HR EXCELLENCE IN RESEARCH Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza YUFE Yerun
 

Studentka na podium

Studentka na podium

 

Kinga Gacka studentka fizjoterapii na naszej uczelni i jednocześnie sportsmenka w składzie polskiej sztafety żeńskiej 4x400 metrów, zajęła drugie miejsce w World Relays na Bahamach. Tym samym nasze Aniołki, jak już dawno je okrzyknięto, zdobyły kwalifikację do udziału w XXXIII Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu 2024.

Polska sztafeta żeńska w składzie Kinga Gacka, Alicja Wrona-Kutrzepa, Marika Popowicz-Drapała, Natalia Kaczmarek wygrały serię eliminacyjną z czasem 𝟯:𝟮𝟳.𝟭𝟭, co zapewniło im awans do Paryża.

Jako uczelnia jesteśmy dumni z zawodniczki, która studiując fizjoterapię na naszej uczelni, jednocześnie spełnia swoje sportowe powołanie plasując się na podium. Przypominamy, że zawodnicy, którzy aktywnie trenują, realizują studia trybem kariery dwutorowej sportowca.  Programu ten ma na celu zapewnienie sportowcom najlepszych warunków dla kontynuowania i rozwijania kariery sportowej oraz nauki akademickiej. Częścią koncepcji programu jest elastyczne podejście do studiowania, ale przede wszystkim zapewnienie wsparcia w celu odpowiedniego zarządzania i planowania kariery sportowej harmonijnie łączonej z nauką uniwersytecką. 

Serdecznie gratulujemy.

K. Gacka