Udar mózgu pod patronatem

29 października 2012 r. przypada Światowy Dzień Udaru Mózgu. W ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjnej promującej wiedzę o udarze, bydgoskie stowarzyszenie „Udarowcy - Liczy się wsparcie” organizuje happening tematyczny poświęcony udarowi mózgu. Patronem naukowym jest Collegium Medicum UMK.

28 października 2012 r. przez Bydgoszcz przejedzie tramwaj promujący tematykę udaru mózgu.
W ramach bezpłatnych konsultacji lekarskich i pielęgniarskich (pomiar ciśnienia tętniczego i cukru), bydgoszczanie będą mieli możliwość skorzystania ze specjalistycznych porad dotyczących profilaktyki i prewencji udaru mózgu.  Uczestnicy akcji otrzymają materiały edukacyjne, dotyczące wiedzy o udarze mózgu. Będą mogli bezpłatnie uzyskać poradę lekarską, poradę psychologa oraz otrzymają bony na bezpłatne badanie cholesterolu, cukru oraz trójglicerydów, do realizacji w jednej z bydgoskich przychodni. W akcji udział wezmą studenci-wolontariusze z Collegium Medicum UMK. Tramwaj będzie kursował na trasie Wyścigowa – Rondo Jagiellonów – Wilczak, w godzinach od 12:00 do 16:00.

Program informacyjny „Zapobiegamy udarom” realizowany jest przez bydgoskie stowarzyszenie „Udarowcy - Liczy się wsparcie”, którego założycielem jest absolwent Collegium Medicum UMK.
( link do wywiadu "Udar mózgu i co dalej” ze str. 7 CM ). Ma on na celu zwiększanie świadomości pacjentów w zakresie czynników ryzyka udaru mózgu i rozpoznawania jego objawów oraz propagowanie zasad prewencji udarów i zdrowego stylu życia. Główną ideą jest promocja wielopłaszczyznowej profilaktyki udarów mózgu i zdrowego stylu życia.
Zapraszamy do tramwaju!

tramwaj.jpg