HR EXCELLENCE IN RESEARCH Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza YUFE Yerun
 

Konkurs na projekty podnoszące kompetencje kadry dydaktycznej uczelni

Konkurs na projekty podnoszące kompetencje kadry dydaktycznej uczelni

Z dniem 27 kwietnia 2017 r. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju jako Instytucja Pośrednicząca dla Osi III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 ogłosiła w ramach Działania 3.4 Zarządzanie w instytucjach szkolnictwa wyższego konkurs nr POWR.03.04.00-IP.08-00-PKD/17 na projekty podnoszące kompetencje kadry dydaktycznej uczelni.

Planowana alokacja na konkurs wynosi: 50 000 000 PLN

Kwota przeznaczona na konkurs wynosi 50 000 000 PLN, w tym maksymalna kwota dofinansowania wynosi 48 500 000 PLN, bowiem maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu (ze środków UE i środków budżetu państwa) wynosi 97%. Maksymalny poziom dofinansowania ze środków UE wynosi 84,28%.

Wnioskodawcą projektu może być wyłącznie szkoła wyższa publiczna bądź niepubliczna.

Dopuszczalne jest składanie wniosków przez wydziały uczelni, które będą realizować projekty. Nie występuje ograniczenie co do liczby wniosków składanych przez uczelnię lub wydział – w związku z tym wnioskodawca może złożyć więcej niż jeden wniosek w konkursie.

Uczestnicy projektu

Projekt skierowany jest do młodej kadry dydaktycznej, rozumianej jako osoby, które nie ukończyły 35 lat i równocześnie prowadzą zajęcia dydaktyczne u wnioskodawcy posiadając stopień doktora lub odbywając studia III stopnia. W związku z tym uczestnikami projektu mogą być osoby posiadające stopień naukowy doktora oraz osoby odbywające studia III stopnia na uczelni będącej 3 wnioskodawcą, które na dzień rozpoczęcia udziału w projekcie nie ukończyły 35 roku życia, stanowiące równocześnie kadrę dydaktyczną uczelni tj.

  • nauczyciele akademiccy w rozumieniu art. 108 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym,
  • osoby, z którymi uczelnia zawarła umowy cywilno-prawne na prowadzenie dydaktyki na okres roku akademickiego, w ramach którego planowane jest dla tych osób wsparcie w projekcie.

Partnerstwo

W konkursie dopuszcza się konstrukcję projektu partnerskiego, o którym mowa w art. 33 ustawy. Nie istnieją formalne ograniczenia co do charakteru prawnego i organizacyjnego partnera - może to być dowolna jednostka (nie tylko uczelnia), o ile została wybrana w sposób spełniający wymogi, o których mowa w art. 33 ustawy. Sposób i tryb wyboru partnera musi być odpowiednio opisany we wniosku.

Okres projektu

Projekt trwa nie krócej niż 12 miesięcy i nie dłużej niż 24 miesiące. Proponowany okres minimalny pozwala na przeprowadzenie projektu w wymiarze gwarantującym optymalny zakres wsparcia dla uczestników projektu oraz zapewni efektywną realizację założeń zaproponowanej interwencji publicznej.

Zakres wsparcia

Projekt może obejmować swoim zakresem merytorycznym wyłącznie działania podnoszące kompetencje dydaktyczne kadr uczelni w zakresie co najmniej dwóch ze wskazanych poniżej elementów

  • innowacyjnych umiejętności dydaktycznych,
  • umiejętności informatycznych (w tym posługiwania się profesjonalnymi bazami danych i ich 11 wykorzystania w procesie kształcenia) oraz zarządzania informacją

Koszt na uczestnika

Średni koszt przypadający w projekcie na jednego uczestnika projektu korzystającego z form wsparcia realizowanych poza granicami kraju nie może przekroczyć 24 000 PLN – jako wsparcie zagraniczne należy rozumieć uczestnictwo w działaniach związanych z koniecznością wyjazdu poza granice kraju, a nie z uzyskanym na terenie kraju wsparciem od podmiotów zagranicznych; w przypadku uczestników korzystających ze wsparcia jedynie na poziomie krajowym średni koszt przypadający w projekcie na jednego uczestnika projektu nie może przekroczyć 9 000 PLN na osobę. Bez względu na miejsce otrzymywania wsparcia kwalifikowalne będą wyłącznie wydatki generowane (zobowiązania będą zaciągane) w Polsce.

Wniosek o dofinansowanie należy złożyć w terminie od 29 maja 2017 r. do 28 lipca 2017 r.

Z uwagi na powyższe uprzejmie proszę o zapoznanie się z koncepcją konkursu i wyrażeniem chęci przygotowania koncepcji projektu odpowiadającemu założeniom w/w konkursu zgodnie z załącznikiem nr 2 do Zarządzenia nr 91 Rektora UMK z dnia 30 czerwca 2015 r. – Regulamin sporządzania wniosków o dofinansowanie i realizacji projektów współfinansowanych z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, dostępnym na stronie Działu Zarządzania Funduszami Strukturalnymi CM w zakładce Uregulowania Wewnętrzne.

Uprzejmie proszę o przekazanie odpowiedzi w formie wypełnionego załącznika nr 2 najpóźniej do dnia 14.06.2017 r. w wersji papierowej do Działu Zarządzania Funduszami Strukturalnym.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej >>

W przypadku pytań i wątpliwości proszę o kontakt z pracownikiem Działu Zarządzania Funduszami Strukturalnymi CM pod nr telefonu 52 585-38-49 lub 52 585-33-37.