Pracownicy oraz studenci Wydziału nagrodzeni przez Marszałka

nagrody marszaka 2016 2W środę, 22 czerwca 2016 r. w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu odbyła się uroczysta gala, podczas której nagrodzeni zostali laureaci szesnastej edycji Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
To najbardziej prestiżowe wyróżnienia, przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej.

Nagrody i wyróżnienia przyznano w 13 kategoriach. Wśród laureatów jest 38 zasłużonych osób, zespołów i instytucji, wręczono także 29 wyróżnień.

prof DubielW gronie nagrodzonych znaleźli się także pracownicy oraz studenci Wydziału Nauk o Zdrowiu.

Pan prof. dr hab. Mariusz Dubiel odebrał nagrodę w kategorii ochrona zdrowia,  za prowadzenie Kliniki Medycyny Matczyno - Płodowej, Ginekologii i Neonatologii.

"Prof. Mariusz Dubiel jest cenionym specjalistą w zakresie ginekologii i położnictwa. Kieruje Kliniką Medycyny Matczyno - Płodowej, Ginekologii i Neonatologii Collegium Medicum UMK w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. dra Emila Warmińskiego w Bydgoszczy. Swoją pracą przyczynił się do rozwiązania wielu skomplikowanych problemów medycznych, dotykających kobiety w ciąży. Profesor Mariusz Dubiel wykorzystuje najnowocześniejsze metody leczenia i upowszechnia polskie dokonania medyczne w kraju i za granicą. Dzięki temu, Klinika którą kieruje, jest jednym z najnowocześniejszych i największych oddziałów tej specjalności w Polsce" – można przeczytać w uzasadnieniu.

W tej kategorii  wyróżnieni zostali również: dr inż. Ewa Szymelfejnik, prof. dr hab. Maciej Świątkowski, prof. dr hab. Roman Cichon oraz mgr Monika Ameryk i mgr Agnieszka Augustyniak (studentki studiów doktoranckich) – za realizację Wojewódzkiego Programu Zapobiegania Niedożywieniu, Nadwadze i Otyłości Poprzez Poprawę Żywienia u Dzieci Klas 1-3 (w wieku 6-9 lat) Szkół Podstawowych z regionu.