DNIP - Projekty pozostałe konkursy

strona na bieżąco aktualizowana

Jednostka administracyjna w CM: Dział Nauki i Projektów

Dane kontaktowe - Pracownicy Działu Nauki i Projektów CM

Fundacja Nutricia zaprasza do udziału w 29. edycji konkursu grantowego, który od 1996 roku wspiera finansowo projekty badawcze związane z tematyką żywienia człowieka.

Rodzaje Grantów:

• Granty Badawcze: Dla doświadczonych badaczy, z kwotą do 250 000 zł, na inicjowanie i prowadzenie badań naukowych.
  • Granty Promotorskie: Dla kandydatów pragnących uzyskać tytuł doktora, z kwotą do 100 000 zł.

Konkurs skierowany jest głównie do lekarzy, badaczy zajmujących się tematyką żywienia oraz dietetyków.

Najważniejsze terminy:

Przyjmowanie abstraktów do 30.04.2024 r., decyzja o kwalifikacji do II tury konkursu do 30.05.2024 r.

Pełne Wnioski Grantowe: Do 30.07.2024 r. (po pozytywnej decyzji Rady Naukowej Fundacji)

Finalne decyzje: ok. listopada 2024 roku

Preferowane Obszary Tematyczne w 2024 Roku:

• Współwystępowanie czynnościowych zaburzeń przewodu pokarmowego i alergii na pokarm u dzieci.
  • Niedożywienie u dzieci z chorobami infekcyjnymi i przewlekłymi.
  • Wpływ leczenia żywieniowego doustnego i/lub dojelitowego w szpitalu i po wypisie na rehabilitację i rekonwalescencję.

Fundacja DKMS prowadzi nabór wniosków do czwartej edycji Grantu Naukowego. Można ubiegać się o finansowanie badań w różnych dziedzinach nauk podstawowych, jak i klinicznych, w zakresie: immunologii i hematologii transplantacyjnej, doświadczalnej, klinicznej, a także obejmujących zagadnienia diagnostyczne, terapeutyczne i związane z dawstwem komórek krwiotwórczych.

Konkurs jest podzielony na dwie kategorie:

• Badania podstawowe – 250 tys. zł
  • Nauki kliniczne- 250 tys. zł

W każdej z nich wybrany zostanie jeden zwycięski projekt.

• termin aplikowania w Fundacji
Termin nadsyłania wniosków upływa 30. czerwca 2024 r.

• termin składania wniosków do Działu Nauki i Projektów CM zgodnie z instrukcją14.06.2024 r.