Medicalia 2012

MEDICALIA 2012

17 listopada odbył się kolejny już Dzień Nauki „Medicalia”. Kolejny i bardzo wyjątkowy. Pierwszy raz bowiem na to niecodzienne spotkanie z medycyną przyjechali uczniowie z województwa warmińsko-mazurskiego. Sześciogodzinna podróż jednak się opłaciła.

Wszyscy, którzy przybyli tego dnia na to wyjątkowe spotkanie z medycyną mogli dowiedzieć się m.in.:
Czy alergik może hodować zwierzęta? Co ma wspólnego kod kreskowy ze zdrowiem i życiem człowieka? Jak postępować w sytuacji zagrożenia życia?

Ogromnym zainteresowaniem, jak co roku, cieszył się wykład dra n. med. Piotra Engelgardta, który opowiadał o roli i zadaniach współczesnej medycyny sądowej. Nie mniejsze zainteresowanie wzbudzały tajemnice i rytuały sali operacyjnej. Ten warsztat po raz pierwszy poprowadził lek. Przemysław Gałązka. Nie jest żadną tajemnicą, że liczba potencjalnych chirurgów po 17 listopada wzrosła o co najmniej kilkadziesiąt osób.
Tak właśnie działa na młodych, ciekawych ludzi medycyna. Dzięki wysiłkowi i staraniom wielu z nas staje się ona jeszcze ciekawsza i jeszcze bardziej fascynująca.
Z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tak ogromnego sukcesu tegorocznego Dnia Nauki: wykładowcom, wolontariuszom oraz wszystkim, bez których ten wyjątkowy dzień nie byłby właśnie taki szczególny.

Do zobaczenia w następnym roku.

FOTOREPORTAŻ!

medicalia2012 1 Medicalia kolorowa kuchnia 2

MEDICALIA diagnostyka laboratoryjna Medicalia kolorowa kuchnia

MEDICALIA ratownictwo medyczne MEDICALIA rehabilitacja