Stypendia za wysoko punktowane publikacje naukowe

JM Rektor UMK przyznał jednorazowe stypendia za wysoko punktowane publikacje naukowe pracownikom naukowym: dr hab. Annie Brożynie z Zakładu Patologii Nowotworów i Patomorfologii Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz dr. hab. Markowi Kozińskiemu z Katedry Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Wydziału Lekarskiego.

Kursy przygotowawcze z biologii i chemii

Collegium Medicum UMK zaprasza na kursy przygotowawcze do matury z biologii i chemii. Zajęcia prowadzić będą nauczyciele akademiccy Collegium Medicum, posiadający uprawnienia egzaminatora egzaminu maturalnego z zakresu biologii lub chemii.

Światowy Dzień Serca

1 października 2017 r. Katedra Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UMK oraz Oddział Bydgoski Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego zapraszają na Światowy Dzień Serca. Patronat nad wydarzeniem objęli Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz Prorektor ds. Collegium Medicum prof. dr hab. Grażyna Odrowąż-Sypniewska.

W co student powinien się zaopatrzyć przed zajęciami?

Na zajęciach z anatomii (wszystkie kierunki) wymagany jest fartuch medyczny, pęseta, czepek lub chusta na głowę, zmienne obuwie medyczne, rękawiczki jednorazowe i identyfikator. Na zajęciach z podstaw opieki położniczej oraz technik położniczych i prowadzenia porodu (kierunek położnictwo) wymagana jest garsonka medyczna z krótkim rękawem, białe zmienne obuwie medyczne i identyfikator.

Zakończył się 19 Międzynarodowy Zjazd Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii. 1517 uczestników, wybitni wykładowcy zarówno z Polski jak i całego świata - Europy, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Izraela, Japonii, Korei - to doskonała możliwość do wymiany doświadczeń ze światowymi autorytetami.

Integracyjny Spływ Kajakowy

30 września 2017 r. zapraszamy na kolejny Integracyjny Spływ Kajakowy „Pożegnanie lata” organizowany dla członków organizacji osób niepełnosprawnych. Organizatorem spływu jest Katedra i Zakład Podstaw Kultury Fizycznej.

Prezentacja symulatora rzeczywistości wirtualnej

26 września 2017 r. o godz. 11.00 Dyrektor Centrum Symulacji Medycznych zaprasza nauczycieli akademickich prowadzących i planujących prowadzenie zajęć w warunkach symulowanych na prezentację symulatora rzeczywistości wirtualnej Simbionix.

Rejestracja internetowa na zajęcia z języków obcych

28 września 2017 r. w systemie USOS rozpocznie się rejestracja internetowa na zajęcia z języków obcych dla studentów Collegium Medicum UMK i będzie trwała do 8 października 2017 r.

Wykład prof. dr. hab. Jana Pawlaczyka na Wydziale Farmaceutycznym

12 września 2017 r. w Collegium Medicum UMK odbył się wykład prof. dr. hab. Jana Pawlaczyka o roli jaką farmaceuta powinien pełnić w systemie ochrony zdrowia oraz o różnicach w systemach kształcenia farmaceutów w Stanach Zjednoczonych oraz krajach europejskich.

II nabór na studia - rejestracja kandydatów!

Collegium Medicum UMK ogłasza II nabór na studia stacjonarne oraz na studia niestacjonarne. Nowi kandydaci mogą do 17 września 2017 r. rejestrować się online w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów.