HR EXCELLENCE IN RESEARCH Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza YUFE Yerun
 

Sukces naszego Chóru

Sukces naszego Chóru

Chóralny im. Pablo Casalsa, w którym wzięły udział 22 chóry z całej Europy (m.in. Czech, Finlandii, Belgii, Francji, Islandii i Polski).

Prowadzony przez prof. Janusza Staneckiego od 25 lat Chór Collegium Medicum UMK zaprezentował się aż w 4 kategoriach, co było bardzo trudne, ponieważ prezentacje konkursowe odbywały się całościowo podczas jednego koncertu. Chór Collegium Medicum UMK szlifował swe umiejętności podczas całego roku akademickiego oraz specjalnego zgrupowania na 4 dni przed wyjazdem do Hiszpanii. Udział bydgoskiego zespołu zakończył się największym w jego historii sukcesem.
Chór we wszystkich czterech kategoriach uzyskał Złote Dyplomy, a ponadto:

    Chór Collegium Medicum UMK zdjęcie 2
  • I Nagrodę w kategorii Muzyka Ludowa
  • I Nagrodę w kategorii Muzyka Katalońska
  • II Nagrodę w kategorii Muzyka Sakralna

oraz, co najcenniejsze, I Nagrodę i Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie utworu „O vos omnes” Pablo Casalsa.

W Konkursie wzięły udział renomowane chóry, m.in. Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Uniwersytetów z Czech, Belgii i Finlandii. 32 członków Chóru Collegium Medicum UMK, w zdecydowanej większości studentów i absolwentów trzech Wydziałów Collegium Medicum oraz lekarzy pracujących w szpitalach Bydgoszczy, Inowrocławia i Żnina „dało z siebie wszystko”, by osiągnąć tak znakomity wynik.

Chóry mogły zgłosić swój udział w 5 kategoriach: sakralnej, ludowej, katalońskiej, rozrywkowej i specjalnej - na najlepsze wykonanie utworu patrona Konkursu – wybitnego katalońskiego kompozytora i wiolonczelisty Pablo Casalsa.