HR EXCELLENCE IN RESEARCH Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza YUFE Yerun
 

Kosmetologiczna Organizacja Studencka

Kosmetologiczna Organizacja Studencka

KOS baner

KOS logo 250pxJesteśmy studencką organizacją, której celem jest przede wszystkim wspieranie i promowanie kierunku Kosmetologia. Poprzez wspólne spotkania, organizację wykładów, szkoleń oraz warsztatów, dążymy do zintegrowania studentów tego kierunku. Zachęcamy do dołączenia do nas! 

Facebook: www.facebook.com/kos.cmumk

aktualności  


17.12.2019 - Pokaz makijażu sylwestrowego 

W dniu 17.12.2019 r. w godzinach 18.00-20.00 w sali 11 w Budynku Patomorfologii odbył się pokaz makijażu sylwestrowego, który prowadzony był przez wizażystkę oraz stylistkę Panią Annę Oborską.


Pani Ania przekazała nam kilka make-upowych sztuczek oraz pokazała jak prawidłowo wykonać makijaż sylwestrowy. Na pokazie można było również wygrać bon do wykorzystania w studiu Warsztatownia. 

 Fot. Roksana Jaroszkiewicz 

pokaz 1 pokaz 2  pokaz 3  pokaz 4 


 6.12.2019 -19.12.2019 Świąteczna Zbiórka CM
Świąteczna Zbiórka


W dniach 6.12-19.12.2019 r. w Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera odbyła się Świąteczna Zbiórka dla dzieci z Domu Małego Dziecka w Bydgoszczy. Zorganizowana była przez Kosmetologiczną Organizację Studencką oraz Samorząd Studencki CM. Podczas zbiórki zbieraliśmy produkty potrzebne do pielęgnacji dzieci, środki chemii gospodarczej oraz artykuły higieniczne.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i udział w naszej zbiórce!

8.03.2019 r. – Dzień Kobiet w Collegium Medicum 

8 marca 2019 r. od 10.00 do 12.00 w Budynku A (korytarz, parter) w kompleksie budynków przy ul. Jagiellońskiej 13-15 członkowie Kosmetologicznej Organizacji Studenckiej przeprowadzili akcję promocyjno-informacyjną z okazji Dnia Kobiet. Podczas akcji studenci kosmetologii wszystkim zainteresowanym uczestnikom odpowiadali na pytania dotyczące właściwej pielęgnacji skóry po zimie, udzielali porad pielęgnacyjnych oraz wykonywali zabiegi pielęgnacyjne dłoni. Partnerem akcji była firma APIS Natural Cosmetics.

Dzie Kobiet 1 Dzie Kobiet 2 Dzie Kobiet 4 Dzie Kobiet 5 Dzie Kobiet 6 Dzie Kobiet 7
Dzie Kobiet 8 Dzie Kobiet 3

 


26.01.2019 r. – Sympozjum „Pacjent onkologiczny w gabinecie kosmetologa” 

26 stycznia 2019 r. w godzinach 11.00-14.45 w Auli nr 35 w Budynku Farmacji przy ul. dr A. Jurasza 2 odbyło się Sympozjum „Pacjent onkologiczny w gabinecie kosmetologa”.

Celem wydarzenia było poszerzenie wiedzy studentów z zakresu kosmetologii onkologicznej. Uczestnicy dowiedzieli się jakie zabiegi można zaproponować pacjentom w trakcie leczenia onkologicznego, a które z nich są niewskazane oraz jak pacjenci onkologiczni mogą dbać o skórę w domu i jakie składniki powinny zawierać kosmetyki specjalistyczne. Duże zainteresowanie wzbudził wykład poświęcony niechirurgicznej rekonstrukcji brodawek piersiowych, którą wykonać może kosmetolog.

Program sympozjum onkologicznego Sympozjum 2 Sympozjum 1 Sympozjum 3 Sympozjum 4 Sympozjum 5
Sympozjum 6 Sympozjum 7 Sympozjum 8 Sympozjum 9 Sympozjum 10 Sympozjum 11


3.12.2018 r. i 13.12.2018 r. – Szkolenie CharmineRose® z zakresu mezoterapii mikroigłowej

Członkowie Kosmetologicznej Organizacji Studenckiej wzięli udział w certyfikowanych szkoleniach z zakresu peelingów chemicznych oraz mezoterapii mikroigłowej. Szkolenia przeprowadzili szkoleniowcy firmy CharmineRose® - Katarzyna Szczęsna oraz Magdalena Jackowska. Uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą pielęgnacji skóry dotkniętej problemami dermatologicznymi oraz mieli możliwość przećwiczyć swoje umiejętności w praktyce. 

Szkolenie 1 Szkolenie 2 Szkolenie 3 Szkolenie 4 Szkolenie 5 Szkolenie 6


6.12.2018 r. – Szkolenie CharmineRose® z zakresu peelingów chemicznych


14 czerwca 2018 r. - wykład "Najnowsze technologie w branży beauty. Jak wybrać odpowiedni sprzęt do gabinetu?"

Kosmetologiczna Organizacja Studencka zaprasza na wykład pani Anny Knapińskiej - eksperta ds. najnowszych technologii w branży beauty i medycyny estetycznej Profi-Med pt. "Najnowsze technologie w branży beauty. Jak wybrać odpowiedni sprzęt do gabinetu?" - 14 czerwca 2018 r. o godzinie 13.00 w auli DS3.
Wydarzenie na FB


27 maja 2018 r. - Bydgoski Festiwal Nauki

27 maja 2018 r. na Wyspie Młyńskiej w ramach Bydgoskiego Festiwalu Nauki odbył się Piknik Naukowo-Rodzinny. Nie mogło nas tam zabraknąć! Dziewczyny z naszej organizacji przygotowały z tej okazji atrakcje dla najmłodszych uczestników - malowanie twarzy i koloryzowanie włosów. 

