Regionalne Centrum Informacji Medycznej

FLAGA UE logo EFS oraz logo ZPORR

„Regionalne Centrum Informacji Medycznej”

Okres realizacji projektu: 01.10.2006 – 30.06.2008

Działanie 2.6. ZPORR – Regionalne Strategie Innowacyjne i transfer wiedzy

Całkowita wartość projektu: 675.881,70 PLN

Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zrealizowało projekt „Regionalne Centrum Informacji Medycznej (RCIM)” w ramach Działania 2.6. ZPORR współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego (75%) oraz budżetu państwa (25%).

Regionalne Centrum Informacji Medycznej (RCIM) zostało powołane przy Bibliotece Medycznej Collegium Medicum w Bydgoszczy. Środki finansowe przyznane w ramach Priorytetu 2 - Wzmocnienie rozwoju zasobów ludzkich w regionach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006 przeznaczone zostały na zakup niezbędnego sprzętu komputerowego oraz zakup usług dostępu do najważniejszych światowych biomedycznych pełnotekstowych i bibliograficznych baz danych.

Beneficjentami Ostatecznymi projektu były osoby zrzeszone w samorządach zawodowych reprezentujące środowiska medyczne regionu kujawsko-pomorskiego - w szczególności lekarze, pielęgniarki i położne, diagności laboratoryjni, farmaceuci.
Wsparciem objęto łącznie 2.512 osób.

Uczestnicy uzyskali w ramach projektu nieodpłatny, zdalny dostęp do światowej elektronicznej literatury z zakresu medycyny i nauk pokrewnych oraz możliwość nieodpłatnego korzystania z pozostałych zbiorów i usług Biblioteki Medycznej.

Powołanie Regionalnego Centrum Informacji Medycznej przy Bibliotece Medycznej - jedynej tego typu w regionie - pozwoliło na wykorzystanie potencjału instytucji z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, w której zatrudniony jest wykwalifikowany zespół bibliotekarzy i w której gromadzi się fachową światową literaturę medyczną, zarówno w postaci tradycyjnej, jak i elektronicznej. Przez prawie dwa lata swojej pionierskiej działalności. Centrum zdobyło duże zaufanie środowiska medycznego regionu kujawsko-pomorskiego a także wzbudziło duże zainteresowanie środowisk medycznych innych województw.

Baner - Regionalne Centrum Informacji Medycznej