Projekty w ramach Priorytetu IX PO KL, w których Collegium Medicum pełniło rolę Wykonawcy

Kapitał ludzki oraz UE EFS logo

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

„Szkoła po szkole”

Okres realizacji projektu przez CM UMK:10.2009 - 03.2011

Projekt był realizowany przez Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy w ramach Działania 9.2 „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W ramach projektu 40 uczniów Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych im. Bronisława Zamojdzina z Karolewa uczestniczyło w warsztatach organizowanych przez CM UMK pt. „Odżywiam się zdrowo i racjonalnie”. Zajęcia odbywały się przez osiem sobót w okresie trwania projektu. Warsztaty prowadzili pracownicy Katedry i Zakładu Żywienia i Dietetyki.

Projekt w ramach Priorytetu IX PO KL, w których Collegium Medicum pełniło rolę Wykonawcy

Kapitał ludzki oraz UE EFS logo

„Przyszłość wytyczana pozalekcyjnymi ścieżkami wiedzy i kompetencji”

Okres realizacji projektu przez CM UMK: styczeń 2010 - kwiecień 2011

Projekt był realizowany przez Starostwo Powiatowe w Żninie w ramach Poddziałania 9.1.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W ramach projektu 160 uczniów I LO w Żninie, II LO Zespołu Szkół Ekonomiczno – Handlowych w Żninie, LO w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Janowcu Wielkopolskim, Łabiszynie oraz Piechcinie odbyły się warsztaty z chemii i biologii. Zajęcia odbywały się przez dwanaście sobót w okresie trwania projektu. Łącznie zrealizowano 480 godzin warsztatów. Zajęcia prowadzili pracownicy Katedry i Zakładu Chemii Nieorganicznej i Analitycznej, Katedry Fizjologii oraz Katedry Biologii Medycznej.

Projekt w ramach Priorytetu IX POKL, w których Collegium Medicum pełniło rolę Wykonawcy

Kapitał ludzki oraz UE EFS logo

„Młodzież przyszłością powiatu bydgoskiego”

Okres realizacji projektu przez CM UMK: 10.2009-04.2010

Projekt realizowany przez Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy w ramach Poddziałania 9.1.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W ramach projektu 40 uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Solcu Kujawskim oraz Zespołu Szkół Licealnych w Koronowie odbyło w Collegium Medicum UMK warsztaty z chemii i biologii. Zajęcia realizowane były przez osiem sobót w okresie trwania projektu. Warsztaty prowadzili pracownicy Katedry i Zakładu Chemii Nieorganicznej i Analitycznej, Katedry Fizjologii oraz Katedry Biologii Medycznej.