Aktualności Collegium Medicum UMK

W co student powinien się zaopatrzyć przed zajęciami?

Na zajęciach z anatomii wymagany jest fartuch medyczny, pęseta, czepek lub chusta na głowę, zmienne obuwie medyczne, rękawiczki jednorazowe i identyfikator. Na zajęciach z podstaw opieki położniczej oraz technik położniczych i prowadzenia porodu (kierunek położnictwo) wymagana jest garsonka medyczna z krótkim rękawem, białe zmienne obuwie medyczne i identyfikator.

Horyzont 2020 - Spotkanie brokerskie

Projekt HNN2.0 (a KPK jako lider pakietu) organizuje 4 lipca 2019 r. w Brukseli spotkanie brokerskie dla Zdrowia. Dotyczy ono konkursów Programu Pracy 2020. Większość konkursów będzie otwartych 4 i 9 lipca 2019.

AED - takie małe a może uratować życie

24 kwietnia 2019 r. o godz. 18:00 zapraszamy osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów na wykład mgr Adrianny Czajkowskiej i mgr Marty Janowskiej pt. „AED - takie małe a może uratować życie!” w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”.

Stypendia za publikację

JM Rektor UMK prof. dr hab. Andrzej Tretyn przyznał jednorazowe stypendium pracownikom naukowym Collegium Medicum UMK: reprezentującemu Wydział Lekarski, Katedrę Kardiologii i Chorób Wewnętrznych: prof. dr hab. Jackowi Kubicy reprezentującemu Studium Medycyny Społecznej: dr hab. Eliano P. Navarese

Życzenia Wielkanocne

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych
radosnego i wiosennego nastroju
oraz wesołego Alleluja

Bank Mleka

Studenci kierunku Położnictwo odbyli zajęcia w Banku Mleka Kobiecego w Toruniu zorganizowane w ramach zajęć. Opieka nad kobietą w sytuacjach szczególnych. Podczas zajęć studenci zapoznali się z historią Banków Mleka w Polsce i na świecie. Mieli również możliwość przekonania się, jak cennym pokarmem dla dzieci jest mleko kobiece.

Z życia Diagnosty Laboratoryjnego - konkurs

Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych CM UMK, Prorektor ds. Collegium Medicum - prof. dr hab. Grażyna Odrowąż-Sypniewska oraz firma ALAB mają przyjemność zaprosić wszystkich studentów stacjonarnych Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. "Z życia Diagnosty Laboratoryjnego".

Grant dla dr Agnieszki Woźniewicz

dr Agnieszka Woźniewicz, adiunkt z Zakładu Terapii Zajęciowej i Aktywizacji Społeczno-Zawodowej, Katedra Geriatrii została zakwalifikowana do finansowania wyjazdu konferencyjnego w ramach konkursu MINIATURA 2 na pojedyncze działania naukowe ogłoszonego przez Narodowe Centrum Nauki.

Erasmus z wizytą na zamku w Toruniu

Nasi zagraniczni stypendyści programu Erasmus+ powoli przygotowują się do Świąt Wielkanocnych. Dzięki uprzejmości Działu Współpracy Międzynarodowej UMK w Toruniu, studenci mogli odwiedzić tamtejszy Zamek Krzyżacki, gdzie czekała na nich moc atrakcji.

Poczytam na zdrowie - zbiórka książek i płyt DVD z filmami i bajkami

Ogromny sukces zbiórki materiałów krawieckich pozwala nam wierzyć w powodzenie kolejnej akcji, do której udziału zapraszamy już teraz wszystkich mieszkańców naszego miasta! Hasłem: Poczytam na zdrowie rozpoczynamy wielką zbiórkę książek i płyt DVD z filmami i bajkami dla pacjentów bydgoskich szpitali.