Konkurs Eureka! DGP

Do 8 czerwca 2014 r. trwa głosowanie na wynalazki nadesłane przez polskie uczelnie na konkurs Eureka! DGP. Zgłoszenia proponowane przez nasz wydział powstały przy udziale pracowników Katedry i Zakładu Mikrobiologii. Autorzy „naszego” wynalazku proszą o oddanie głosu na wynalazek nr 26 "Testy diagnostyczne do identyfikacji szczepów bakteryjnych oraz sposoby ich wytwarzania". Opis wynalazku >>

Celem konkursu jest promocja polskiej nauki oraz potencjału twórczego młodych wynalazców poprzez przedstawienie szerokiej publiczności ich imponujących osiągnięć.

Do konkursu przystąpiły polskie uczelnie, które w latach 2011-2012 zgłosiły do Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej swoje wynalazki. W okresie od stycznia do końca maja w piątkowych wydaniach „Dziennika Gazety Prawnej” opisywane są 24 wynalazki wybrane przez redakcję na podstawie oceny komisji weryfikacyjnej.

Nagrodą w konkursie jest 30.000 zł dla zespołu, który pracował nad zwycięskim wynalazkiem ufundowane przez Mecenasa Polskiej Nauki – firmę Polpharma oraz kampania promocyjna o wartości 50 000 zł w mediach INFOR Biznes (wydawcy „Dziennika Gazety Prawnej”) dla uczelni, która zgłosiła zwycięski wynalazek, ufundowana przez Organizatora.

Aby oddać głos, należy przesłać maila na adres: eureka@dziennik.gazetaprawna.pl, podając numer wybranego wynalazku oraz jednozdaniowe uzasadnienie swojego wyboru.

Autorzy najciekawszych wypowiedzi otrzymają od organizatora konkursu nagrody: e-booki i dostępy do elektronicznego wydania DGP.