NASZA KADRA:

Kadrę dydaktyczną stanowią przede wszystkim praktycy z potężnym dorobkiem naukowym. Zarówno podczas wykładów jak i ćwiczeń studenci mają możliwość zdobywać najbardziej aktualną wiedzę z zakresu medycyny ogólnej jak i poznawania specyfiki pracy fizjoterapeutów. Profesorowie których dorobek naukowy uznawany jest nie tylko w Polsce ale i na całym świecie przekazują wiedzę z zakresu wielu specjalizacji medycznych, dzięki czemu studenci mają możliwość poznania i zrozumienia pracy innych przedstawicieli środowiska medycznego – między innymi lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych. Praktyczni nauczyciele zawodu to fizjoterapeuci którzy stale podążają za obowiązującymi trendami i nowościami w świecie fizjoterapii. Na co dzień posługują się specjalistycznymi metodami terapii, między innymi NDT Bobath, IBITA Bobath, metoda Vojty zarówno dla dorosłych jak i dzieci, Metodą FITS, PNF, SET, NEURAC, terapią manualną, B. Mulligana, J. Cyriaxa, F. Kaltenborna, G. Maitlanda, mechaniczno-diagnostyczną terapię funkcjonalną wg R. McKenziego, Terapią mięśniowo- powięziową wg T. Myersa, K. Lewita, Integrację Sensoryczną, terapię Kranio-Sacralną, klasyczny oraz powięziowy Taping, Klawiterapię i wiele innych. Jest to niewątpliwy atut dla również dla studentów II stopnia, którzy najczęściej mają już własne doświadczenia po ukończeniu studiów I stopnia, a chcieliby rozwinąć swoje umiejętności a także jeszcze lepiej nauczyć się diagnostyki fizjoterapeutycznej, klinicznego różnicowania, badania funkcjonalnego aby jeszcze efektywniej dobierać „narzędzia” pracy.

Więcej informacji na temat nauczycieli pracujących na Wydziale Nauk o Zdrowiu można uzyskać na stronie wydziału lub klikając w poniższy link: