Fakty i mity o chorobie Hashimoto

Fakty i mity o chorobie Hashimoto

21 marca 2018 r. o godz. 18:00 zapraszamy osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów na wykład lek. Szymona Suwały pt. „Fakty i mity o chorobie Hashimoto - czy jest się czego bać?” w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”.
 
 
XX-lecie Wydziału Nauk o Zdrowiu

XX-lecie Wydziału Nauk o Zdrowiu

Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu prof. dr hab. Kornelia Kędziora-Kornatowska zaprasza do udziału w III Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej pt. „Europejski Wymiar Nauk o Zdrowiu”, która odbędzie się w dniach 10-11 maja 2018 r. i jest zorganizowana z okazji XX-lecia Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum w Bydgoszczy.
 
 
Zapraszamy na

Zapraszamy na "Medyczną Środę"

14 marca 2018 r. o godz. 18:00 zapraszamy osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów na wykład dr hab. n. farm. Alicji Nowaczyk pt. „Witaminy - niezwykłe odkrycie Kazimierza Funka” w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”.
 
 
Współczesne wyzwania dietetyki

Współczesne wyzwania dietetyki

17 marca 2018 r. Katedra Chorób Naczyń i Chorób Wewnętrznych Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK zaprasza na I Ogólnopolską Konferencję Naukowo-Szkoleniową "Współczesne wyzwania dietetyki". Udział w konferencji jest bezpłatny.
 
 
Konkurs Umiejętności Klinicznych

Konkurs Umiejętności Klinicznych

IFMSA Poland i PTSF Poland zapraszają studentów kierunku lekarskiego i farmacji do udziału w pierwszej edycji ogólnopolskiego Interdyscyplinarnego Konkursu Umiejętności Klinicznych, która odbędzie się w Collegium Medicum UMK 17 marca 2018 r.
 
 
Wyzwania i zagrożenia bioetyczne XXI wieku

Wyzwania i zagrożenia bioetyczne XXI wieku

14 kwietnia 2018 r. II Katedra Kardiologii zaprasza na konferencję w ramach Bydgoskich Dni Bioetycznych pt. "Wyzwania i zagrożenia bioetyczne XXI wieku". Konferencja odbędzie się w Auli Collegium Medicum UMK przy ul. Jagiellońskiej 13 w Bydgoszczy. Wstęp wolny. Uczestnik konferencji otrzymuje 4 pkt. edukacyjne.

PROGRAM KONFERENCJI205.95 KB
 
 
Wydział Farmaceutyczny z nowymi uprawnieniami

Wydział Farmaceutyczny z nowymi uprawnieniami

26 lutego 2018 r. Centralna Komisja ds. Stopni i Tytułów przyznała Wydziałowi Farmaceutycznemu Collegium Medicum UMK uprawnienie do nadawania stopnia doktora habilitowanego nauk farmaceutycznych. Nasz Wydział znalazł się w ekskluzywnej grupie 3 Wydziałów Farmaceutycznych posiadających 2 uprawnienia habilitacyjne.
 
 
Stypendia za publikacje

Stypendia za publikacje

JM Rektor przyznał jednorazowe stypendia za wysoko punktowane publikacje naukowe pracownikom akademickim Collegium Medicum UMK, reprezentującym Wydział Farmaceutyczny: dr Ewelinie Zarakowskiej, dr. hab. Markowi Foksińskiemu, dr. hab. Danielowi Gackowskiemu, dr Annie Szpili oraz dr hab. Barbarze Bojko.
 
 
Memoriał szachowy

Memoriał szachowy

W dniach 14-15 kwietnia 2018 r. Bydgoska Izba Lekarska zaprasza lekarzy, pracowników medycznych i studentów Collegium Medicum UMK do udziału w VIII Memoriale Szachowym im. Profesora Romana Mariana Bugalskiego o puchar Prezesa Bydgoskiej Izby Lekarskiej. Zapisy do 10 kwietnia 2018 r.
 
 
Zapraszamy na

Zapraszamy na "Medyczną Środę"

7 marca 2018 r. o godz. 18:00 zapraszamy osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów na pierwszy w tej edycji wykład dr hab. n. farm. Bogumiły Kupcewicz z Katedry i Zakładu Chemii Nieorganicznej i Analitycznej Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum UMK pt. „Fałszowanie leków i suplementów diety - mit czy smutna rzeczywistość?” w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”.