Obiekt nr 5

Wieloletni Program Medyczny Rozbudowy i Przebudowy Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy

OBIEKT nr 5

CEL INWESTYCJI

W zakresie Obiektu nr 5 wyszczególniono dwie grupy prac przewidziane do realizacji w ramach Programu:

• Prace adaptacyjne i remontowe oraz dostosowawcze, wynikające z utworzenia nowych jednostek (Centrum Udarów Mózgu), przeniesienia części klinik do nowych zabudowań powstałych po realizacji Obiektu nr 1 i Obiektu nr 2 i 3, adaptacji istniejących (w tym zwolnionych po przeniesieniu j/w) zabudowań/pomieszczeń do nowych funkcji, poprawy standardów sanitarnych, higienicznych oraz konieczności dostosowania pomieszczeń do obowiązujących wymogów Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 czerwca 2012 r. w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą (Dz.U. 2012 poz. 739). Przebudowa istniejących zabudowań wiąże się także z koniecznością połączenia nowego Obiektu nr 1 z istniejącymi zabudowaniami Szpitala.

• Modernizację infrastruktury technicznej istniejącej zabudowy Szpitala Uniwersyteckiego, której celem jest zapewnienie bezawaryjnej działalności szpitala poprzez remont infrastruktury technicznej wraz z modernizacją wynikającą z rosnącego zapotrzebowaniem obiektu szpitala w media z uwagi na rozbudowy prowadzone w ramach Programu, a także w celu dostosowania obiektu szpitala do obowiązujących przepisów zapewniając przedłużenie żywotności istniejących instalacji oraz zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania obiektu.

ZAKRES I REALIZACJA OBIEKTU

W zakres prac wchodzą następujące zadania:

1. Modernizacja Zakładu Endoskopii Gastroenterologicznej w budynku Zespołu Przychodni Przyklinicznych Szpitala Uniwersyteckiego – prace wykonano i przekazano do użytkowania.
  2. Adaptacja Katedry i Zakładu Radiologii (pracownia tomografu i rezonansu) – wykonane w 2009 r.
  3. Utworzenie Centrum Udarów Mózgu – wykonane w 2008 r.
  4. Utworzenie wydzielonych Pracowni Angiograficznych – wykonane w 2012 r.
  5. Wymiana i remont dźwigów windowych – w 2007 r. wymieniono 12 dźwigów szpitalnych przystosowanych dla osób niepełnosprawnych oraz wyremontowano 4 dźwigi.
  6. Termomodernizacja obiektów Szpitala Uniwersyteckiego – w 2014 r. zakończono modernizację obiektów objętych programem.
  7. Zabudowa patio na sanitariaty – wykonane w 2010 r.
  8. Prace adaptacyjne - modernizacja istniejących zabudowań Szpitala w zakresie niezbędnym dla dostosowania pomieszczeń i ciągów komunikacyjnych do obowiązujących przepisów oraz zmian organizacyjnych Szpitala po rozbudowie, w tym modernizacja organizacji dostępu pacjentów i odwiedzających –zakończono prace w zakresie przebudowy wejścia głównego do szpitala-etap I i rozpoczęto prace budowlane w zakresie etapu II.
  9. Modernizacja instalacji elektrycznej wraz z przebudową układu zasilania elektrycznego szpitala - wykonano w 2010 r.
  10. Modernizacja instalacji centralnego ogrzewania wraz z rozbudową kotłowni gazowo-olejowej - wykonano w 2012 r.
  11. Modernizacja instalacji wentylacji i klimatyzacji – w 2008 r. wykonano prace związane z modernizacją układu wody lodowej dla klimatyzacji szpitala.
  12. Modernizacja instalacji wodno-kanalizacyjnej – w 2013 r. wykonano modernizację sieci hydrantowej, w 2014 r. modernizację zewnętrznej kanalizacji sanitarnej i deszczowej.

5 rozbudowa_kotlowni
rozbudowa kotłowni

docieplenie budynku diagnostyczno-zabiegowegodocieplenie budynku diagnostyczno-zabiegowego

pracownia tomografii komputerowejpracownia tomografii komputerowej