Maraton pisania listów

Galeria zdjęć: Maraton pisania listów

11 XII 2010

Studenci Collegium Medicum, zrzeszeni w IFMSA-Poland Oddział Bydgoszcz, włączyli się w akcję Amnesty International. W minioną sobotę (11. grudnia) zorganizowali w bydgoskim klubie "Mózg" Maraton Pisania Listów.

"W tym roku pisaliśmy apele do władz m.in. o uwolnienie chińskiej obrończyni praw kobiet Mao Hengfeng, birmańskiej opozycjonistki Su Su Nway i pakistańskiej chrześcijanki zagrożonej karą śmierci za bluźnierstwo wobec proroka Mahometa. Pisaliśmy o zapewnienie bezpieczeństwa meksykańskiemu księdzu Alejandro i Normie Cruz - gwatemalskiej działaczce walczącej z przemocą wobec kobiet" - wylicza Kasia Gieryń z IFMSA.

Od dawna wiadomo, że szanowanie praw człowieka nie jest obce studentom medycyny, dlatego już tradycyjnie członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland biorą udział w przygotowaniu stoiska Pisania Listów na terenie Bydgoszczy. Łącznie przez cały wieczór zebrano prawie 200 listów, które zostały wysłane do odpowiednich przywódców państw.