Aktualności Collegium Medicum UMK

Erasmus w Coimbrze

Jeśli lubicie łączyć przyjemne z pożytecznym, to wyjazd na praktyki studenckie w ramach Programu Erasmus+ do kraju, który zachwyca nie tylko pięknem natury, lecz również gościnnością i uprzejmością jego mieszkańców, to coś dla Was! Przeczytajcie relację Waszej koleżanki z Wydziału Lekarskiego - Anny Szramik i nie zwlekajcie z podjęciem decyzji o wyjeździe.

Medal Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów da prof. dr hab. Jana Styczyńskiego

12 września 2019 r. prof. dr hab. Jan Styczyński został odznaczony medalem Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów (PTHiT) za „szczególne osiągniecia w dziedzinie hematologii i badawcze dokonania, które niejednokrotnie sławiły imię polskiej nauki”.

Wydarzenie miało miejsce podczas uroczystości inauguracji XXVIII Zjazdu Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów w Łodzi.

Grant dla Biblioteki Uniwersyteckiej UMK

Biblioteka Uniwersytecka UMK otrzymała Grant Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (umowa nr 853/P-DUN/2019) ze strumienia finansowego na Działalność Upowszechniającą Naukę na dwa projekty: (1) Adaptacja danych naukowych do systemu bibliotecznego nowej generacji i udostępnienie ich w chmurze - realizowany przez Bibliotekę Medyczną Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy; (2) Opracowanie rekordów analitycznych artykułów z czasopism i wydawnictw zwartych będących opracowaniami...

Erasmus na Riwierze Tureckiej

Wakacyjne praktyki w pięknych okolicznościach przyrody to zapewne marzenie każdego studenta. Wasze koleżanki z Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu mogły spełnić to marzenie realizując obowiązkowe praktyki w miejscowości Alanya w ramach Programu Erasmus+.

Integracyjny Spływ Kajakowy 2019

28 września 2019 r. zapraszamy na kolejny Integracyjny Spływ Kajakowy "Pożegnanie lata" organizowany dla członków organizacji osób niepełnosprawnych. Organizatorem spływu jest Katedra i Zakład Podstaw Kultury Fizycznej Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK przy wsparciu sprzętowym bydgoskie-kajaki.pl.

Stypendystka PINC & STEEL

Dr Anna Pyszora, asystent w Katedrze i Zakładzie Opieki Paliatywnej Collegium Medicum UMKzostała stypendystką programu PINC & STEEL, który zajmuje się rehabilitacją onkologiczną.

Współczesne Wyzwania Dietetyki

🥑Pracownicy Katedry Chorób Naczyń i Chorób Wewnętrznych oraz Katedry Gastroenterologii i Zaburzeń Odżywiania Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu mają przyjemność zaprosić Państwa na drugą bezpłatną edycję konferencji pn.: „Współczesne Wyzwania Dietetyki”, która odbędzie się 12 października 2019 roku
w auli 35 w budynku Wydziału Farmaceutycznego, ul. M. Curie Skłodowskiej 9 w Bydgoszczy 🥑W Szczegółowe informacje dostępne są na stronie >>

Międzynarodowy sukces Chóru Collegium Medicum UMK

Wielki międzynarodowy sukces Chóru Collegium Medicum UMK podczas Konkursu Chóralnego w Ohrid – Macedonia.

Medyczna Środa XXVI w nowym miejscu!

Już 9 października br. ruszy całkiem nowa, XXVI edycja wykładów popularnonaukowych Medyczna Środa. Od tej edycji i po 13 latach zapraszamy wszystkich naszych słuchaczy, i mamy nadzieję sympatyków, do nowego miejsca! W każdą środę będziemy spotykać się z Państwem w budynku Wydziału Farmaceutycznego (ul. dr. A. Jurasza 2 w Bydgoszczy) w auli 35 mieszczącej się na parterze.
Mamy nadzięję, że nowa lokalizacja przypadnie wszystkim do gustu.