Collegium Medicum

e-mail: ds2@cm.umk.pl
Portiernia: tel. 52 585-33-53
Kierownik: mgr Małgorzata Maliszewska, tel. 52 585-36-31

Dom Studencki nr 2 zlokalizowany jest w centrum miasta, w kompleksie budynków Uczelni przy ul. Jagiellońskiej 13-15.

Dojazd:
do ul. Jagiellońskiej
dojeżdżają tramwaje linii: 2, 5, 9, 10

• autobusy linii: 51, 52, 55, 58, 59, 60, 61, 80
    oraz nocne autobusy linii: 31N, 32N, 34N, 35N, 36N

W Domu Studenckim nr 2 jest 140 miejsc:

• 16 pokoi 1-osobowych
  • 50 pokoi 2-osobowych
  • 8 pokoi 3-osobowych

Standardowe umeblowanie pokoi stanowią:

• tapczan
  • szafa odzieżowa
  • stół
  • krzesła
  • półka wisząca
  • lodówka
  • szafka nocna

Pokoje wyposażone są w toalety z umywalką. Na parterze, I i II piętrze zlokalizowane są łazienki z prysznicami ogólnodostępnymi. Do dyspozycji studentów są następujące pomieszczenia: pokój cichej nauki, kuchnie wyposażone m.in. w kuchenki elektryczne i kuchenki mikrofalowe, sala telewizyjna, w której studenci mają możliwość zorganizowania spotkań towarzyskich i uroczystości rodzinnych.

Na parterze znajduje się pokój i dodatkowa łazienka dla osoby niepełnosprawnej. Do budynku jest podjazd dla osoby niepełnosprawnej poruszającej się na wózku inwalidzkim.

Bezpłatny internet w DS:
W każdym pokoju znajduje się gniazdo sieci internet.
Dodatkowo cały budynek jest w zasięgu bezprzewodowej sieci komputerowej eduroam.

Odpłatność za DS: