HR EXCELLENCE IN RESEARCH Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza YUFE Yerun

Złoto dla naszych siatkarek

siatkowka5Studentki Collegium Medicum UMK zdobyły złoty medal na III Mistrzostwach Polski Uczelni Medycznych w siatkówce kobiet i mężczyzn.
Od 29.03 do 01.04.2012 r. w hali sportowej "Solne Miasto" w Wieliczce rozegrano III Mistrzostwa Polski Uczelni Medycznych w siatkówce kobiet i mężczyzn. O mistrzowskie trofea walczyły drużyny wszystkich uczelni medycznych w Polsce. Pierwsze miejsce w klasyfikacji kobiet, po emocjonującej walce w finale, z dotychczas niepokonanym zespołem UM Poznań, wywalczyły zawodniczki Collegium Medicum UMK. Nasze „Złotka” prowadzone przez trenera Henryka Borowskiego nie poległy w żadnym spotkaniu.

Kapitan zespołu Natalia Leśniewska
relacjonuje:
„Poziom zawodów był bardzo wysoki, od początku byłyśmy skoncentrowane, wiedziałyśmy, że każdy punkt może zadecydować potem o wyniku. Jednak najtrudniejsze było spotkanie z niemal pewnym swego zwycięstwa UM Poznań. Gra toczyła się praktycznie punkt za punkt, ale w decydujących momentach, to my byłyśmy „górą”.„

Złoty medal to nie wszystko, co osiągnęła nasza drużyna. Dwie zawodniczki zostały wyróżnione nagrodami indywidualnymi: