Laureat Nagrody Marszałka

nagroda marszalka_2012Profesor Zbigniew Bartuzi, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz kierownik Katedry i Kliniki Alergologii, Immunologii Klinicznej i Chorób Wewnętrznych Collegium Medicum UMK, znalazł się w czołówce laureatów wyróżnionych nagrodami Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Nagroda Marszałka to najważniejsze regionalne wyróżnienie przyznawane za najbardziej wartościowe dokonania w kluczowych obszarach działalności publicznej. W tegorocznej, dwunastej edycji Nagród Marszałek Piotr Całbecki wyróżnił osoby reprezentujące trzynaście dziedzin aktywności publicznej. Wnioski o przyznanie wyróżnień były oceniane przez kapitułę, złożoną z reprezentantów świata nauki, gospodarki oraz samorządowców.

Bartuzi ZbigniewProfesor Zbigniew Bartuzi otrzymał nagrodę w kategorii Ochrona Zdrowia za zasługi na rzecz rozwoju immunologii klinicznej i zapewnienie dostępności leczenia w zakresie immunologii klinicznej dla mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. Dzięki jego staraniom udało się stworzyć i wyposażyć Pracownię Immunologiczną Kliniki Alergologii, Immunologii Klinicznej i Chorób Wewnętrznych, przygotować personel do prowadzenia diagnostyki i leczenia. Dzięki temu w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 w Bydgoszczy powstał jeden z najnowocześniejszych ośrodków immunologii w Polsce. Od wielu lat prof. Bartuzi jest również konsultantem w zakresie alergologii i członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Zorganizował wiele konferencji i sympozjów, podczas których lekarze z naszego województwa mogli wymieniać wiedzę i doświadczenia medyczne z kolegami z zagranicy. Wieloletni dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK, pod jego kierownictwem wydział rozwinął się w wiodącą jednostkę Collegium Medicum, posiadającą uprawnienia do nadawania tytułów doktorskich w dwóch specjalnościach i kształcącą trzy tysiące studentów.

Wyróżnienie w 2012 w kategorii Sport za szczególne osiągnięcia sportowe otrzymał student kierunku lekarskiego Collegium Medicum UMK – Łukasz Michalski.

W 2011 roku Nagrodę Marszałka w kategorii Działalność prozdrowotna otrzymał Prof. dr hab. n. med. Arkadiusz Jawień – kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej Collegium Medicum UMK za prowadzenie badań przesiewowych w kierunku tętniaka aorty brzusznej wśród mieszkańców województwa kujawsko‐pomorskiego.

Serdecznie gratulujemy, życząc kolejnych sukcesów.

Galeria zdjęć z uroczystej Gali >>