Anioł Medycyny nominowany

Anioł Medycyny nominowany

prof. dr hab. Olga Haus Prof. dr hab. n. med. Olga Haus, kierownik Katedry i Zakładu Genetyki Klinicznej Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum w Bydgoszczy, została nominowana do tytułu Anioła Medycyny 2015.

Łączna liczba nominowanych do Nagrody Anioły Farmacji i Anioły Medycyny to 100 lekarzy i 100 farmaceutów z całej Polski. Ogólna liczba zgłoszonych kandydatów do nagrody wynosiła ponad 12 tysięcy osób, w tym ośmiu nominowanych pochodzi z naszego województwa.

Nominowanych zgłaszają sami pacjenci, którzy w ten sposób wyrażają swoją wdzięczność za fachową opiekę i poświęcony im czas. Zgłaszając kandydatury zarówno lekarzy jak i farmaceutów, podkreślali ich wysoki profesjonalizm i empatyczne podejście do chorych. Spośród nominowanych Kapituła Honorowa Nagrody wybierze laureatów. Przewodniczącym Kapituły jest Prezes Honorowy Polskiego Towarzystwa Lekarskiego prof. dr hab. n. med. Jerzy Woy-Wojciechowski. Podczas wręczania nagród w poprzedniej edycji zwracał on uwagę, że: „Pacjenci zgłaszają osoby, które są nie tylko profesjonalnymi farmaceutami i lekarzami, ale mają coś więcej – wielkie serce, dzięki któremu możemy ich nazwać aniołami”.

Nazwiska laureatów tej prestiżowej nagrody poznamy 10 lutego 2016 r. podczas uroczystej gali w Filharmonii Narodowej. To będzie wyjątkowe święto, które uświetni recital finalistki Konkursu Chopinowskiego Kate Liu, która podbiła serca publiczności, a przyleci ze Stanów Zjednoczonych do Polski specjalnie na ten jedyny koncert. Organizatorem nagrody jest Fundacja Anioły Farmacji i Anioły Medycyny.

Więcej informacji na stronie: www.fundacja-anioly.org