Pierwsza obrona rozprawy doktorskiej na Wydziale Farmaceutycznym

74 lutego 2014 r. na Wydziale Farmaceutycznym odbyła się pierwsza w historii Wydziału obrona rozprawy doktorskiej po uzyskaniu uprawnienia do doktoryzowania w dziedzinie nauk farmaceutycznych.
Praca doktorska pt. "Application of solid-phase microextraction and quantitative structure-retention relationships as novel tools for multi-compound bioanalysis” Pana Krzysztofa Goryńskiego została zrealizowana na Wydziale Chemii Uniwersytetu w Waterloo (Kanada) oraz w Collegium Medicum w Bydgoszczy w ramach współpracy naukowej pomiędzy Uczelniami.
Promotorem rozprawy doktorskiej jest dr hab. Michał Marszałł, kierownik Katedry i Zakładu Chemii Leków, a kopromotorem prof. Janusz Pawliszyn z Uniwersytetu w Waterloo.

fot. M. Kowalikowski (Dział Aparatury Naukowej CM)