Konkurs na projekty dotyczące wspierania świadczenia wysokiej jakości usług przez Akademickie Biura Karier

Uprzejmie informujemy, iż z dniem 24 marca 2017 r. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju jako Instytucja Pośrednicząca dla Osi III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 ogłasza w ramach Działania 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym konkurs nr POWR.03.01.00-IP.08-00-ABK/17 na projekty dotyczące wspierania świadczenia wysokiej jakości usług przez Akademickie Biura Karier wspomagające studentów w rozpoczęciu aktywności zawodowej na rynku pracy.

Projekty w przedmiotowym konkursie muszą obejmować zadania związane z bezpośrednim wparciem studentów w rozpoczęciu aktywności zawodowej na rynku pracy, poprzez poszerzenie zakresu i jakości usług świadczonych przez biuro karier lub inną jednostkę świadczącą analogiczne usługi na rzecz studentów w szczególności w zakresie indywidualnego poradnictwa zawodowego oraz w zakresie zakładania własnej działalności gospodarczej i kształcenia przedsiębiorczości.

Kwota przeznaczona na konkurs wynosi 43 000 000 PLN, w tym maksymalna kwota dofinansowania wynosi 41 710 000 PLN, bowiem maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu (ze środków UE i środków budżetu państwa) wynosi 97%.

Maksymalny poziom dofinansowania ze środków UE wynosi 84,28%.

Maksymalna wartość projektu zależy od wielkości uczelni mierzonej liczbą studentów i wynosi:
- dla uczelni kształcących do 4000 studentów - 700 000 PLN,
- dla uczelni kształcących 4001 – 12000 studentów - 1 500 000 PLN,
- dla uczelni kształcących powyżej 12 000 studentów – 2 500 000 PLN.
(liczbę studentów określa się wg stanu na dzień złożenia projektu)

Wnioski w ramach konkursu będą przyjmowane: od 24 kwietnia 2017 r. do 24 maja 2017 r.