ResearcherID

ResearcherID

Procedury związane z uzyskaniem indywidualnego numeru ResearcherID w bazie Web of Science reguluje zarządzenie nr 36 Rektora UMK z dnia 17 marca 2014 r., zgodnie z którym:

 1. Pracownicy naukowi Uniwersytetu, którzy posiadają prace indeksowane w Web of Science zobowiązani są dokonać do dnia 30 czerwca 2014 r. rejestracji w bazie Web of Science i poinformować Sekcję Bibliografii Publikacji Pracowników UMK i Analiz Bibliometrycznych w Bibliotece Uniwersyteckiej o nadanym numerze identyfikacyjnym ResearcherID.

2. Od roku akademickiego 2014/2015 analizę cytowań na potrzeby wewnętrznej i zewnętrznej oceny parametrycznej prac indeksowanych pracowników naukowych Biblioteka Uniwersytecka będzie przeprowadzała jedynie na podstawie otrzymanego wcześniej indywidualnego numeru ResearcherID z bazy Web of Science. 

3. Szczegółową instrukcję postępowania przy rejestracji profilu ResearcherID Dyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej zamieszcza na stronie internetowej Biblioteki Uniwersyteckiej.

4. Pracownicy Sekcji Bibliografii Publikacji Pracowników UMK i Analiz Bibliometrycznych Biblioteki Uniwersyteckiej są zobowiązani do udzielania pomocy przy rejestracji profilu ResearcherID.

Instrukcja rejestracji w bazie Web of Science indywidualnego numeru ResearcherID:

1. Wchodzimy na: www.researcherid.com

2. W menu po lewej wybieramy: "New to ResearcherID? Join Now It's free"

3. W okienku, które się otworzy wpisujemy, zgodnie z żądaniem: Imię, nazwisko, adres mailowy i wybieramy sposób w jaki dowiedzieliśmy się o ResearcherID.

4. Na podany adres e-mail zostanie wysłana informacja. Uwaga: może zdarzyć się, że list ten zostanie zakwalifikowany przez nasz program pocztowy jako spam; należy sprawdzić folder "Spam". W liście znajdziemy link aktywacyjny. Przechodzimy do podanej strony i wypełniamy formularz. Pola oznaczone gwiazdką nie mogą pozostać puste. Na koniec klikamy "Submit Registration".

5. Otworzy się nowe okno. Aby dokończyć rejestrację należy zaakceptować licencję.

6. W nowym oknie pojawia się nasz numer ResearcherID. Następnie należy przejść do swojej strony, aby uzupełnić informacje o sobie i swoich publikacjach.

7. Na swoim koncie należy wyszukać publikacje i potwierdzić, że jesteśmy ich autorami klikając na przycisk: AddPubliction. Nowe prace należy każdorazowo przypisać do naszego ID.

8. Standardowo nasze konto jest publicznie dostępne - inni mogą zobaczyć listę naszych publikacji, czyli zawartość "My publication". Listy "Publication List 1" i "Publication List 2" są ustawione standardowo jako prywatne. Jeżeli chcemy to zmienić, należy kliknąć "Manage Profile" na górze po prawej, a dalej wybrać zakładkę "Publication Lists" i zmienić ustawienia. Każdą zmianę należy zatwierdzać przyciskiem na dole danej strony.