Spotkanie Centrum Komunikacji Klinicznej

Centrum Komunikacji Klinicznej logo, CM UMK logo, UKW logo, teach logo

Spotkanie Centrum Komunikacji Klinicznej zdjęcie 1W dniach 14 i 15 marca 2014 r. na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyło się spotkanie Centrum Komunikacji Klinicznej i Teaching Committee of European Association for Communication in Healthcare.

Spotkanie poprowadzili dr Jonathan Silverman (University of Cambridge; President of European Association for Communication in Healthcare), prof. Paul Kinnersley (Cardiff University; European Association for Communication in Healthcare) oraz dr Cadja Bachmann (University Medical Center Hamburg-Eppendorf; Vice-President of Teaching Committee of EACH).

tEACH stworzył projekt rozwoju programów nauczania w zakresie komunikacji klinicznej pracowników opieki zdrowotnej, dla tych krajów w Europie, które obecnie mają te programy w formie szczątkowej. Udało nam się pozyskać pomoc tEACH dla Polski w tym zakresie. Dzięki temu będą z nami współpracowali czołowi specjaliści – nauczyciele umiejętności komunikowania się z różnych krajów. Będzie to współpraca na zasadzie pomagania nam, osobom zajmującym się nauczaniem komunikacji klinicznej w Polsce, w rozwijaniu programów nauczania i dostosowywaniu ich do własnych zasobów i potrzeb w naszym kraju.

Efektem spotkania była diagnoza potrzeb edukacyjnych nauczycieli komunikacji klinicznej w Polsce. Kolejnym etapem realizowanych przez tEACH oraz CKK działań, będzie zaprojektowanie warsztatów zgodnych z oczekiwaniami oraz potrzebami osób nauczających umiejętności komunikowania się w opiece zdrowotnej w Polsce. Następnym etapem będzie przeprowadzenie warsztatów przez specjalistów – członków tEACH, oraz ich ewaluacja.

Spotkanie Centrum Komunikacji Klinicznej zdjęcie 2    Spotkanie Centrum Komunikacji Klinicznej zdjęcie 3  Spotkanie Centrum Komunikacji Klinicznej zdjęcie 4

fot. Andrzej Obiała, UKW