Aktualności Collegium Medicum UMK

Zostań dawcą szpiku!

W dniach 5-11 grudnia br. w Collegium Medicum zostanie prowadzona rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Studenci w ramach projektu HELPERS’ GENERATION, pod opieką Fundacji DKMS, przeprowadzą zainteresowanych przez proces rejestracji do bazy dawców. Fundacja, która współorganizuje wydarzenie, od wielu lat walczy z nowotworami krwi u pacjentów w Polsce i na świecie. Każda kolejna zarejestrowana osoba może okazać się „bliźniakiem genetycznym” pacjenta, który czeka na...
 
 

Dostęp testowy do Bentham Science

Z przyjemnością informujemy, że Wydawnictwo Bentham Science aktywowało dostęp testowy dla Collegium Medicum UMK. Dostęp obejmuje zarówno czasopisma, jak i e-booki Bentham Science.
 
 

Profesor Arkadiusz Jawień Doktorem Honoris Causa

Prof. dr hab. Arkadiusz Jawień, kierownik Katedry Chirurgii Naczyniowej i Angiologii Collegium Medicum UMK, za wybitne osiągnięcia w dziedzinie chirurgii naczyń, otrzyma tytuł Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
 
 

Poczuj magię Świąt, zrób zdjęcie i zgarnij gadżety z logo CM

Zapraszamy studentów i pracowników naszej uczelni do udziału w przedświątecznej zabawie. Chcielibyśmy zobaczyć jak przygotowujecie się do zbliżających się świąt i czy czujecie już ich magię.
 
 

Wirusy przenoszone drogą kropelkową - Medyczna Środa

30 listopada 2022 r. o godz. 18:00 zapraszamy na kolejną w nowej edycji Medycznej Środy transmisję wykładu „Wirusy przenoszone drogą kropelkową". Poprowadzi go dr Agnieszka Mikucka.
 
 

Wnioski o stypendia dla wybitnych młodych naukowców w 2022 r.

Dział Nauki i Projektów CM uprzejmie informuje, że Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło konkurs na finansowanie stypendiów ministra dla wybitnych młodych naukowców.
 
 

Metody świadomego i prawidłowego oddychania - profilaktyka czy już leczenie?

23 listopada 2022 r. o godz. 18:00 zapraszamy na kolejną w nowej edycji Medycznej Środy transmisję wykładu „Metody świadomego i prawidłowego oddychania - profilaktyka czy już leczenie?". Poprowadzi go dr Monika Zawadka-Kunikowska.
 
 

XX Zjazd Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej


W dniach 19 - 22 października 2022r. w Kielcach odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej oraz XX Zjazd Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej.
 
 

Międzynarodowy Dzień Studenta

Z okazji Międzynarodowego Dnia Studenta, który przypada na dzień 17 listopada, chcielibyśmy życzyć naszym studentom wytrwałości i determinacji w dążeniu do osiągnięcia zamierzonych celów. Nade wszystko, jako studentom, życzymy Wam niegasnącej ciekawości świata i zgłębiania tajników wiedzy oraz sukcesów na płaszczyźnie naukowej i osobistej.
 
 

Jednorazowe świadczenia pieniężne Rektora za publikacje w prestiżowych czasopismach i wydawnictwach naukowych

JM Rektor w listopadzie wyróżnił naukowców z Collegium Medicum UMK (autorów indywidualnych i zespoły) świadczeniami pieniężnymi zgodnymi z Zarządzeniem nr 25 Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z dnia 15 lutego 2022 r. w sprawie jednorazowych świadczeń pieniężnych dla pracowników Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu za publikacje w prestiżowych czasopismach i wydawnictwach naukowych. Świadczenia pieniężne i dyplomy otrzymali następujący autorzy...