Wystawa rysunków "Anatomia z artyzmem"

Wystawa rysunków "Anatomia z artyzmem"

W trakcie uroczystego spotkania wigilijno-opłatkowego 14 grudnia 2017 r. zaproszeni goście z Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, zaprezentowali wystawę będącą pomostem pomiędzy anatomią i sztuką.

"Anatomia z artyzmem" to tytuł prezentowanej wystawy rysunków, które powstały na Wydziale Sztuk Pięknych UMK. Wszystkie prace pochodzą z pracowni anatomii plastycznej prowadzonej przez dr Ewę Bińczyk i prof. Michała Trägera z Zakładu Kształcenia Artystycznego. Są one przekrojową prezentacją realizowanych w pracowni zagadnień. Na wystawie można zobaczyć prace rysunkowe, studia z natury, począwszy od kośćca – czaszki, szkieletu człowieka, poprzez modele gipsowe, szkice i studia głów, detali twarzy, dłoni i stóp, po pełne studium postaci. Rysunek, wsparty wiedzą teoretyczną jest tu podstawowym źródłem poznania, dlatego też ważne są takie zagadnienia związane z rysunkiem jak proporcje, kierunki i modelunek światłocieniowy.

Wystawę, która łączy nauki medyczne, w szczególności anatomię człowieka i sztukę można obejrzeć w budynku A przy ul. Jagiellońskiej 13 w Bydgoszczy do 7 stycznai 2018 r.
Zapraszamy!

fot. Dział Promocji i Informacji CM

"Anatomia z artyzmem" wystawa prac   "Anatomia z artyzmem" wystawa prac