Ogłoszenie publiczne

ul. Jagiellońska 13-15, 85-067 Bydgoszcz tel. 52 585-33-76, fax 52 585-34-35
uprzejmie informuje, iż
dnia 23 sierpnia 2016 r.
na stronie www.cm.umk.pl w zakładce „Zamówienia Publiczne”
zostanie ogłoszony przetarg na wynajem pomieszczeń
mieszczących się w budynku dydaktycznym A przy ul. Jagiellońskiej 13 w Bydgoszczy
z przeznaczeniem na
prowadzenie działalności usługowo-gastronomicznej.

Opis przedmiotu najmu.

1. Przedmiotem najmu są pomieszczenia o łącznej powierzchni - 210 m2:
    1) kuchnia z zapleczem gospodarczym o powierzchni - 65 m2
    2) bufet z zapleczem gospodarczym o powierzchni - 11,8 m2
    3) zaplecze magazynowe o łącznej powierzchni - 32,10 m2
    4) zaplecze socjalne o łącznej powierzchni - 20 m2
    5) część stanowiąca jadalnię o łącznej powierzchni - 81,10 m2
  2. Lokal usługowo-gastronomiczny w budynku dydaktycznym przy ul. Jagiellońskiej 13 czynny będzie w godzinach odbywania się zajęć dydaktycznych ze studentami.
    Na wniosek Najemcy Wynajmujący zobowiązuje się do przekazywania informacji o harmonogramach zajęć odbywających się w ww. budynku.

Cena wywoławcza.

Wynajmujący ustala minimalną cenę miesięczną wynajmu na kwotę 14,70 PLN (słownie: czternaście złotych 70/100) brutto za 1 m2 powierzchni najmu za każdy miesiąc. W skład czynszu wchodzi podatek od nieruchomości ustalony zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Bydgoszczy, który na dzień podpisania umowy wynosi 22,86 zł za 1 m2 rocznie.

Termin i miejsce przetargu.
Ofertę należy złożyć (doręczyć skutecznie) na adres:

UNIWERSYTET MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU
ul. Jagiellońska 13-15, 85-067 Bydgoszcz
Budynek F, II piętro, pokój nr 56
w terminie: do dnia 1 września 2016 r. do godziny 9:00

1. Ofertę należy złożyć w nieprzeźroczystej zabezpieczonej przed otwarciem kopercie.
    Kopertę należy opisać następująco:

Nazwa i adres Najemcy
    Wynajmujący:
    UNIWERSYTET MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU
    Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
    ul. Jagiellońska 13-15, 85-067 Bydgoszcz
    (sekretariat) pokój nr 56
    oferta na: „wynajem pomieszczeń mieszczących się w budynku dydaktycznym przy ul. Jagiellońskiej 13 w Bydgoszczy z przeznaczeniem na prowadzenie działalności usługowo-gastronomicznej”
    Nie otwierać przed dniem 1 września 2016 r. godzina 9:10
    (data i godzina otwarcia ofert)

2. Na kopercie oprócz opisu jw. należy umieścić nazwę i adres Najemcy.
  3. W przypadku ofert przesłanych do Wynajmującego liczy się data i godzina dostarczenia oferty do siedziby Wynajmującego.
  4. Oferta złożona po terminie zostanie zwrócona Najemcy bez otwierania. Wynajmujący zawiadomi Najemcę o złożeniu oferty po terminie.

Miejsce i termin otwarcia ofert.

Otwarcie ofert jest jawne dla oferentów i odbędzie się w siedzibie Wynajmującego
w dniu 1 września 2016 r. r. o godzinie 9:10
przy ul. Jagiellońskiej 15, 85-067 Bydgoszcz
Budynek F, III piętro, pokój nr 82

Podczas otwarcia ofert Wynajmujący po otwarciu każdej z ofert, ogłosi obecnym nazwę oraz adres Najemcy, a także informacje dotyczące ceny zaoferowanego miesięcznego czynszu brutto.

Wadium.

1. Oferent zobowiązany będzie zabezpieczyć swoją ofertę wadium wniesionym przed upływem terminu składania ofert w wysokości 500 zł (pięćset złotych).

2. Dopuszczalna forma wadium:
    a) przelewem na konto Wynajmującego:
    nr rachunku 36 1240 6478 1111 0000 4947 8789 Bank Pekao S.A. w Warszawie Oddział Bydgoszcz z oznaczeniem „wadium – wynajem pomieszczeń Jagiellońska 13, działalność usługowo-gastronomiczna”, w takim przypadku do oferty należy dołączyć kopię polecenia przelewu, przy czym wniesienie wadium w pieniądzu za pomocą przelewu bankowego Wynajmujący będzie uważał za skuteczne tylko wówczas, gdy bank prowadzący rachunek Wynajmującego potwierdzi, że otrzymał taki przelew przed upływem terminu składania ofert,

b) w gotówce w kasie Wynajmującego, budynek F (III piętro) przy ul. Jagiellońskiej 15 w Bydgoszczy, czynnej w godzinach:
      poniedziałek 10:45 - 14:45
      wtorek 7:15 - 11:15
      środa 10:45 - 14:45
      czwartek 7:15 - 11:15
      piątek 10:45 - 14:45
    wpłacone przed terminem składania ofert.
    W takim przypadku do oferty należy załączyć potwierdzenie zapłaty z kasy Wynajmującego.

3. Zwrot wadium
    Wynajmujący zwraca wadium wszystkim oferentom niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty, z wyjątkiem oferenta, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza - w jego przypadku wadium zostaje zaliczone na poczet części zapłaty za miesięczny czynsz najmu.
    W przypadku unieważnienia postępowania Wynajmujący zwraca wadium niezwłocznie wszystkim oferentom, którzy wnieśli wadium.

4. Utrata wadium.
    1) Wynajmujący zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli oferent, którego oferta została wybrana:
       a) odmówił podpisania umowy najmu na warunkach określonych w ofercie,
       b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
       c) zawarcie umowy najmu stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie oferenta.
    2) Wynajmujący zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli oferent w odpowiedzi na wezwanie, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył dokumentów lub oświadczeń:
       a) pełnomocnictw,
       b) listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, lub informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej,
       c) nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, co powodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej.

Unieważnienie postępowania.

Wynajmujący zastrzega sobie prawo unieważnienia konkursu na każdym jego etapie bez podania przyczyny.

Szczegóły oraz informacje:
Dział Administracyjno-Gospodarczy CM