Studenckie Koło Naukowe Ginekologii Onkologicznej

Skład Studenckiego Koła Naukowego Ginekologii Onkologicznej logoStudenckie Koło Naukowe Ginekologii Onkologicznej zostało utworzone przy Katedrze Onkologii, Radioterapii i Ginekologii Onkologicznej Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Działamy przy Oddziale Klinicznym Ginekologii Onkologicznej w Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

Opiekun koła: dr n. med. Dorota Rogala
Koordynator pracy koła: prof. dr hab. n. med. Łukasz Wicherek (Kierownik Katedry Onkologii, Radioterapii i Ginekologii Onkologicznej)

Skład Studenckiego Koła Naukowego Ginekologii Onkologicznej
:

• Joanna Kornowska - przewodnicząca
  • Karolina Adamska
  • Zuzanna Alwin
  • Katarzyna Bociek
  • Agnieszka Dombrowska
  • Jagoda Hawryło
  • Agata Kobus
  • Weronika Lipska
  • Anna Najdowska
  • Anna Nowicka
  • Monika Omasta
  • Marta Zaleska
  • Elwira Żmudzin

Działalność Studenckiego Koła Naukowego Ginekologii Onkologicznej:

Działalność Koła Naukowego Ginekologii Onkologicznej jest wielokierunkowa. Głównym celem pracy koła jest urzeczywistnienie idei uczynienia z raka choroby przewlekłej, stąd zajmujemy się stworzeniem praktycznych informatorów dla chorych onkologicznie.
Działamy w ramach Społecznej Inicjatywy na rzecz Raka (SIR). Naszym zadaniem jest zbieranie i publikowanie rzeczowych, wiarygodnych i pomocnych informacji w codziennym życiu z chorobą nowotworową. Dodatkowo podczas naszych regularnych wizyt na Oddziale Klinicznym Ginekologii Onkologicznej zajmujemy się edukowaniem i niesieniem pomocy pacjentkom, które wskutek choroby nowotworowej znalazły się w trudnej sytuacji. Opracowane informacje zostały opublikowane na stronie internetowej Centrum Onkologii w zakładce Centrum Pacjenta – Rakówek, a wydrukowane informatory są dostępne dla pacjentek na salach Oddziału Klinicznego Ginekologii Onkologicznej.
Dzięki organizowaniu regularnych spotkań wchodzimy również w fascynujący świat nauki. Zajmujemy się działalnością naukową – prowadzeniem badań, pisaniem publikacji oraz uczestnictwem w konferencjach naukowych. Rozpoczęłyśmy badania naukowe nad oceną współżycia seksualnego u kobiet po radykalnym leczeniu chirurgicznym nowotworów narządów płciowych.
Wszystkie działania podejmowane w ramach działalności koła są nadzorowane i wspierane przez koordynatora - prof. dr. hab. n. med. Łukasza Wicherka oraz opiekuna - mgr Mariolę Maślińską. Celem tych działań jest zrozumienie chorych onkologicznie, okazanie empatii oraz niesienie pomocy.

Mottem naszych działań jest:

„Aby życie z rakiem było łatwiejsze…”

Kontakt:
e-mail: drogala@cm.umk.pl