Bartuzi ZbigniewPełnomocnik Rektora ds. Klinicznych i Kształcenia Medycznego Collegium Medicum w Bydgoszczy
prof. dr hab. Zbigniew Bartuzi

85-067 Bydgoszcz, ul. Jagiellońska 13-15
tel. +48 52 365-54-16, kom. +48 606-646-518
e-mail: pelnomocnik-Bartuzi@cm.umk.pl

Kompetencje i zadania Pełnomocnika Rektora ds. Klinicznych i Kształcenia Medycznego Collegium Medicum w Bydgoszczy

1. Inicjuje - we współpracy z dziekanami - uruchamianie w Collegium Medicum nowych kierunków i specjalności studiów, studiów doktoranckich, podyplomowych i kursów, specjalizacji.
  2. Koordynuje kształcenie podyplomowe lekarzy oraz sprawuje nadzór merytoryczny nad jednostkami Collegium Medicum prowadzącymi kształcenie podyplomowe dla innych - niż lekarska - specjalności.
  3. Opiniuje wnioski dotyczące utworzenia i/lub przekształcania jednostek organizacyjnych Collegium Medicum.
  4. Koordynuje, organizuje i sprawuje nadzór nad organizacją i przebiegiem obowiązkowych praktyk studentów Collegium Medicum.
  5. Inicjuje i koordynuje działania związane z organizacją zajęć dydaktycznych studentów Collegium Medicum w oparciu o bazę kliniczną.
  6. Nadzoruje działalność Studenckiego Towarzystwa Naukowego oraz studenckiego ruchu kulturalnego i sportowego w Collegium Medicum.
  7. Współdziała z Samorządem Studenckim oraz organizacjami studenckimi Collegium Medicum.
  8. Współpracuje z absolwentami Collegium Medicum.
  9. W zakresie swoich kompetencji sprawuje nadzór merytoryczny nad Działem Dydaktyki CM oraz Samodzielnym Stanowiskiem ds. Kształcenia Podyplomowego CM.