Dotknijmy różnorodności

dotknijmy W dniach 12-13 maja 2012 r. studenci Collegium Medicum UMK połączyli swoje siły z Fundacją Jaśka Meli „Poza Horyzonty”, organizując akcję „Dotknijmy różnorodności”. Celem wspólnego przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem niepełnosprawności.

Tegoroczna edycja „Dotknijmy różnorodności” dedykowana była Piotrowi Sosnowskiemu. Piotrek jest 16-letnim wychowankiem Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. Półtora roku temu, w wyniku wypadku został porażony prądem i stracił rękę. Chłopiec potrzebuje wsparcia zarówno motywacyjnego jak i materialnego na zakup specjalistycznej protezy ramienia. 12 maja 2012 r. zbiórkę na zakup protezy poprowadzili wolontariusze, których wyróżnikiem były pomarańczowe koszulki.

więcej informacji o akcji >>

Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski.

Imprezie patronowali również:

• Prorektor ds. Collegium Medicum prof. Małgorzata Tafil-Klawe
  • Z-ca Kanclerza ds. Collegium Medicum mgr Magdalena Brończyk
  • Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu prof. Zbigniew Bartuzi
  • Dziekan Wydziału Lekarskiego prof. Henryk Kaźmierczak
  • Dziekan Wydziału Farmaceutycznego prof. Bronisław Grzegorzewski
  • Kierownik Katedry Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej dr hab. Barbara Zegarska

PROGRAM AKCJI

SOBOTA 12 maja 2012 r.
15:30 – Powitanie i pokaz grupy ratowniczej
16:00 – Spotkanie dzieci z Jaśkiem Melą oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego organizowanego na terenie bydgoskich szkół, których tematyka nawiązuje do niepełnosprawności
17:00 – Kurs języka migowego
18:00 – Wykład i spotkanie Jasia Meli ze studentami

NIEDZIELA 13 maja 2012 r.
12:00 – 15:00 – Spływ kajakowy osób niepełnosprawnych oraz studentów i pracowników naukowych Collegium Medicum UMK rzeką Brdą z zakończeniem przy Hali Widowiskowo-Sportowej Łuczniczka.

Miejsce akcji:
Parking główny przy Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy, ul. Jagiellońska 13-15.

ZAPRASZAMY WSTĘP WOLNY!

Organizatorzy:

ifmsa logo    samorzad logo    poza horyzonty   katedra kosmetologii

Sponsorzy:

• „PPH APIS Sp. z o.o.”