Tydzień orientacyjny Erasmusa

orientation4W semestrze zimowym w Collegium Medicum UMK gościć będziemy 27 zagranicznych studentów w ramach programu Erasmus. Z początkiem października Collegium Medicum UMK w porozumieniu z bydgoskimi uczelniami organizuje wspólny tydzień orientacyjny dla wszystkich studentów, którzy przyjechali do Bydgoszczy w ramach programu Erasmus.

W ramach orientation week przyjezdni studenci będą mieli okazję zapoznać się ze specyfiką miejsca, w którym będą studiować przez najbliższy semestr. Zaznajomią się również z Bydgoszczą oraz zintegrują we wspólnym gronie. Na początku wizyty wysłuchają wykładu inauguracyjnego, a następnie pod okiem koordynatorów imprezy zostanie im zaprezentowany rys obyczajowy miejsca, w którym przebywają. Studentów podejmie również Prezydent miasta Bydgoszczy. Kulturalna Bydgoszcz przywita ich pod znakiem wizyty w Muzeum Okręgowym, a rozluźnieniu atmosfery i zacieśnieniu więzi  służyć będą zabawy w kręgielni oraz impreza integracja przy ognisku.

Grupa studentów, którzy odwiedzą Bydgoszcz liczy łącznie ok. 140 osób. Międzynarodowi goście pochodzą z uczelni: hiszpańskich, portugalskich, tureckich, czeskich, słowackich, rumuńskich, greckich, węgierskich i niemieckich.

Liczymy na szybką aklimatyzację Erasmusowców i życzymy pozytywnych wrażeń!

W tym semestrze 20 studentów Collegium Medicum UMK wyjechało na zagraniczne uczelnie w ramach programu Erasmus m.in. do Hiszpanii, Niemiec, Włoch, Turcji i Słowenii.

Studenci zainteresowani wyjazdami mogą uzyskać informacje o ofercie Erasmusa w Dziale Programów Międzynarodowych CM >>

orientation1  orientation2  orientation3

orientation5  orientation6