Konkursy Ministerstwa Zdrowia w 2016 r. na Rozwój Uczelni

Zgodnie z Harmonogramem Konkursów na 2016 r. w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 medyczne uczelnie wyższe będą mogły aplikować o środki unijne na niżej wymienione projekty:

1. Programy profilaktyczne – ogłoszenie o konkursie: luty, wrzesień i listopad 2016 r.
    Projekty pilotażowe i testujące w zakresie programów profilaktycznych zawierające m. in. komponent badawczy, edukacyjny oraz wspierający współpracę pomiędzy wysokospecjalistycznym ośrodkiem a lekarzami podstawowej opieki\zdrowotnej oraz szpitalami ogólnymi, w celu przeciwdziałania zjawisku fragmentacji opieki nad pacjentem.

Alokacja : 15 000.000 zł (nie wymagany wkład własny)

2. Działania projakościowe i rozwiązania organizacyjne w systemie ochrony zdrowia ułatwiające dostęp do niedrogich, trwałych oraz wysokiej jakości usług zdrowotnych – ogłoszenie o konkursie marzec 2016 r.
    Działania na rzecz rozwoju dialogu społecznego oraz idei społecznej odpowiedzialności instytucji systemu ochrony zdrowia, poprzez m. in. wsparcie współpracy administracji systemu ochrony zdrowia z organizacjami pacjenckimi.

Alokacja 5.000.000 zł (wkład własny 3%)

3. Działania projakościowe i rozwiązania organizacyjne w systemie ochrony zdrowia ułatwiające dostęp do niedrogich, trwałych oraz wysokiej jakości usług zdrowotnych – ogłoszenie o konkursie maj 2016 r.
    Szkolenia pracowników administracyjnych i zarządzających podmiotami leczniczymi, jak również przedstawicieli płatnika i podmiotów tworzących, służące poprawie efektywności funkcjonowania systemu ochrony zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju zdolności analitycznych i audytu wewnętrznego w jednostkach systemu ochrony zdrowia.

Alokacja 25.000.000 zł (wkład własny 3%)

4. Kompetencje zawodowe i kwalifikacje kadr medycznych (1) – ogłoszenie o konkursie maj 2016 r.
    Kształcenie podyplomowe lekarzy realizowane w innych formach niż specjalizacje w obszarach istotnych z punktu widzenia potrzeb epidemiologiczno -demograficznych kraju, ze szczególnym uwzględnieniem lekarzy zatrudnionych (bez względu na formę zatrudnienia) w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej

Alokacja 40.000.000 zł (wkład własny 3%)

5. Kompetencje zawodowe i kwalifikacje kadr medycznych (1) – ogłoszenie o konkursie wrzesień 2016 r.
    Doskonalenie zawodowe pracowników innych zawodów istotnych z punktu widzenia funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w obszarach istotnych dla zaspokojenia potrzeb epidemiologiczno - demograficznych.

Alokacja 10.000.000 zł (wkład własny 3%)

Jednostki organizacyjne Collegium Medicum UMK zainteresowane aplikowaniem w konkursach zachęcamy do zapoznania się z pdfPlanem Działań na 2016 r. oraz do złożenia wstępnej propozycji projektu współfinansowanego ze środków funduszy strukturalnych Unii Europejskiej (doczałącznik nr 1 do Zarządzenia nr 91 Rektora UMK z dnia 30.06.2015 r.106.5 KB