STN DRiFP na Polach Lednickich

Spotkanie Katolickiej Młodzieży Akademickiej na Polach Lednickich zdjęcie 17 czerwca 2014 r. członkowie Studenckiego Koła Naukowego Dydaktyki Ratownictwa i Fizjoterapii Pourazowej wzięli udział w zabezpieczeniu medycznym imprezy masowej Spotkania Katolickiej Młodzieży Akademickiej na Polach Lednickich k. Gniezna, gdzie co roku w pierwszą sobotę czerwca spotyka się prawie 100 000 ludzi.
Współpracowaliśmy z młodzieżą i wykładowcami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Gniezna, Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji z Poznania oraz Zakonem Maltańskim z Nysy. Wiele razy wspólnie udzielaliśmy pomocy medycznej uczestnikom imprezy. Wszystkie akcje zakończyły się sukcesem. Członkowie SKN-u mieli możliwość praktycznego poznania zasad funkcjonowania oraz zabezpieczenia medycznego imprezy masowej. Obok obowiązków służbowych młodzież mogła również uczestniczyć w imprezie religijnej dla młodzieży akademickiej, gdzie przekazywano prawdy oraz zasady wychowania w duchu chrześcijańskim.
Spotkanie Katolickiej Młodzieży Akademickiej na Polach Lednickich zdjęcie 2Po ciężkim, bo prawie dobowym dyżurze, w trudnych warunkach imprezy masowej, już mamy zapewnienia studentów o kolejnym takim wyjeździe za rok. W imieniu organizatorów oraz głównego koordynatora służb medycznych, pragnę wszystkim serdecznie podziękować za pracę oraz zaangażowanie w zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom imprezy.

W wyjeździe udział wzięli: mgr Dominik Chmiel (opiekun grupy), Sara Przybylska (przewodnicząca koła z ramienia studentów), Adam Pokorski, Karol Strugacz, Malwina Nowakowska, Leszek Igielski, Kacper Wereszczuk, Karolina Sibińska oraz Katarzyna Kosecka.

fot. D. Chmiel