DNIP - Podstawowa działalność badawcza

Jednostka administracyjna w CM: Dział Nauki i Projektów

Aparatura – informacja uzupełniająca niezbędne do dołączenia do wniosku w Workflow

• Do wniosku w systemie Workflow niezbędne jest dołączenie docinformacji uzupełniającej41.5 KB

• Wnioski bez załączonego dokumentu będą zwracane do Wnioskodawcy

Podstawowa Działalność Badawcza - SPRAWOZDANIA Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu

Informujemy, że do dnia 16 lutego 2024 r. należy złożyć sprawozdanie z zrealizowanych działań w 2023 roku w ramach podstawowej działalności badawczej. Poniżej przedstawiamy krótkie podsumowanie dotyczące obowiązków sprawozdawczych wraz z omówieniem.

Formularz „Sprawozdania z PDB 2023”

W sprawozdaniu proszę o wskazanie zrealizowanych celów dotyczących danego działania:

1. Syntetyczny opis zrealizowanych w 2023 roku kluczowych działań - kierunków rozwoju katedry – limit 500 słów (w tym: opis zrealizowanych prac, opis najważniejszych osiągnięć naukowych oraz uzyskanych wyników powstałych w 2023r.)

2. Informacja o upowszechnianiu i popularyzacji wyników działań realizowanych w 2023 roku - limit 500 słów. (w tym: autorzy, tytuł oryginału, czasopismo (tytuł, rok, numer) w którym ujęta była publikacja.

3. Informacja o prezentacji wyników z realizowanych w 2023 roku działań na konferencjach naukowych - limit 500 słów. (w tym: pełna nazwa konferencji, miejsce, termin, zasięg*, forma prezentacji)

Termin dostarczenia mija 16.02.2024

Plan w wersji edytowalnej proszę przesłać na adres: projekty@cm.umk.pl

docxSprawozdanie - formularz24.08 KB

Podstawowa Działalność Badawcza - PLANY Na wydziale Farmaceutycznym

docx INFORMACJA o planowanych działaniach w 2024 roku w ramach podstawowej działalności badawczej na wydziale farmaceutycznym44.99 KB

Od 2022 r. formularz dotyczący planowych działań w ramach podstawowej działalności badawczej uległ znaczącemu uproszczeniu. Aktualnie wskazują Państwo jedynie kluczowe kierunki rozwoju katedry. Kierownik Katedry decyduje o wewnętrznym podziale środków.

W formularzu niezbędne jest uwzględnienie danych dotyczących:

1. kluczowych działań - kierunków rozwoju katedry
  2. klasyfikacji wg GUS: inne nauki medyczne (już zaznaczone)

W formularzu zamieszczono także przykładowy katalog kosztów kwalifikowalnymi w ramach środków przyznanych na daną katedrę w ramach podstawowej działalności badawczej. Wydawanie środków będzie monitorowane. Niewykorzystanie środków przyznanych na I półrocze, może spowodować ich przekazane na Rezerwę Dziekana oraz nie przyznanie środków na drugie półrocze. Środki przyznane na II półrocze, które nie będą wykorzystane do 30 września danego roku, także mogą zostać przekazane na Rezerwę Dziekana.

Termin dostarczenia mija 15.12.2023

Plan w wersji edytowalnej proszę przesłać na adres projekty@cm.umk.pl

Podstawowa Działalność Badawcza - PLANY Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu

W formularzu niezbędne jest uwzględnienie danych dotyczących:

1. kluczowych działań - kierunków rozwoju katedry
  2. klasyfikacji wg GUS

Termin dostarczenia mija 30.11.2023

Plan w wersji edytowalnej proszę przesłać na adres projekty@cm.umk.pl

Plan w wersji papierowej proszę przesłać do Działu Nauki i Projektów CM

Program Pilotażowy Granty Międzywydziałowe przy współpracy Wydziału Lekarskiego z Wydziałem Farmaceutycznym

Konkurs na granty indywidualne i zespołowe na Wydziale Lekarskim w roku 2022

Dziekan Wydziału Lekarskiego ogłasza konkurs o granty indywidualne po 50 tys. zł oraz granty zespołowe po 100 tys. zł.

Granty indywidualne przeznaczone są dla młodych pracowników nauki.

Granty zespołowe przeznaczone są dla zespołów badawczych: warunkiem koniecznym jest udział pracowników z dwóch jednostek naukowych Wydziału Lekarskiego. Premiowany jest udział jednostki z 25% lub 50% najniżej klasyfikowanych jednostek Wydziału Lekarskiego w dorobku naukowym.

Granty mogą być realizowane w systemie jedno- lub dwu-rocznym (odpowiednio do końca danego roku kalendarzowego).

Rozliczeniem grantu musi być publikacja lub manuskrypt przygotowany do publikacji w języku angielskim w czasopiśmie recenzowanym         o zasięgu międzynarodowym.

Termin zgłaszania wniosków (w wersji drukowanej i elektronicznej) do Działu Nauki i Projektów CM do poniedziałku 28 lutego 2022r.

Nie można kupić aparatury ze środków grantu; na zakup aparatury jest oddzielna droga postępowania w obrębie Wydziału.

Warunkiem uruchomienia grantu jest przedstawienie zgody Komisji Bioetycznej (najpóźniej do 30.06.2022)

Finansowanie publikacji jest możliwe tylko w czasie trwania grantu (tj. najpóźniej do 30 września zaplanowanego ostatniego roku trwania grantu)