HR EXCELLENCE IN RESEARCH Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza YUFE Yerun
 

Aktualności Collegium Medicum UMK

Studentki Collegium Medicum ze stypendium Ministra

Dwie wybitne studentki z Collegium Medicum UMK otrzymały Stypendium Ministra Nauki za znaczące osiągnięcia naukowe na rok akademicki 2023/2024. Studentki, Aleksandra Białczyk i Barbara Kamińska, są reprezentantkami SKN Dermatologii, są też jedynymi studentkami z Collegium Medicum UMK, które otrzymały to prestiżowe wyróżnienie za osiągnięcia naukowe.
 
 

Pierwszy Dzień Wiosny w CM UMK

W związku z pierwszym dniem wiosny oraz Świętami Wielkanocnymi w Collegium Medicum UMK w dniu 21 marca 2024 roku odbyło się spotkanie wiosenno - świątecze. Na pracowników czekała sesja ćwiczeń oddechowych i zajęć ruchowych oraz spotkanie z dietetykiem przy zdrowej przekąsce.
 
 

Relacja z wykładu "Medycyna okopowa"

Interdyscyplinarne Koło Naukowe Komunikacji Klinicznej z opiekunem dr Kosmą Kołodzejem we współpracy z fundacją DiversityPL oraz Bydgoszcz Pomaga Ukrainie zorganizowało spotkanie z Damianem Dudą - medykiem bojowym, który od 2014 roku wraz z Fundacją "W międzyczasie" ratuje rannych na pierwszej linii frontu. Jego działalność została nagrodzona orderem przez prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.
 
 

Konferencja „Drogi rozwoju naukowego” edycja 2023

W dniu 23 marca 2023r odbyła się czwarta edycja Konferencji „Drogi rozwoju naukowego”, zorganizowana przez Wydziałową Komisję ds. Nauki i Parametryzacji, pod patronatem Pani Prof. dr hab. Kornelia Kędziora-Kornatowska, prorektor ds. Collegium Medicum UMK.
 
 

ONKOgrant dla naszych badaczek

Projekt „Profilaktyka chorób nowotworowych, na przykładzie raka piersi, wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną”, autorstwa dr Oliwii Kowalczyk (kierownik projektu) oraz prof. Anny Bajek z Katedry Onkologii CM UMK, zwyciężył w konkursie ONKOgranty.
 
 

Medyczna Środa: Jak przygotować się do sytuacji nadzwyczajnych

27 marca 2024 r. o godz. 18:00 zapraszamy na kolejną w nowej edycji Medycznej Środy transmisję wykładu „Jak przygotować się do sytuacji nadzwyczajnych". Poprowadzi go mgr Magdalena Michułka – Kuraś.
 
 

Płat udowy w rekonstrukcji twarzy

12 marca 2024r. w Klinice Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej Szpitala Uniwersyteckiego im A. Jurasza w Bydgoszczy przeprowadzono po raz pierwszy zabieg rekonstrukcji ubytku twarzy z wykorzystaniem wolnego płata skórno-mięśniowego. W tym konkretnym przypadku była to rekonstrukcja z wykorzystaniem wolnego płata udowego, którym zaopatrzono ubytek twarzy - okolicę policzka, bocznej ściany nosa, podniebienia i wargi górnej, powstałego po usunięciu nowotworu złośliwego.
 
 

Wytwórnia ATMP z zezwoleniem Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego na wytwarzanie produktu leczniczego terapii zaawansowanej

15 marca 2024 r. Wytwórnia ATMP, Katedry Urologii i Andrologii Collegium Medicum UMK, kierowana przez prof. dr hab. Martę Pokrywczyńską, otrzymała zezwolenie Głównego Inspektora Farmaceutycznego (GIF) na wytwarzanie badanego produktu leczniczego terapii zaawansowanej (ang. Advanced Therapy Investigational Medicinal Product, ATIMP).