Program rozwoju Collegium Medicum UMK

Kapitał ludzki oraz UE EFS logo

Człowiek – najlepsza inwestycja

Projekt "Program rozwoju Collegium Medicum UMK"
współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Okres realizacji projektu: 01.07.2008 r. - 31.12.2011 r.

Działanie 4.1 POKL – Wzmocnienie i rozwój potencjału dydaktycznego uczelni oraz zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy
Poddziałanie 4.1.1 – Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni
Całkowita wartość realizacji projektu: 7 715 722,39 zł

Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu realizuje projekt „Program rozwoju Collegium Medicum UMK w ramach poddziałania 4.1.1. „Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni”, priorytetu IV „Szkolnictwo wyższe i nauka”, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego. Wartość dofinansowania projektu wynosi 7 715 722, 39 zł.

Przygotowanie i wdrożenie projektu wynika z potrzeby rozwoju oferty edukacyjnej Uczelni i konieczności jej elastycznego dostosowywania do warunków rynku pracy. Celami projektu są:

• budowa potencjału rozwojowego Collegium Medicum UMK poprzez rozszerzenie oferty edukacyjnej i podniesienie jakości kształcenia,
  • dostosowanie wiedzy i umiejętności studentów do potrzeb rynku pracy,
  • wzmocnienie systemu zarządzania Uczelnią poprzez podniesienie kompetencji administracyjnej kadry kierowniczej.

„Program rozwoju Collegium Medicum UMK” obejmuje:

1. rozszerzenie oferty edukacyjnej uczelni poprzez otwarcie i realizację studiów stacjonarnych I stopnia na kierunku położnictwo,
  2. pomoc dla studentów I roku farmacji i analityki medycznej w postaci programów wyrównawczych z matematyki,
  3. pomoc dla studentów kierunku zdrowie publiczne poprzez organizację dodatkowych 3-miesięcznych praktyk śródrocznych w jednostkach związanych ze służbą zdrowia,
  4. wsparcie dla Biura Karier w zakresie organizacji dla studentów Collegium Medicum UMK kompleksowego doradztwa i poradnictwa zawodowego oraz psychologicznego, a także wizyt studyjnych u pracodawców,
  5. wsparcie dla kadry akademickiej poprzez organizację warsztatów/szkoleń i udział wykładowców j. angielskiego w studiach doktoranckich,
  6. podniesienie kompetencji zawodowych administracyjnej kadry kierowniczej Collegium Medicum UMK poprzez sfinansowanie studiów podyplomowych, uzupełniających, kursów i szkoleń związanych z zadaniami realizowanymi na stanowiskach kierowniczych,
  7. wsparcie finansowe dla słuchaczy studiów doktoranckich poprzez przydzielenie doktoranckiego stypendium rozwojowego EFS na przygotowanie pracy badawczej.

„Program rozwoju Collegium Medicum UMK” realizowany będzie do końca 2011 roku, a cały przebieg projektu został wsparty promocją w mediach oraz bieżącym monitorowaniem postępów realizacji.

Collegium Medicum UMK objął projektem łącznie 1318 osób: studentów, doktorantów, nauczycieli akademickich oraz kierowniczą kadrę administracyjną. W przypadku studentów możliwe jest skorzystanie z kilku form wsparcia.

„Program rozwoju Collegium Medicum UMK” jest odpowiedzią na potrzeby Uczelni, jej studentów i pracowników. Dzięki środkom finansowym z Europejskiego Funduszu Społecznego możliwe stało się wzmocnienie potencjału dydaktycznego Uczelni, wsparcie doktorantów, lepsze przygotowanie studentów do wejścia na rynek pracy, podniesienie kompetencji kadry akademickiej oraz kierowniczej kadry administracyjnej. Wynikiem realizacji „Programu rozwoju Collegium Medicum UMK” będzie wzbogacenie oferty edukacyjnej, a także wyposażenie adresatów projektu w wiedzę i umiejętności przyczyniające się do rozwoju Uczelni.

Program rozwoju COLLEGIUM MEDICUM UMK - Baner na żółto- białym tle