Studenci anglojęzyczni

4Do Collegium Medicum UMK przyjechała kolejna grupa studentów anglojęzycznych, którzy kształcić się będą na kierunku lekarskim. Tak, jak w ubiegłych latach są to obywatele krajów skandynawskich: Norwegii, Szwecji i Danii, a ponadto USA, Hiszpanii i Polski. Zanim rozpoczną rok akademicki, przez cały wrzesień przygotowują się do studiów powtarzając materiał z biologii, chemii i fizyki. Uczą się również podstaw języka polskiego. Poznają naszą kulturę oraz zwiedzają Bydgoszcz, a także poznają budynki dydaktyczne uczelni – oprowadzeniem grupy zajęła się polska studentka medycyny z wyższego roku.

210 września 2012 r. wraz ze swoimi przyszłymi wykładowcami nowi studenci anglojęzyczni uczestniczyli w spotkaniu z profesorem Arkadiuszem Jawieniem, dyrektorem Centrum Kształcenia w Języku Angielskim Collegium Medicum UMK.

Wszystkim nowym studentom anglojęzycznym życzymy przyjemnego pobytu w Bydgoszczy i powodzenia w nauce!

1  3  5