Paramedics for Africa

logo akcji "Paramedics for Africa" 27 stycznia 2017 r. studentki naszego wydziału wyruszą w podróż medyczną do Ghany. Dziewczyny, Kasia i Natalia realizują autorski projekt „Paramedics for Africa”. Projekt, którego są inicjatorkami realizują m.in. dzięki wsparciu Collegium Medicum UMK.

Paramedics for Africa” powstał na bazie inspiracji wcześniejszym pobytem w Afryce w ramach akcji humanitarnej. Studentki postanowiły urzeczywistnić kolejny pomysł związany z pomocą potrzebującym w Ghanie. Celem projektu jest dostarczenie sprzętu medycznego oraz przeprowadzenie intensywnego szkolenia z diagnostyki i podstaw medycyny ratunkowej dla ochotników z pogotowia ratunkowego w Ghanie. Do uczestnictwa w projekcie zgłosiło się już 150 Ghanijczyków, pracowników pogotowia ratunkowego.

Kasia jest absolwentką kierunku ratownictwo medyczne na naszej uczelni, gdzie aktualnie studiuje zdrowie publiczne. W trakcie studiów pracowała już w Afryce jako koordynator projektów medycznych.
Natalia również jest absolwentką ratownictwa medycznego w Collegium Medicum w Bydgoszczy, gdzie aktualnie studiuje pielęgniarstwo. Ratowniczki chcą wykorzystać dotychczasowe umiejętności wyniesione ze studiów, wspierając społeczność Ghany.

Wiecej info: https://www.facebook.com/paramedicsforafrica