Studenci i doktoranci niepełnosprawni

Koordynacją spraw dotyczących studentów i doktorantów Collegium Medicum UMK z orzeczoną niepełnosprawnością zajmuje się mgr inż. Ewa Niemielewska.

W ramach prowadzonych działań na rzecz wsparcia studentów i doktorantów niepełnosprawnych, realizowane będą następujące zadania:

• informowanie o dostępności infrastruktury technicznej danego kierunku studiów dla osób określonej niepełnosprawności,
  • organizacja pomocy w zapewnianiu bieżących konsultacji z lekarzami specjalistami, zajęć rehabilitacyjnych,
  • pomoc w pozyskiwaniu funduszy na zadanie związane ze stworzeniem studentom i doktorantom, będącym osobami niepełnosprawnymi warunków do pełnego uczestnictwa w procesie kształcenia,
  • pomoc kandydatom podczas procesu rekrutacji,
  • współpraca z pozauczelnianymi organizacjami wspierającymi osoby niepełnosprawne.

Kontakt:
mgr inż. Ewa Niemielewska
tel. 52 585-33-49
e-mail: ewa.niemielewska@cm.umk.pl

W celu ustalenia terminu i miejsca spotkania, uprzejmie proszę o wcześniejszą informację drogą telefoniczną lub mailową.

SPRAWY BIEŻĄCE

Szanowni Państwo,
Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych PWSZ we Włocławku serdecznie zaprasza na:
II Ogólnopolską Konferencję Naukowo-Szkoleniową dla studentów niepełnosprawnych pt. "Marzenia i Pasje - ich rola w życiu osób niepełnosprawnych"

Termin: 29-31 marca 2019 r. (piątek - niedziela)
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 lutego 2019 r.

pdfZaproszenie z harmonogramem konferencji338.27 KB
docFormularz rejestracyjny249.5 KB

Dodatkowych informacji udzielają:
Marlena Kręplewska - sprawy organizacyjne
e-mail: marlena10-97@wp.pl
tel. 661 595 218
Adrianna Sobczyńska - sprawy organizacyjne i finansowe
e-mail: adrianna.sobczynska@pwsz.wloclawek.pl
tel. 664 907 254

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji proszone są o kontakt z koordynatorem ds. studentów niepełnosprawnych w Collegium Medicum:
Ewa Niemielewska
e-mail: ewa.niemielewska@cm.umk.pl

Serdecznie zapraszamy!

Ankieta dla studentów i doktorantów z niepełnosprawnościami

Zachęcamy wszystkich niepełnosprawnych studentów i doktorantów Collegium Medicum w Bydgoszczy do wypełnienia ankiety dotyczącej wsparcia studentów i doktorantów niepełnosprawnych w procesie kształcenia.

Uczelnia w trosce o dostosowaniu oferty kształcenia dla studentów z niepełnosprawnościami planuje m.in. doposażyć sale dydaktyczne, stworzyć wypożyczalnię specjalistycznego sprzętu dydaktycznego, przeprowadzić szkolenia z zakresu aktywności na rynku pracy, wspomagania sprawności ruchowej, kursów językowych.

Wyniki ankiety pozwolą poznać Wasze potrzeby i oczekiwania, tak aby Uczelnia mogła jak najlepiej przygotować się do przyszłych zakupów oraz podjąć działania, służące zwiększeniu samodzielności i komfortu studiowania w Collegium Medicum.

Aby wypełnić anonimową ankietę należy wejść na stronę: www.niepelnosprawni.cm.umk.pl