HR EXCELLENCE IN RESEARCH Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza YUFE Yerun
 

Aktualności Collegium Medicum UMK

Medyczna Środa: Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem – najczęstsza przyczyna nieodwracalnej ślepoty i znacznego upośledzenia widzenia

15 maja 2024 r. o godz. 18:00 zapraszamy na kolejną w nowej edycji Medycznej Środy transmisję wykładu „Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem – najczęstsza przyczyna nieodwracalnej ślepoty i znacznego upośledzenia widzenia". Poprowadzi go dr Małgorzata Seredyka-Burduk.
 
 

Kandydaci na Dziekanów

W dniach 15-17 maja br. odbędzie się głosowanie na dziekanów poszczególnych wydziałów Collegium Medicum UMK. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami kandydatów.
 
 

Studentka na podium

Kinga Gackastudentka fizjoterapii na naszej uczelni i jednocześnie sportsmenka w składzie polskiej sztafety żeńskiej 4x400 metrów, zajęła drugie miejsce w World Relays na Bahamach. Tym samym nasze Aniołki, jak już dawno je okrzyknięto,zdobyły kwalifikację do udziału w XXXIII Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu 2024.
 
 

Bydgoskie Spotkania Neonatologiczne

10-11 maja 2024 roku w hotelu Holiday Inn w Bydgoszczy odbyła się piąta edycja konferencji BYDGOSKIE SPOTKANIA NEONATOLOGICZNE.
 
 

Konferencja "Epidemie XXI wieku w świetle aktualnych badań"

17-18 maja 2024 r. odbędzie się Konferencja pt. „Epidemie XXI wieku w świetle aktualnych badań” pod patronatem JM Rektora UMK, Sekcji Pielęgniarstwa Kardiologicznego i Pokrewnych Zawodów Medycznych PTK oraz Oddziału Bydgoskiego PTK.
 
 

Szkolenie "Przeciwdziałanie dyskryminacji i mobbingowi"

Uniwersytecki Ośrodek Wsparcia i Rozwoju Osobistego we współpracy z obszarem HR CM UMK zaprasza pracowników na szkolnie "Przeciwdziałanie dyskryminacji i mobbingowi" w dn. 22.05.2024 w godz. 10.00-13.30 w Collegium Medicum UMK, ul. Jagiellońska 15.
 
 

Medyczna Środa: Rola chorego w procesie leczenia

8 maja 2024 r. o godz. 18:00 zapraszamy na kolejną w nowej edycji Medycznej Środy transmisję wykładu „Rola chorego w procesie leczenia". Poprowadzą go dr n. prawnych Natalia Wąsik oraz dr n. prawnych Damian Wąsik.
 
 

Wykład naukowy "T-TAS 01 Test PL: Cenne narzędzie do oceny pierwotnej hemostazy"

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wykład naukowy, który odbędzie się w dniu 16 maja o godzinie 11:30 w Sali A019 w budynku patomorfologii. Wykład poprowadzi wybitny specjalista, Dr Jeff Dahlen, który podzieli się swoją wiedzą na temat "T-TAS 01 Test PL: Cenne narzędzie do oceny pierwotnej hemostazy". Wykład prowadzony będzie w języku angielskim.
 
 

Wnioski o miejsce w domu studenckim

Zgodnie z Regulaminem świadczeń dla studentów UMK od 6 do 31 maja 2024 r. studenci mogą składać wnioski o miejsce w domu studenckim na rok akademicki 2024/2025.
 
 

Otwarte CM z sukcesem

Otwarte CM – 25 kwietnia br., to był dzień pełen pasji do nauki, zaskakujących spotkań i owocnych rozmów o studiowaniu. Młodzież, która licznie przybyła na spotkanie ze studentami Collegium Medicum UMK miała okazję do kilkugodzinnej nauki poprzez zabawę, a przede wszystkim kontaktu ze studentami CM, którzy aktywnie promowali naszą uczelnię i dzielili się informacjami o studiach z naszymi młodymi gośćmi.