Kosmetologiczna Organizacja Studencka na Bydgoskim Festiwalu Nauki 2018 Kosmetologiczna Organizacja Studencka na Bydgoskim Festiwalu Nauki 2018 Kosmetologiczna Organizacja Studencka na Bydgoskim Festiwalu Nauki 2018  Kosmetologiczna Organizacja Studencka na Bydgoskim Festiwalu Nauki 2018 Kosmetologiczna Organizacja Studencka na Bydgoskim Festiwalu Nauki 2018 Kosmetologiczna Organizacja Studencka na Bydgoskim Festiwalu Nauki 2018 Kosmetologiczna Organizacja Studencka na Bydgoskim Festiwalu Nauki 2018 Kosmetologiczna Organizacja Studencka na Bydgoskim Festiwalu Nauki 2018 Kosmetologiczna Organizacja Studencka na Bydgoskim Festiwalu Nauki 2018 Kosmetologiczna Organizacja Studencka na Bydgoskim Festiwalu Nauki 2018 Kosmetologiczna Organizacja Studencka na Bydgoskim Festiwalu Nauki 2018  fot. Lidia Kulpa


14 kwietnia 2018 r. - Konferencja "Oblicza Współczesnej Kosmetologii"

Kosmetologiczna Organizacja Studencka zaprasza na II edycję Konferencji "Oblicza Współczesnej Kosmetologii" - 14 kwietnia 2018 r. o godz. 10:00 w auli 35 w budynku Wydziału Farmaceutycznego ul. dr. A. Jurasza 2 w Bydgoszczy. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy!
Wydarzenie na FB

Galeria zdjęć >>

plakat konferencji "Oblicza współczesnej kosmetologii" 2018


13 kwietnia 2018 r. - Drzwi Otwarte Collegium Medicum UMK

13 kwietnia 2018 r. odbyły się na naszej Uczelni Drzwi Otwarte. Oczywiście nie mogło nas na nich zabraknąć! Oprócz rozmów i udzielania porad przyszłym studentom, promocji kierunku kosmetologia oraz naszej organizacji, zorganizowałyśmy quiz z nagrodami, pokaz makijażu oraz stanowiska do masażu dłoni.
Galeria zdjęć >>


25 stycznia 2018 r. - Europejski Tydzień Prewencji Raka Szyjki Macicy

W ramach Europejskiego Tygodnia Prewencji Raka Szyjki Macicy 25 stycznia 2018 r. w auli Domu Studenckiego nr 3 odbył się wykład dotyczący pielęgnacji skóry w trakcie oraz po zakończeniu leczenia onkologicznego zorganizowany przez IFMSA-Poland Oddział Bydgoszcz i Kosmetologiczną Organizację Studencką. Nasze prelegentki (Dominika Dąbrowska i Marysia Świgoń) poruszyły temat występowania zmian skórnych u pacjentów onkologicznych, podkreśliły rolę ich prawidłowej pielęgnacji oraz doradziły, w jaki sposób kosmetolog może im zaradzić.
Wydarzenie na FB

 Pink Lips - foto 2 Pink Lips - foto 3 Pink Lips - foto 4 Pink Lips - foto 5  fot. Małgorzata Szymańska


9 stycznia 2018 r.  - Szkolenie Charmine Rose® z zakresu peelingów chemicznych

Członkowie Kosmetologicznej Organizacji Studenckiej wzięli udział w certyfikowanym szkoleniu z zakresu peelingów chemicznych (między innymi kwasów glikolowego, migdałowego, pirogronowego, salicylowego i laktobionowego).
9 stycznia 2018 r. szkolenie przeprowadziła kosmetolog Katarzyna Szczęsna, szkoleniowiec firmy Charmine Rose®. Słuchaczki poszerzyły wiedzę dotyczącą pielęgnacji skóry dotkniętej problemami dermatologicznymi oraz miały możliwość przećwiczyć swoje umiejętności w praktyce.

     Szkolenie Charmine Rose® z zakresu peelingów chemicznych   Szkolenie Charmine Rose® z zakresu peelingów chemicznych Szkolenie Charmine Rose® z zakresu peelingów chemicznych Szkolenie Charmine Rose® z zakresu peelingów chemicznych  fot. Patrycja Florczak


Najlepszy absolwent Wydziału Farmaceutycznego 2016/2017

Z radością informujemy, że studentka kierunku Kosmetologia – Patrycja Zawadzka, została najlepszą absolwentką Wydziału Farmaceutycznego CM UMK w roku akademickim 2016/2017. Oprócz bardzo wysokich wyników w nauce (średnia z całego okresu studiów 4.85) i bardzo dobrej oceny z pracy dyplomowej, Patrycja prowadzi badania naukowe w Studenckim Kole Naukowym Chemii Kosmetycznej. Obecnie kontynuuje studia magisterskie na naszej uczelni. Więcej informacji

grafika

Zarząd:

Marlena Kaźmierkiewicz 
Prezes Kosmetologicznej Organizacji Studenckiej 
 
Żaklina Maćkowiak
Wiceprezes ds. Kontaktów z Mediami 

Julia Florek
Wiceprezes ds. Finansów oraz Sekretarza
 
Wiktoria Rosiek
Wiceprezes ds. Zasobów Ludzkich 
 

 

grafika

Dokumenty do pobrania

Wnioski o przyjęcie prosimy dostarczać na spotkania Kosmetologicznej Organizacji Studenckiej lub wysyłać na adres e-mail: kos.kontakt@gmail.com

kolory down