Studencki Teatr ACME

ACME201221 maja 2012 r. o godz. 18:00, studencka grupa teatralna ACME, działająca przy Collegium Medicum UMK, wystawiła sztukę we własnej interpretacji, reżyserowaną przez Katarzynę Grudlewską, „Pif Paf! Jesteś trup!” Sztuka opowiada o tragedii jaka wydarzyła się w pewnym anonimowym mieście. Niepozorny młody człowiek, borykający się z brakiem zrozumienia rodziców i kolegów, postanawia zabić swoich najbliższych. Do tragedii przyczynia się zagubienie chłopca w życiu i fascynacja bronią.

Spektakl opiera się na rozmowach głównego bohatera – Josh’a z ofiarami tragedii, o motywach i istocie zbrodni. Dialog pokazuje widzowi, co tak naprawdę się wydarzyło i dlaczego musiało do tego dojść. Kto jest odpowiedzialny za tragedię. Sztuka podejmuje trudną tematykę przemocy i agresji wśród młodych ludzi, dosłownie i w przenośni. Pokazuje sytuacje z kilku punktów widzenia, jest wielowymiarowa. Pyta, czy można było uniknąć dramatu, ale nie daje odpowiedzi wprost. Ta należy do widza.

„Pif Paf! Jesteś trup!” jest sztuką autorstwa Wiliama Mastrosimone, powstałą w odpowiedzi na tragiczne wydarzenia, które miały miejsce w USA (Jonesboro, Columbie). ACME łączy ze sobą studentów różnych kierunków i roczników. Jak mówią o sobie - „Mnóstwo rzeczy nas dzieli, ale łączy jeden cel: wyjść poza schemat, poszukiwać nowego, być kreatywnym”. ACME zrzesza ludzi, którzy kochają to co robią. Ich celem jest na stałe zagościć w świadomości mieszkańców miasta i budować tradycję studenckiego teatru w Bydgoszczy.

Miejsce spektaklu: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, ul. Marcinkowskiego 12-14

Aktorzy:

• ACME 2012_Josh - Kosma Kołodziej