"Jurasz" doceniony w dniu jubileuszu

Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy zajął pierwsze miejsce w kategorii „sieć szpitali – szpitale ogólnopolskie” w najnowszym Rankingu Szpitali opublikowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”.

Sieć szpitali ogólnopolskich liczy 90 placówek – w zestawieniu „Rzeczpospolitej” Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza został uznany za najlepszą z nich, wyprzedzając bezpośrednio Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1 im. Norberta Barlickiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Instytut Hematologii i Transfuzjologii – Szpital w Warszawie.

Zestawienie „Sieć szpitali – szpitale ogólnopolskie”

„Jurasz” zajął również drugą lokatę wśród szpitali w województwie kujawsko-pomorskim, ustępując jedynie Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

zestawieniu ogólnopolskim szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza znalazł się na 11. miejscu.

Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. Jana Biziela uplasował się na 6. pozycji rankingu regionalnego oraz 43. – rankingu krajowego.

Wyniki rankingu okazały się być wspaniałym prezentem na 80-lecie Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Uroczyste obchody, odbyły się 14 grudnia 2017 roku i zostały objęte honorowym patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydenta Miasta Bydgoszczy oraz JM Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Jubileusz, który odbył się w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy był niepowtarzalną okazją, aby we wspólnym gronie obecnych i emerytowanych pracowników szpitala, kadry akademickiej oraz zaproszonych gości świętować 80-lecie powstania szpitala. Gośćmi specjalnymi były panie Zofia Soboczyńska i Elżbieta Czarnowska – córki doktora Edwarda Soboczyńskiego, inicjatora budowy, organizatora i pierwszego dyrektora szpitala.  Zaproszenie przyjęli również dr Dagmar Drull i prof. Manfred Zimmermann z Uniwersytetu w Heidelbergu, na którym pracował patron szpitala profesor Antonii Jurasz. Podczas Gali, Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pan Zbigniew Ostrowski, wręczył na ręce Dyrektora Szpitala medal „Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis”.

To wspaniały koniec roku dla bydgoskiej lecznicy. Wracając jednak do Jubileuszu, należy dodać, że podczas uroczystości nagrodzeni zostali również pracownicy szpitala. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie >>

Dopełnieniem uroczystości był piękny koncert Orkiestry im. J. Straussa poprowadzony przez Panią Emilię Czekałę. Pełne emocji wykonania najpiękniejszych pieśni operetkowych wprawiły wszystkich gości w podniosły nastrój. Po koncercie Dyrektor Szpitala zaprosił wszystkich na urodzinowy tort na 800 gości. Podczas bankietu zebranym towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu zespołu Dixie Company.

Galeria zdjęć dostępna jest na stronie >>

DE3 0462

foto. archiwum CM UMK