Nabór wniosków uczelni w projekcie „Akredytacje zagraniczne”

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego zaprasza do składania wniosków w ramach projektu pozakonkursowego o charakterze koncepcyjnym pt. „Akredytacje zagraniczne” Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Przedmiot postępowania

Przedmiotem postępowania jest zamówienie usługi dotyczącej udziału uczelni/podstawowej jednostki organizacyjnej uczelni w procedurze ubiegania się o zagraniczne akredytacje lub certyfikaty jakości kształcenia, celem której jest wsparcie działań uczelni w zakresie zwiększenia jej poziomu umiędzynarodowienia poprzez wzrost atrakcyjności oferty edukacyjnej dla zagranicznych studentów i naukowców oraz poprawę konkurencyjności uczelni w międzynarodowych rankingach. Wnioski mogą być składane przez uczelnie publiczne i niepubliczne.

Wartość alokacji przewidzianej w projekcie na sfinansowanie wniosków uczelni/podstawowych jednostek organizacyjnych uczelni dotyczące sfinansowania kosztów zagranicznych procedur akredytacji lub certyfikacji, wynosi około 18 400 000 zł.

Projekt pozakonkursowy zakłada ciągły nabór wniosków, który rozpoczął się od dnia 27 kwietnia 2017 r. do wyczerpania środków finansowych.

Rezultatem projektu będzie uzyskanie przez polskie uczelnie renomowanych zagranicznych akredytacji lub certyfikatów jakości kształcenia.

Okres realizacji projektu nie może wykraczać poza datę 31 grudzień 2020 r. (okres realizacji umów z uczelniami to 30 październik 2020 r.).

Warunki udziału w postępowaniu

O przyznanie środków finansowych w ramach projektu pt. „Akredytacje zagraniczne” może ubiegać się uczelnia/podstawowa jednostka organizacyjna uczelni, która spełnia łącznie następujące warunki:

1. akredytacja/certyfikat jakości kształcenia, o który ubiega się uczelnia/podstawowa jednostka organizacyjna uczelni, znajduje się w „Katalogu kwalifikowalnych zagranicznych akredytacji i certyfikatów jakości”, zatwierdzonym i ogłoszonym przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego;

2. kierunek lub kierunki, na którym/ych będą realizowane działania w ramach projektu, nie może/mogą posiadać w momencie zgłoszenia wniosku negatywnej oceny jakości kształcenia ani obowiązującej negatywnej oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej; c) uczelnia/podstawowa jednostka organizacyjna uczelni składająca wniosek musi posiadać strategię umiędzynarodowienia lub poświęconą umiędzynarodowieniu odrębną część strategii rozwoju uczelni / podstawowej jednostki organizacyjnej uczelni prowadzącej kierunek studiów, który ma być poddany zagranicznej ocenie jakości.

Środki finansowe na realizację zadań w ramach projektu pozakonkursowego będą pochodzić ze środków finansowych ujętych w cz. 38 budżetu państwa – szkolnictwo wyższe (15,72%) oraz z budżetu środków europejskich (84,28%) w ramach projektu pozakonkursowego pt. „Akredytacje zagraniczne” (Działanie 3.3), realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Wysokość środków finansowych przyznanych na wydatki kwalifikowane w projekcie wynosi 100%.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej:
www.nauka.gov.pl/komunikaty/nabor-wnioskow-uczelni-w-projekcie-akredytacje-zagraniczne.html