Wyjazdy studentów na praktyki Erasmus+

Erasmus plus logo 450px

informacje ogólne

WYJAZDY STUDENTÓW

Na wyjazdy na praktyki mogą być kwalifikowani studenci, którzy:
  • zarejestrowani na studiach pierwszego, drugiego lub trzeciego stopnia (dziennych, wieczorowych i zaocznych)
  • w momencie wyjazdu będą mieli ukończony co najmniej I rok studiów I stopnia, I semestr studiów II stopnia lub I rok studiów III stopnia.
  • dysponują odpowiednim kapitałem mobilności

Ponadto, kandydaci do wyjazdu powinni:
  • wykazać zgodność programu praktyki z kierunkiem studiów, a realizacja programu i rodzaj zadań muszą gwarantować tzw. międzynarodowy wymiar praktyki,
  • dobrze znać język obcy, który będzie językiem wiodącym praktyki,
  • posiadać dobrą średnią ocen z całego przebiegu studiów, ustaloną na wydziale i poświadczoną przez dziekanat

WYJAZDY ABSOLWENTÓW
   Studenci, którzy będą odbywali praktykę jako absolwenci:
  • Muszą przystąpić do rekrutacji jeszcze jako studenci ostatniego roku studiów (co oznacza konieczność zakwalifikowania się studenta na wyjazd przed ukończeniem studiów, czyli obroną pracy dyplomowej).
  • Praktyka musi się rozpocząć i zakończyć przed upływem 12 miesięcy od ukończenia studiów (ograniczeniem jest termin zakończenia umowy podpisanej pomiędzy UMK a Narodową Agencją Programu Erasmus+).
  • Data ukończenia studiów jest rozumiana zgodnie z przepisami odpowiednio Regulaminu Studiów lub Regulaminu studiów doktoranckich, obowiązujących w UMK.
  • W przypadku wyjazdów absolwenckich, obowiązują dodatkowe dokumenty: umowa wekslowa, deklaracja wekslowa i weksel in blanco, które będą sporządzane przez BPM UMK dopiero w momencie podpisywania umowy przez Uczestnika.

Praktyk Erasmus+ nie mogą realizować osoby:

• będące słuchaczami studiów podyplomowych,
  • przebywające na urlopie zdrowotnym, okolicznościowym,
  • skreślone z listy studentów,
  • odbywające równolegle studia/praktyki Erasmus+,
  • mające nierozliczony wcześniejszy wyjazd na stypendium Erasmus+ pod względem formalnym.

WYNIKI ANKIET

Dział Projektów i Współpracy Międzynarodowej CM