COLLEGIUM MEDICUM W BYDGOSZCZY?

  • mamy doświadczonych wykładowców,
  • zajęcia prowadzone są we współpracy z jednostkami klinicznymi (dermatologia, chirurgia plastyczna, rehabilitacja),
  • ciekawy program studiów jest wzbogacony o przedmioty fakultatywne,
  • mamy bardzo dobrą bazę lokalową, dydaktyczną i socjalną.SKOŃCZYLIŚCIE STUDIA I CO DALEJ?

Absolwenci studiów I stopnia uzyskują tytuł zawodowy licencjata. Mogą pracować w gabinetach kosmetycznych, firmach kosmetycznych, działach kosmetycznych aptek ogólnodostępnych czy laboratoriach kosmetycznych i zakładach odnowy biologicznej. Collegium Medicum UMK daje też możliwość kontynuowania nauki na kierunku kosmetologia na studiach II stopnia i uzyskania tytułu magistra.

 


 

Małgorzata Wawrzyniak – absolwentka kosmetologii:

 „Studiowanie kosmetologii w Collegium Medicum  to był wybór podyktowany zainteresowaniami.  Lata spędzone na uczelni zamieniły moją pasję w profesjonalne przygotowanie do zawodu, który chcę uprawiać. Dodatkowo to lata przyjaźni i inwestowania w rozwój zarówno zawodowy, jak i osobisty. Polecam ten kierunek każdemu komu nieobce jest nowoczesne podejście do sposobu dbania o zdrowy i ładny wygląd”. 

wawrzyniak Zdjęcie z zajęć kosmetologii

 >> Wirtualny spacer - zobacz jak to wygląda! <<

Każda panorama umożliwia użytkownikowi uzyskanie pełnego widoku obiektu (obrót o 360o);
w tym celu należy przytrzymać lewy przycisk myszy i poruszać kursorem w wybranym kierunku.