Szpital Pluszowego Misia w Fordonie

clip image002Nie taki lekarz straszny jak go dzieci widzą - ta idea przyświeca kolejnej edycji akcji „Szpital Pluszowego Misia”, która tym razem odbędzie się 24 listopada 2012 r. w Galerii Fordon w godz. 10.00-15.00. Przy okazji, w związku z niedawno obchodzonym Światowym Dniem Walki z Cukrzycą, również dorośli będą mogli bezpłatnie zbadać poziom cukru we krwi.

W sobotę 24 listopada 2012 r. pierwsze piętro Galerii Fordon stanie się przyjaznym „mini szpitalem”, wypełnionym kolorowymi pluszakami. Dzieci mogą przychodzić tam ze swoimi ulubionymi maskotkami  i „leczyć” je pod okiem przyszłych lekarzy z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland działającego przy Collegium Medicum UMK. Dowiedzą się m.in. jak przeprowadza się badania USG/RTG/EKG, co robi się w gabinecie zabiegowym i jak wołać o pomoc, kiedy stanie się coś złego. Celem projektu „Szpital Pluszowego Misia” jest zmniejszenie lęku przed wizytą u lekarza i oswojenie ze sprzętem medycznym. To kampania kierowana do najmłodszych dzieci, prowadzona w 24 krajach świata.

Kiedy misie i lalki zostaną już „wyleczone” ich opiekunowie będą mogli pobawić się w kąciku plastycznym lub warsztatowym, gdzie projektantka biżuterii Chocokate pomoże zrobić fantazyjne i oryginalne broszki. Będzie można także obejrzeć prace konkursowe, namalowane przez dzieci z bydgoskich przedszkoli.

W związku z niedawno obchodzonym Światowym Dniem Walki z Cukrzycą, organizatorzy połączyli imprezę dla dzieci z badaniami poziomu cukru we krwi dla dorosłych. Stanowiska pomiarowe będą umieszczone na parterze Galerii Fordon. Oprócz badań glikemii każdy może przyjść i zbadać ciśnienie lub obliczyć wskaźnik BMI, odpowiedzialny za otyłość.

Jednocześnie informujemy, że prowadzona jest zbiórka pluszaków.
Zabawki będą zbierane w Dziale Promocji i Informacji CM (ul. M. Curie Skłodowskiej 9, budynek audytoryjny, parter, pok. nr 6) od 19 listopada 2012 r.