Zakres działania Prorektora ds. Badań Naukowych

prof. dr hab. n. med. Jacek Kubica - Prorektor ds. Badań Naukowych Prorektor ds. Badań Naukowych
na kadencję 2016-2020

prof. dr hab. Jacek Kubica

Pierwszy Zastępca Rektora

Zakres działania:

1. Inicjuje i nadzoruje realizację przyjętych na Uniwersytecie kierunków działalności naukowej, badawczej i artystycznej.
  2. Koordynuje procesy rozwoju i zarządzania badaniami naukowymi prowadzonymi na Uniwersytecie.
  3. Inicjuje i nadzoruje współpracę międzynarodową i krajową UMK w zakresie badań naukowych.
  4. Sprawuje nadzór nad projektami badawczymi, w szczególności realizowanymi ze środków programów ramowych Unii Europejskiej.
  5. Nadzoruje proces kształcenia w szkołach doktorskich.
  6. Nadzoruje sprawy związane z przyznawaniem nagród Rektora i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
  7. Koordynuje sprawy związane z organizacją konferencji międzynarodowych i krajowych na Uniwersytecie.
  8. Odpowiada za współpracę Uniwersytetu z publicznymi szkołami wyższymi w Bydgoszczy.
  9. Nadzoruje realizację strategii HR Excellence in Research na Uniwersytecie.
  10. Nadzoruje proces przekazywania do systemu POL-on danych objętych Systemem Informacji o Nauce.
  11. Sprawuje nadzór merytoryczny nad: Interdyscyplinarnym Centrum Nowoczesnych Technologii, Działem Projektów i Współpracy Międzynarodowej CM.
  12. Pełni funkcję bezpośredniego przelożonego w stosunku do: Działu Nauki, Działu Nauki CM, Samodzielnego Stanowiska ds. Ewaluacji Jakości Działalności Naukowej.