Konferencja naukowa „Diagnostyka w postępowaniu onkologicznym – gorące tematy 2017 r.”

Już dziś zapraszamy Państwa na Konferencję ,b>Diagnostyka w postępowaniu onkologicznym – gorące tematy 2017 r., która odbędzie się w dniach 23-24 marca 2017 r. Konferencja realizowana w ramach projektu „Wielkopolska Onkologia: Poprawa oraz dostosowanie diagnostyki terapii nowotworów do trendów demograficzno-epidemiologicznych regionu z zapewnieniem optymalizacji postępowania i profilaktyki”.

Konferencja oferuje kompleksowe omówienie tematów związanych z:

• nowoczesną diagnostyką onkologiczną w leczeniu nowotworów - panel dla diagnostów laboratoryjnych (panel poprowadzi m.in. dr hab. Maria Kozłowska-Skrzypczak kierownik Laboratorium Diagnostyki Hematologicznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu),
  • diagnostyką obrazową, radiologiczną i endoskopową - zastosowanie nowoczesnych rozwiązań w profilaktyce i leczeniu onkologicznym - panel dla lekarzy rodzinnych, pulmonologów, internistów, onkologów, techników, radiologów (panel poprowadzi m.in. Konsultant Krajowy w dziedzinie chorób płuc Prof. Halina Batura-Gabryel Kierownik Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu),
  • diagnostyką patomorfologiczną - panel dla histopatologów pulmonologicznych, pulmonologów, onkologów pulmonologicznych (panel poprowadzi Lucian R. Chirieac MD Associate Professor of Pathology Harvard Medical School),
  • psychoonkologią i komunikacją – panel dla lekarzy, pielęgniarek, psychologów, kadr związanych z obsługą pacjenta (panel poprowadzi m.in. Joanna Zapała - psycholog, psychoonkolog, superwizor psychoonkologii. Prezes Stowarzyszenia PSYCHE SOMA POLIS.).

Udział w konferencji jest bezpłatny!

Więcej informacji na temat konferencji oraz rejestracja na naszej stronie internetowej www.wielkopolskaonkologia.pl/konferencja2017
Miejsce konferencji: Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3, 60-813 Poznań
Organizator nie zapewnia miejsc noclegowych.

Projekt „Wielkopolska Onkologia” powstał dzięki pasji i zaangażowaniu zespołu pracowników Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego w Poznaniu. Ze środków Szpitala, Mechanizmu Finansowego EOG 2009-2014, Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 i Ministerstwa Zdrowia udało się pozyskać ponad 25 mln złotych, które przeznaczone były na profilaktykę antynowotworową, działalność szkoleniową i edukacyjną oraz inwestycje na rzecz działalności onkologicznej w Wielkopolsce.

pdfProgram konferencji532.3 KB