Zasady zdrowego żywienia na wynos i na miejscu1

widelec28 września 2012 r. w godz. 12:00 - 14:30 zapraszamy młodzież szkolną na wykład i warsztaty dotyczące prawidłowego odżywiania. Doświadczeni dietetycy podpowiedzą co jeść, aby utrzymać całoroczną gotowość intelektualną.

Modę na zdrowe odżywianie widać już niemal wszędzie: na półkach sklepów spożywczych, w restauracjach, barach szybkiej obsługi, telewizji, księgarniach, a nawet w gazetach, z których dowiedzieć się można wszystkiego o tym, jak się zdrowo odżywiać. Niestety. Z tak wielu, wykluczających się często informacji powstaje prawdziwy gulasz! I to bardzo niestrawny. By w umiejętny sposób selekcjonować wszystkie serwowane nam porcje informacji trzeba mieć niezbędną do tego wiedzę.
Tu z pomocą przychodzą profesjonalni dietetycy, którzy podczas warsztatów w Collegium Medicum UMK podzielą się z Wami swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami dotyczącymi tajników zdrowego odżywiania.
Nie od dziś wiadomo, że jesteś tym, co jesz. Więc zrób wszystko, by jeść zdrowo!

dietaWykład z dyskusją

28 września 2012 r.
12:00-13:15

Zasady racjonalnego żywienia – czyli jak i co jeść żeby zachować zdrowie i zgrabną sylwetkę bez wielkich wyrzeczeń

mgr Renata Wiewiórska
mgr Małgorzata Mużacz
Fundacja „Misja dla zdrowia”
aula im. Profesora Jana Domaniewskiego, budynek audytoryjny

28 września 2012 r.
13:30-14:30

1. Fast food – zdrowy czy nie?
mgr Małgorzata Mużacz
sala nr 30, budynek audytoryjny

2. Żywienie w sporcie.
mgr Renata Wiewiórska
aula im. Profesora Jana Domaniewskiego, budynek audytoryjny
ul. M. Curie Skłodowskiej 9, Bydgoszcz

3. Dietetyczny punkt konsultacyjny, czyli co Ci leży na wątrobie.
dr n. med. Justyna Przybyszewska
sala nr 8, budynek audytoryjny
ul. M. Curie Skłodowskiej 9, Bydgoszcz

4. Jak prawidłowo ułożyć dietę?
dr inż. Ewa Szymelfejnik
sala nr 7, budynek audytoryjny